Pokidao nanogicu, jurile ga vojska i policija: U filmskoj jurnjavi za Srbinom povređeno više osoba
Podeli vest
Pripadnici italijanske policije uz podršku vojske lokalne stanice, sproveli su juče nalog za pritvor za Srbina (22), koji je živeo u gradu Fođa, na jugu Italije.
Nalog je izdao Viši sud u Akvili i to kao pooštrenu meru u odnosu na prethodnu, jer je Srbin već bio u kućnom pritvoru zbog pljačke, nanošenja telesnih povreda i pružanja otpora službenom licu.
Postupajući po međunarodnoj poternici koja je raspisana od strane NCB Interpol-aPodgorica 12.6.2025. godine, policijski službenici Republike Francuske su juče u Parizu lišili slobode državljanina Republike Srbije A.C.S. (29) iz Beograda koji se ranije zvao N.C, lice blisko jednoj organizovanoj kriminalnoj grupi.
11.09.2025
14:24
Sve je kulminiralo u ranim jutarnjim satima 15. maja kada je mladić, bez obzira na zabranu kretanja, pokidao nanogicu, izašao iz kuće, ukrao luksuzni automobil marke "jaguar" i izazvao pravu dramu na Strada Statale 16 u mestu Vasto.
Kako prenose italijanski mediji, Srbin je tog dana ukrao "jaguar" u regionu Marke, a potera za njim je započela u mestu San Salvo i nastavila se prema Vastu.
- Filmska jurnjava desila se kada je 22-godišnji muškarac srpskog porekla, koji živi u Fođi, ukrao luksuzni automobil i izazvao saobraćajku u toku žestoke policijske potere. Udario je prvo u automobil marke "fijat panda", u kojem su bile dve osobe, a zatim se zakucao pravo u patrolno vozilo karabinjera! U nesreći su povređene četiri osobe, među njima i dvojica policajaca - pišu lokalni mediji.
Podgorička policija uhapsila je juče Nemanju S. (33), državljanina Srbije, koji je ilegalno boravio u Crnoj Gori, osumnjičenog za planiranje izvršenja teškog krivičnog dela, kod koga je pronađen pištolj i kriptovani telefon.
Crnogorska granična policija je na graničnom prelazu Dračenovac danas uhapsila Srbina B.M. za kojim je bečki Interpol raspisao poternicu zbog oružane pljačke.
06.08.2025
15:38
Uprkos povredama, policajci su uspeli da ga savladaju i uhapse.
Ono što je dodatno šokiralo javnost jeste da je ovaj Srbin već bio u kućnom pritvoru zbog ranijih dela pljačke, nanošenja povreda i pružanja otpora policiji! Nakon najnovijeg incidenta, nadležni Viši sud odmah je izdao nalog za regularni pritvor, a mladić je iz kućnog pritvora prebačen direktno u zatvor u Fođi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Takozvani studenti blokaderi u Bajinoj Bašti stavljeni su pod direktnu kontrolu Miroslava Aleksića, predsednika Narodnog pokreta Srbije (NPS), saznaje informer.
Takozvani studenti, a u stvari blokaderi koji već mesecima rade na rušenju sopstvene zemlje Srbije, neće se u Beogradu sastati sa svojim ideologom, osvedočenim ustašom Toninom Piculom, inače izvestiocem Evropskog parlamenta (EP) za Srbiju.
Jedan od blokaderskih političara, profesor na Pravnom fakultetu i bivši predsednik Demokratske stranke, Bojan Pajtić pokušao je danas da se opravda, ali je u svom pokušaju samo uspeo da potvrdi da će blokaderi ubijati i ove iz bivše vlasti ukoliko ne budu pristali da ih podrže.
Poslednjih dana hrvatski mediji otvoreno priznaju da je Srbija u prethodnim godinama značajno ojačala svoje odbrambene kapacitete, ocenjujući da je Vojska Srbije danas najorganizovanija i najopremljenija vojna sila u regionu.
Takmičarka Exatlona iz redova Crvenog tima Nevena Petrović kao dete je bila poštena, nasmejana, iskrena, pedantna, ali i tvrdoglava, otkrila je u razgovoru za Informer njena majka Snežana.
Bivši kapiten Plavog tima u Exatlonu Nemanja Radovanović doživeo je povredu zbog koje nije bio u stanju da učestvuje u borbi za luksuz i telefonski poziv.
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Stručnjaci za energetiku ocenili su da je Srbija u aktuelnim pregovorima o budućnosti Naftne industrije Srbije uspela da značajno ojača svoju poziciju, pre svega povećanjem državnog udela u vlasničkoj strukturi.
Na spisku od 15 najgorih srpskih jela koji je objavio popularni gastronomski portal Tejst Atlas, našle su se i pihtije, koje se prema tradiciji spremaju na Krstovdan ostavljaju za Bogojavljenje, a služe se i na slavskoj trpezi za Svetog Jovana.
Grenlandski premijer Jens‑Frederik Nilsen izjavio je danas da vlasti ne isključuju mogućnost upotrebe vojne sile na arktičkoj teritoriji Grenlanda, ukoliko to bude neophodno za zaštitu bezbednosti, iako ocenjuje da je takav scenario malo verovatan.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Glumca Harija Melinga svi znamo kao Dadlija Darsija, zlog brata glavnog junaka Harija Potera. Ovih dana se o njemu najviše priča zbog uloge u gej drami "Pilion".
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar