Muškarcu V. R. iz Berana određen je pritvor u trajanju od 30 dana zbog sumnje da je pretukao žensku osobu u lokalu.
- Prema navodima iz rešenja postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni: - dana 25.10.2025. godine, oko 17,30 časova, u kafe baru „Napoli“, u ulici Dušana Vujoševića, opština Berane, vršenjem nasilja, drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrozio spokojstvo građana i teže remetio javni red i mir, na način što je oštećenoj Č.D., prišao do stola za kojim je sedela i udario je otvorenom šakom u predelu glave i tela, a zatim je povukao za kosu, nakon čega ju je oborio na pod i nastavio da je udara nogama u predelu glave i tela, kojom prilikom joj je naneo lake telesne povrede u vidu hematoma na glavi levo i oguljotinu dimenzija od 1,5 cm, na desnom gornjem očnom kapku hematom, oguljotinu na čelu dimenzija oko 1,5 cm, ranu na slepoočnici levo, dimenzija 3-4 cm x 1 cm, više paralelnih oguljotina različite dubine u predelu gornjih kvadranata leve dojke, oguljotine koje se nastavljaju sa prekidom i kosinom ka dolje u predeo medijalnog gornjeg kvadranta desne dojke - piše u saopštenju Osnovnog suda u Beranama.
Sudija za istragu je, dodaje se, odredio pritvor imajući u vidu da je osumnjičeni u periodu od 25. do 31. oktobra 2025. godine bio u bekstvu, kao i da je ranije pravosnažno osuđivan za krivična dela sa elementima nasilja.
Foto: Foto: Shutterstock, umrli.mne
Ilustracija-Nasilje nad ženama
- Ocenjeno je da postoji realna i konkretna opasnost da bi, ukoliko bi osumnjičeni bio pušten na slobodu, mogao pobeći i ponoviti isto ili slično krivično delo, te ponovo ugroziti bezbednost oštećene ili drugih građana. Protiv ovog rešenja osumnjičeni i njegov branilac mogu izjaviti žalbu veću Osnovnog suda u Beranama u roku od 24 časa od časa uručenja rešenja. Javnost će biti blagovremeno obaveštavana o daljem toku postupka i preduzetim radnjama - piše u saopštenju suda, prenosi Pobjeda.
Devojka je sedela za stolom kada je, u objekat ušao, kako se sumnja, osumnjičeni Vaso R. koji joj je ubrzanim korakom prišao. Sve vreme joj je nešto govorio, a sledeće sekunde ju je otvorenom šakom udario u glavu.
Srpkinja Dejana Ć. (22) pretučena je u jednom kafiću u Beranama dok je bila na svom radnom mestu, a kako se sumnja, nju je 25. oktobra u popodnevnim satima surovo pretukao Vaso R. (43) kojeg je poznavala iz viđenja.
Srpkinja Dejana Ć. (22) pretučena je u jednom kafiću u Beranama dok je bila na svom radnom mestu, a kako se sumnja, nju je 25. oktobra u popodnevnim satima surovo pretukao Vaso R. (43) kojeg je poznavala iz viđenja.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudu da odredi do 30 dana pritvor D. H. L. (29) osumnjičenom da je nožem pretio smrću vanbračnoj supruzi i njihovom maloletnom detetu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpkinja Dejana Ć. (22) pretučena je u jednom kafiću u Beranama dok je bila na svom radnom mestu, a kako se sumnja, nju je 25. oktobra u popodnevnim satima surovo pretukao Vaso R. (43) kojeg je poznavala iz viđenja.
Načelnik Beogradske policije Veselin Vesko Milić uhapšen je danas u nastavku istrage nestanka Aleksandra Nešovića, koji se dovodi u vezu sa Kekinom kriminalnom grupom.
Politika Sjedinjenih Američkih Država prema Tajvanu nije se promenila nakon posete američkog predsednika Donalda Trampa Pekingu i razgovora sa kineskim predsednikom Si Đinpingom, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Jeziva scena zabeležena je u Zrenjaninu. Naime, blokaderi su se tokom noći vozili po gradu, u preskupom, zatamljenom džipu i doslovno terorisali građane.
Goran Ješić, predsednik pokreta "Solidarnost" i okoreli opozicionar, očitao je lekciju blokaderskoj eliti prilikom gostovanja na tajkunskoj "N1". Naime, on je otvoreno poručio da ne planira da podrži takozvanu studentsku listu.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je da je tzv. kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti ponovnim postavljanjem uslova za nastavak dijaloga s Beogradom, pokazao da je Priština glavni izvor nestabilnosti na Zapadnom Balkanu i kočničar normalizacije odnosa.
Kompanija "Global Foods Trading" pokrenula je postupak povlačenja brašna od leblebija u Nemačkoj, nakon što je u proizvodu "Schani Gram Flour" otkriven insekticid koji se koristi u poljoprivredi za suzbijanje štetočina.
Američka tehnološka kompanija Cisko (Cisco Systems) saopštila je da će ukinuti skoro 4.000 radnih mesta zbog preusmeravanja investicija ka veštačkoj inteligenciji (AI).
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja nastavlja snažnu podršku osobama sa invaliditetom, a za realizaciju Javnog konkursa za finansiranje i podršku programima zaštite i unapređenja položaja osoba sa invaliditetom u Republici Srbiji u 2026. godini opredeljeno je ukupno 500 miliona dinara.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je tokom dvodnevne posete Kini sa kineskim predsednikom Si Đinpingom razgovarao o ukidanju sankcija kineskim kompanijama koje kupuju iransku naftu i da će uskoro o tome doneti odluku.
Deset osoba povređeno je danas u ruskim napadima dronom na Odesku oblast, od kojih su dve u teškom stanju, saopštio je šef Odeske oblasne vojne administracije Oleg Kiper.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Glumica Jelisaveta Orašanin u predstavi "Bogojavljenska noć" igra ženu koja se prerušava u muškarca i kaže da joj je priprema za tu rolu bila veoma zahtevna.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na 79. Kanskom festivalu održana je svetska premijera filma "Fatherland", a crveni tepih je i ove večeri okupio brojne poznate ličnosti i modne zvanice uključujući i influenserku iz Srbije Tamaru Kalinić.
Internet je odavno pokazao da gotovo svaki sadržaj može da postane izvor zarade, pa tako i fotografije i snimci stopala već godinama imaju svoju publiku i tržište.
Najviše pažnje sinoć na Kanskom festivalu je privukla Aja Naomi King, koja se pojavila na premijeri filma "Fatherland" u veoma izazovnoj haljini sa dubokim šlicem.
Pred finale Evrovizije na mrežama su krenule da se šire razne teorije zavere o redosledu nastupa, a na meti je bila i Srbija sa rednim brojem 9. kojoj predviđaju pobedu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar