Ubio masovnog ubicu na Cetinju, pa šurovao sa "kavčanima": Ko je Neno Kaluđerović odbegli Zvicerov saradnik (FOTO)
Podeli vest
Crnogorska policija juče je na više lokacija tragala za odbeglim pripadnicima crnogorskih klanova - kavačkog i škaljarskog.
Prema istim informacijama, oni su izvršili upade i pretrese na 15-ak lokacija na kojima su tragali za beguncima Ljubom Milovićem i Nenadom Nenom Kaluđerovićem, visokopozicioniranim kavčanima.
Policajac Ljubo Milović tvrdio je da iza ubistva Bojana Mirkovića stoji škaljarac Vladan Radoman, a tu lažnu informaciju pokušao je da proturi kolegi iz srpske policije, inspektoru Danijelu Jovanoviću, kasnije optuženom u Srbiji za šverc kokaina.
03.10.2025
07:31
Nenad Neno Kaluđerović
U javnosti poznat kao "heroj sa Cetinja" nakon što je navodno ispalio smrtonosni metak u cetinjskog masovnog ubicu Vuka Borilovića, koji je 12. avgusta 2022. godine krenuo u krvavi pohod, Nenad "Neno" Kaluđerović, odbegli član "kavačkog klana", nalazi se u bekstvu od aprila 2023. godine. Policija intenzivno traga za njim zbog sumnje da je član organizovane kriminalne grupe Radoja Zvicerа.
Šef kavačkog klana Radoje Zvicer tvrdio je da njegova grupa radi samo sa dobrim kokainom i da mu upravo kvalitet te robe pomaže da ratuje sa suparničkim kriminalnim ekipama.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) podiglo je optužnicu protiv navodnog vođe ''kavačkog klana'' Radoja Zvicera i grupe zbog više krivičnih dela.
04.09.2025
16:13
Foto: Interpol / Ustupljene fotografije
Nenad Neno Kaluđerović na Interpolovoj poternici
Oslobođen za ubistvo Željka Jovanovića
Upravo je Kaluđerović osumnjičen da je 13. avgusta 2006. godine ubio Željka Jovanovića ispred kafe-bara “Ambasador” na Cetinju, ali je kasnije oslobođen optužbi.
Prema pisanju "Monitora", u oktobru 2010. Viši sud u Podgorici je nepravosnažno osudio Kaluđerovića na 10 godina zatvora zbog ubistva Željka Jovanovića. U presudi se navodilo da je pri tuči okrivljeni Nenad Kaluđerović iz pištolja nepoznate marke, kalibra 9 mm, pucao prema Željku Jovanoviću i pogodio ga u glavu, nanoseći mu tom prilikom tešku telesnu povredu kojoj je podlegao istog dana.
Posle sedam meseci, Apelacioni sud Crne Gore je vratio predmet prvostepenom sudu na ponovno suđenje, pred potpuno izmenjenim sudskim većem. Istog dana je pušten iz pritvora, a u oktobru 2012. godine konačno je oslobođen optužbi da je ubio Jovanovića.
Foto: facebook
Nenad Neno Kaluđerović
Slučaj ''Belveder''
Ime Nenada Kaluđerovića pominjalo se u medijima i nakon teških incidenata koji su prethodili ustoličenju mitropolita Joanikija na Cetinju 4. i 5. sepembra 2021. godine.
Mediji bliski Đukanovićevom režimu pisali su tada, pozivajući se na neimenovane izvore da su, navodno, policijski inspektori nudili učesnicima belvederskog protesta da svedoče ili da upru prstom u ljude koji su bili na njihovom spisku kriminalnog udruživanja među kojima je i Nenad Kaluđerović.
Ove spekulacije nikada nisu potvrđene a operativna saznanja policije vezana za Kaluđerovićevo učešće u incidentima 4. i 5. septembra 2021. godine nisu objavljivana u javnosti. On je hapšen pod sumnjom da je počinio krivično delo terorizma, navodno kao deo grupe koja je pokušala da spreči ustoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju. Milov specijalni državni tužilac Saša Čađenović ga je nakon saslušanja, pustio da se brani sa slobode.
Ubistva Ćopavog i Gere
Neno Kaluđerović svojevremeno prepričavao Slobodanu Kašćelanu, da bi ubica Dalibora Đurića Ćopavog i Gorana Radomana - Gere zaglavio na robiji da on nije dobro očistio pušku nakon ubistva.
Foto: Informer
Goran Radoman
Njih dvojica imaju intenzivnu komunikaciju na Skaju, a Cetinjanin je, kako pišu, često preuzimao ulogu čistača nakon kriminalnih akcija ''kavačkog klana''. On ubicu, tada zatvorenog Đurića, oslovljava sa Svat, koji je ustvari Srđan Popović iz Banjaluke, a sa jednim od vođa ''kavačkog klana'' o tome je komunicirao 20. januara 2021. godine.
Svat izdržava petnaetogodišnju kaznu u Spužu zbog ubistva Gorana Đuričkovića koji je ubijen 27. oktobra 2015. godine, oko 20 časova u Budvi, na šetalištu ispred lokala “The Old Fishermans Pub”. Zbog te likvidacije sudi se Srđanu Popoviću iz Banjaluke.
On je prvobitno, u odsustvu, osuđen na 15 godina zatvora., za kog takođe Kašćelan takođe obaveštava Nena da je kriv upravo Svat.
Podsetimo, kako je Informer već pisao, u ''Skaj'' prepiskama otkriveno je da je Neno Kaluđerović bio na vezi sa vođom ''kavačkog klana'' Radojem Zvicerom i dogovarao ''sačekušu'' Srbima, tačnije, planirao je nabavku policijskih uniformi kako bi “spremni dočekali Srbe” koji su, kako je pisalo na aplikaciji ''Skaj'', najavljivali dolazak u Podgoricu uoči lokalnih izbora zakazanih za kraj 2021. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odbegli šef kavačkog klana Radoje Zvicer osuđen je na 16 godina zatvora zbog šverca 743 kilograma kokaina, potvrdila je samostalna savetnica za odnose sa javnošću Višeg suda u Podgorici Ivana Vukmirović.
Pripadnik ''kavačkog klana'' Žarko Pejaković (26) ubijen je u mafijaškoj likvidaciji 6. novembra 2024. godine kada su tri maskirana napadača u njega i Petra Lipovinu (42) ispalili 38 metaka.
Dijana Hrka, koja ispred Narodne skupštine štrajkuje glađu od 2. novembra, najverovatnije ima dvojnicu, saopštio je glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević u kolegijumu.
Na RTS-u se, nažalost, u emisiji "Važne stvari", koja je namenjena deci, maloletnici koriste na potpuno neprimeren način. Praktično se zloupotrebljavaju u političke svrhe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra će, na poziv premijera Đura Macuta, prisustvovati sednici vlade u Palati Srbija, najavljeno je iz Predsedništva.
Miloš Vučević, predsednik SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja, najavio je na svom zvaničnom Instagram nalogu gostovanje na televiziji Informer u četvrtak u 15.30.
Povodom dana primirija u Prvom Svetskom ratu gošća InformerTV jutarnjeg programa bila je potpredsednica Srpske Radikalne stranke Vjerica Radeta koja je govorila na temu ustaških zločina počinjenim nad Srbima, ali i smislu postojanja veštačke Hrvatske nacije kao i njihove mržnje prema Srbima.
LIder Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj gostujući u jutarnjem programu InformerTV govorio je o maltretiranju Srba u ustaškoj Hrvatskoj , njihovom progonu kao i najnovijim incidentima koji su zadesili Srbe u Hrvatskoj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 16. novembra, proslavljaju Đurđic. Za mnoge je ovaj dan i krsna slava, pa se uz njega vezuju brojni običaji i tradicija.
Stiven Brajant (44) pogubljen je sinoć streljačkim vodom u Južnoj Karolini, što ga čini trećom osobom u toj državi nad kojom je ove godine izvršena smrtna kazna takvom metodom.
Sjedinjene Američke Države uspešno su testirale taktičku termonuklearnu bombu B61-12 bez bojeve glave, saopštile su Nacionalne laboratorije Sandija Ministarstva energetike Sjedinjenih Američkih Država.
Melanija i Donald Tramp su se pojavili na ceremoniji potpisivanja izvršne uredbe predsednika Amerike, a svi su primetili da je njihova ljubav sve jača, čak su razmenili i poljubac.
Otkrijte viralni trik s korektorom koji trenutno podiže i definiše celo lice. Uz nekoliko strateški povučenih linija, možete da postignete svežiji izgled bez odlaska pod nož.
U restoranu Pa Jit u provinciji Nakhon Pathom, oko 30 kilometara od Bangkoka, na jelovniku su ribe, ali one plivaju i po hodnicima, udaraju u noge gostiju ispod stolova, i niko se ne žali.
Pre više od deset godina, pevačica Kaja Ostojić bila je u društvu potpredsednika Fudbalskog kluba "Rudar", Radmila Mitrovića, koji je te noći tragično izgubio život.
Rijaliti takmičar Filip Đukić sve je bliži ulasku u vezu sa Teodorom Delić, učesnicom "Elite" koja je nedavno prekinula veridbu sa Nenadom Macanovićem Bebicom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar