Lekari se i dalje bore za život žene koja je ranjena u pucnjavi u Višnjičkoj banji, a već više od 5 sati se nalazi u operacionoj sali nakon reanimacije, pišu beogradski mediji.
U pucnjavi koja se dogodila danas oko 14 i 20 časova u Višnjičkoj banji, na Slanačkom putu ranjeni su D.V.(51), M.LJ.(42), O.A. (59), N. N. (33) i D. L.
30.09.2025
18:40
Prema dostupnim informacijama, s obzirom na to da je D. V. koja je teško ranjena u pucnjavi preminula, ovo delo biće prekvalifikovano u teže - pomaganje u teškom ubistvu.
- Marinković je juče saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu koje je predložilo da mu bude određen pritvor, što je sudija za prethodni postupak i prihvatio - kaže izvor Kurira.
Lucifer je uhapšen posle pucnjave u Višnjičkoj banji.
U pucnjavi koja se dogodila danas oko 14 i 20 časova u Višnjičkoj banji, na Slanačkom putu pogođena je žena D.V.(51), koja je bez znakova života dovezena u bolnicu, a koja se sada nalazi u kritičnom stanju budući da su je lekari oživeli, dok su M.LJ.(42), O.A. (59), N. N. (33) i D. L. takođe ranjeni.
- Sumnja se da je došlo do sukoba dve grupe navijača Partizana. Jedna grupa u kojoj su bili Lucifer, njegov brat i još nekoliko osoba je navodno izašla iz lokala, a potom su se vratili i potegli oružje - navodi izvor.
Foto: Društvene mreže
Lazar Marinković Lucifer
U pucnjavi su povređeni navijači Nemanja N. i Darko L., koji su, kako se navodi, odbili da sarađuju sa policijom nakon incidenta.
- Uhapšen je u martu 2022. i prvostepenom presudom osuđen na sedam godina zatvora. Međutim, tu presudu je ukinuo Apelacioni sud u Beogradu i njemu je krenulo novo suđenje. Tokom pripremnog ročišta, na predlog odbrane a uz saglasnost tužilaštva, klasičan pritvor mu je u maju ove godine zamenjen kućnim pritvorom s nanogicom - podseća sagovornik.
Prema nezvaničnim informacijama, policija traga za njegovim bratom, kao i još nekoliko aktera vatrenog obračuna u na Paliluli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lekari se i dalje bore za život žene koja je ranjena u pucnjavi u Višnjičkoj banji, a već više od 5 sati se nalazi u operacionoj sali nakon reanimacije, pišu beogradski mediji.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) ekskluzivno nam je dostavila novi snimak sa zajedničkog sastanka blokadera, koji je nastao krajem decembra 2025. godine na Pravnom fakultetu u Beogradu.
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je saučešće povodom smrti Vladislava Jovanovića, bivšeg ministra spoljnih poslova i nekadašnjeg ambasadora pri UN.
Tokom manjeg protesta koji su organizovali blokaderi u Novom Sadu, meta ismevanja blokadera ponovo je bio jedan od stubova države - ali ovog puta to nije bila Crkva, već Vojska!
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić uputio je saučešće povodom smrti bivšeg ministra spoljnih poslova i nekadašnjeg ambasadora pri UN Vladislava Jovanovića.
Dragan J. Vučićević je, gostujući u emisiji "Hit Tvit", otkrio da su novinari i urednici tajkunskih medija sklopili neverovatan dogovor sa Draganom Šolakom.
Bivši ministar spoljnih poslova i nekadašnji ambasador pri UN, Vladislav Jovanović preminuo je sinoć u 93. godini života, saopštila je njegova porodica.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović istakla je da se tokom takmičenja nije ugojila samo Nevena Petrović, dok su sve ostale takmičarke uključujući i njenu žestoku suparnicu Anabelu Zonai nabacile koji kilogram.
Bivši učesnik Exatlona Aleksa Erski otkrio je da se zajedno sa svojom suprugom Elicom bori za potomstvo, ali i da u slučaju neuspeha će rado usvojiti dete.
Nakon što je Sanja Kalinović otkrila da će svoj honorar u Exatlonu pokloniti za negu napuštenih pasa, Radojica Lazić i Aleksa Erski jednoglasno su se našalili i istakli da će častiti lokalne pijanice.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Žena iz Hrvatske, koja se bavi izradom personalizovanih poklona, naišla je na neprijatnu situaciju kada joj je paket vraćen, jer dostvljač nije dozvolio kupcu da ga otvori pre plaćanja.
Nemesio Ruben Oseguera Servantes, poznat kao El Menčo, rođen je 1966. godine u ruralnom delu meksičke države Halisko, u siromašnoj porodici sa više dece.
Posle ubistva vođe narko-kartela Halisko, El Menča, došlo je do talasa nasilja, uz blokirane puteve i praktičnu izolaciju gradske zone Gvadalahare kopnenim putem zbog zatvorenih saobraćajnica.
Meksička vojska ubila je vođu kartela Halisko Nova generacija, Nemesija Rubena Oseguere Servantesa, poznatog kao "El Menčo", tokom današnje operacije, izjavio je jedan savezni zvaničnik.
Zemljotres jačine 7 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je priobalje severnog dela ostrva Borneo, potvrdio je Nemački istraživački centar za geonauke (GFZ).
Ako vam je propao plan za izlazak ili ste veče odlučili da provedete sami, pravo je vreme za film koji podseća da singl period može biti i početak nečeg lepog. Donosimo izbor od pet romantičnih priča za opušteno veče kod kuće i malo dobre energije.
U novoj epizodi "Superpotere" ovog vikenda takmičar Aleksa odlučio je da preokrene igru. Umesto da u kvizu znanja odgovara, on je počeo da postavlja pitanja tragačima.
Katarina Velika je u 18. veku vodila privatnu prepisku sa Volterom, Didroom i drugim filozofima tog doba, prenoseći ideje prosvetiteljstva i promovišući reforme u Rusiji.
Nakon što je doživela seksualno zlostavljanje Aleksandra Janković, glumica koja je imala zapaženu ulogu u seriji "Selo gori, a baba se češlja" poželela je da se ubije.
Na društvenim mrežama je postao viralan stari video iz 1949. godine koji prikazuje revolucionarni koncept kuhinje za to vreme, poznat kao "Miracle Kitchen" (Čarobna kuhinja).
Pevačica Vesna Đogani, koja je odrasla u siromaštvu u trošnoj kući, danas je ponosna vlasnica garsonjere u novoj, modernoj zgradi na istoj lokaciji na Autokomandi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar