Sada se prikupljaju svi potrebni dokazi i obaveštenja vezana za ovaj slučaj, a nadležno je Više javno tužilaštvo u Zaječaru.
Prema nezvaničnim informacijama iz tužilaštva svi akteri ovog nemilog događaja su identifikovani.
- Obe devojčice koje su pretukle treću, kao i dečak koji je sve snimao, poznati su nam, na žalost, odavno po raznim kriminalnim radnjama. Međutim, jedna od devojčica, kojoj nije ovo prvi eksces, ima manje od 14 godina i njoj zakon ne može ništa, kao da nije ni dotakla pretučenu maloletnicu. Druga devojčica ima 15 godina i ona će biti procesuirana, kao i dečak koji je snimao, a koji je stariji od 14 godina. Čim policija sve prikupi, mi ćemo, kako zakon naleže, obavestiti i Centar za socijalni rad - kazali su nezvanično u tužilaštvu.
Nažalost, kažu nadležni, sve je više dece mlađe od 14 godina koja prave sitna krivična dela, ali su ona zakonom zaštićena bilo kakvih procesuiranja.
Sve se dogodilo na zaječarskom groblju, a na snimku se jasno vidi brutalnost tinejdžerki.
Naime, dve devojčice su počele da zavrću ruku trećoj, da bi je potom oborile na zemlji i brutalno šutirale.
U pozadini se čuje glas dečaka koji sve snima, a onda izgovara: ''Dosta je, ubila si je, žalosno je!''
Povodom jezivog vršnjačkog nasilja oglasio se i direktor škole u Zaječaru koju pohađa pretučena devojčica.
Kako je Veroslav Paunović direktor OŠ "Ljubica Radosavljević Nada" izjavio za Kurir o ovom slučaju su obavešteni nadležne institucije.
- Učenica koja je žrtva nasilja jeste učenica naše škole, a ovde dve devojčice i dečak koji je snimao, nisu. Jedna učenica je srednjoškolka, a druga devojčica je učenica druge osnovne škole - rekao je Paunović za Kurir.
Devojčica koja je pretrpela brutalno zlostavljanje se, prema njegovim rečima, oseća dobro i dolazi na nastavu.
Dečak brutalno pretučen od strane vršnjaka u Nišu, morao je da istrpi amputaciju prsta, a majka je za medije opisala kakvu je traumu njen sin preživeo.
Slučaj devojčice koja već dva meseca trpi vršnjačko nasilje koje je eskaliralo pre nekoliko dana u parku na Novom Beogradu, kada su je jedna devojčica i nekoliko dečaka tukli, gasili cigarete o nju i crtali joj kukasti krst na čelo, potresa javnost već danima, a sada je otkrivena priča dečaka iz Subotice.
Devojčica (15) preživljava već mesecima vršnjačko nasilje koje je eskaliralo u petak veče kada su je dve devojčice i četvorica dečaka brutalno mučili u parku na Novom Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za svega mesec dana, vlasti u Podgorici izvele su nezapamćeni udarac i brutalno zabili tri noža u leđa Srbiji i čitavom srpskom narodu! Najpre su sramno izmenili Ustav i ponovo odbili da srpskom jeziku daju status službenog, potom su bezobzirno blokirali inicijativu za povlačenje lažnog priznanja takozvanog Kosova, a kruna bezumlja usledila je kada su sa okorelim ustašama slavili zločinačku "Oluju" i etničko čišćenje Srba!
Ideolog kragujevačkih blokadera i profesor Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu Miladin Stefanović, u "specifičnom" psihičkom stanju, najprizemnije je vređao aktivistkinje Srpske napredne stranke.
Novi talas bezumlja, autošovinizma i brutalnog vređanja sopstvenog naroda ponovo je zapalio društvene mreže, a glavni akter je blokaderski glumac Tihomir Stanić.
Snimak mladića koji se, nakon teškog pada sa motora i borbe za život, oglasio iz bolničkog kreveta rečima “Srbija pobeđuje!”, izazvao je snažne reakcije na društvenim mrežama.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ugostio je večeras predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koji je doputovao u svoju prvu zvaničnu posetu našoj zemlji otkako se nalazi na čelu ukrajinske države.
Zbog snažnih erupcija vulkana na planini Etna na Siciliji, aerodrom u Kataniji bio je zatvoren u dva navrata, ali avioni "Er Srbije" su uspeli da prevezu 120 putnika u Srbiju!
Jelena Đokić, majka kojoj su među prvima isplaćena sredstva iz Alimentacionog fonda, ističe da nakon gotovo čitave decenije redovno dobija aleimentaciju, te da joj je to donelo osećaj sigurnosti i omogućilo da mirnije planira život svoje porodice.
Nemački ADAC zabeležio je 20 odsto više intervencija tokom letnjih vrućina, a najčešći uzrok kvarova na automobilima bio je akumulator sa čak 40 procenata.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Zaboravite na zahtevne poze, "ležeći policajac" sve češće se pominje kao jednostavna opcija koja privlači pažnju zbog udobnosti i opuštenog pristupa intimnosti.
Pakovanje kofera ne mora da bude stresno. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete poneti sve što vam je potrebno, uštedeti prostor i izbeći pretrpan prtljag.
Visoke letnje temperature mogu biti veoma naporne za pse, pa je važno da vlasnici prilagode svakodnevnu rutinu kako bi svojim ljubimcima olakšali boravak na vrućini.
Kompozitor Milutin Popović Zahar otvoreno je govorio o karijeri Aleksandre Prijović, njenom odnosu sa Lepom Brenom, ali i o izdaji koju je, kako tvrdi, doživeo od jedne od najvećih jugoslovenskih zvezda.
Dača Virijević bez dlake na jeziku raskrinkao je bivše cimere. On je oštro osudio Anitu i Luku, izneo šokantne tvrdnje da Asmin ne voli svoju ćerku Noru, te otkrio da pojedini učesnici već preklinju produkciju za ulazak u narednu sezonu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.