Pucače odvezao do manastira: Saslušan osumnjičeni za pucnjavu u Budvi, ovako se branio
Podeli vest
Budvaninu Ivanu Cvijoviću (40) određeno je zadržavanje do 72 sata zbog sumnje da je pomagao dvojici nepoznatih napadača da pobegnu, nakon što je u nedelju ranjena Tamara S. (24), dok je bila na motociklu sa Stefanom Beladom (48) na magistralnom putu Budva - Cetinje, u mestu Brajići.
I.C. (40) iz Budve uhapšen je zbog sumnje da je učestvovao u pokušaju ubistva na Brajićima, koji se dogodio 7. septembra, a u kom je ranjena devojka na motociklu.
Cetinjanin Stefan Belada (48), koji je danas u Budvi bio meta napada dok je upravljao motociklom, od ranije je poznat policiji i dovodi se u vezu sa "škaljarskim klanom".
07.09.2025
21:55
Cvijović je, prema saznanjima tamošnjih medija, nakon što su dvojica nepoznatih napadača ispalili više hitaca ka Tamari S. i Beladi, od kojih je jedan pogodio devojku, motociklom došao kod mesta Čelobrdo. Tamo je, kako se sumnja, planirano da se unište tragovi i sredstva kojima je izvršeno krivično delo.
Nakon toga, sumnja se da je Cvijović najpre pokupio prvog napadača, kojeg je potom motociklom odvezao u blizini manastira Praskvica, a zatim se vratio i drugog napadača doveo na istu lokaciju, nakon čega im se gubi svaki trag, a on se uputio prema Budvi.
Prema stavu Tužilaštva, Cvijović bi ukoliko se nađe na slobodi, mogao ometati postupak uticajem na učesnike.
T. S. (24) ranjena je danas u pucnjavi na magistralnom putu Cetinje-Budva, u blizini mesta Brajići, dok je bila na motoru sa navodnim pripadnikom "škaljarskog klana" Stefanom Beladom (48).
T.S. (24) ranjena je danas oko 14:15 sati u pucnjavi na magistralnom, putu Cetinje-Budva, u blizini mjesta Brajići.
07.09.2025
16:08
Iz Uprave policije su, prethodno, saopštili da su u cilju rasvetljavanja ubistva u pokušaju, službenici Odeljenja bezbednosti Budva, u saradnji sa službenicima Sektora za borbu protiv kriminala, a u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, identifikovali za sada jednu osobu, locirali je i uhapsili po nalogu tužioca.
Iz policije su dodali da je Cvijović sproveden u Više državno tužilaštvo u Podgorici radi saslušanja.
Kako su mediji ranije pisali, Tamara S. je nakon ranjavanja prevezena u cetinjsku Opštu bolnicu i nije zadobila povrede opasne po život, dok je Belada prošao bez povreda.
Foto: Shutterstock
Crnogorska policija
Belada bio meta, devojka greškom ranjena
Prema nezvaničnim saznanjima iz više izvora iz bezbednosnih službi, Belada je pripadnik ogranka škaljarskog klana sa Cetinja i sve ukazuje da je on bio meta, a njegova saputnica greškom ranjena. Na njih je pucano sa motocikla, na osnovu čijih karakteristika istražitelji traže osumnjičene. To je, kako je saopšteno, ključni trag u rasvjetljavanju ovog napada.
Kako su za crnogorski list kazali očevici, videli su trenutak kada je devojka pala sa motora.
Iz policije su, potom, kazali da rade na rasvetljavanju slučaja te da intenzivno tragaju za napadačima.
Stefan Belada se pre 13 godina našao na meti napada, kada je u tuči na njega potegao pištolj sugrađanin Dejan Milačić u Njegoševoj ulici na Cetinju. Belada se tada zvao Milo. Milačić za to nije odgovarao, a ubijen je u februaru 2013. godine.
Krajem aprila 2015. godine Apelacioni sud doneo je odluku da Belada provede tri godine i osam meseci u zatvoru zbog pokušaja ubistva Dragana Martinovića, ali i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Na Martinovića je, kako piše u presudi, ispalio hitac i pogodio ga u butinu leve noge, nanoseći mu tako tešku povredu. Tada je posedovao pištolj bez oružnog lista.
On je hapšen prošle godine sa Dušanom Đuranovićem u velikoj akciji slovenačke policije u Portorožu. Tamošnji mediji izvestili su da su uhapšena dva važna člana međunarodno organizovanog kriminala iz Crne Gore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
I.C. (40) iz Budve uhapšen je zbog sumnje da je učestvovao u pokušaju ubistva na Brajićima, koji se dogodio 7. septembra, a u kom je ranjena devojka na motociklu.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je informacije o planovima za izazivanje nereda, navodeći da su nadležni organi imali informacije unapred i da su uspeli da spreče takve scenarije.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, prilikom velikog intervjua na Informer TV, podsetio se vremena kada je bio član Srpske radikalne stranke (SRS) i kada je ostajao do kasno u stranci da radi.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Ruska vojska je uspešno forsirala reku Severni Donjeck, probila odbrambene linije kod mesta Prišib i Tatjanovka, čime je započela operativno okruživanje strateški važnog grada Limana u Ukrajini.
Ministri Evropske unije dali su zeleno svetlo da se formalno pridruže specijalnom sudu Saveta Evrope, koji će se baviti krivičnim gonjenjem ruskih lidera za rat protiv Ukrajine.
Predsedniik Sjedinjenih Država, Donald Tramp, ocenio je da iranska vojska više nije sposobna da vodi rat i rekao da Teheran "treba da podigne belu zastavu predaje", ali je previše ponosan da to učini.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar