Crnogorske novine danima su preplavljene čituljama povodom godišnjice ubistva "kavčana" Petra Lipovine (42) i Žarka Pejakovića (26) koji su izrešetani sa 38 hitaca, dok su bili na semaforu u blindiranom BMW u Podgorici.
U novinama se ovih dana moglo pročitati više od 30 čitulja u kojima se porodica, prijatelji i prijatelji iz klana opraštaju od ubijenih.
Dani prolaze, prođe i godina
"Godina je prošla, ali sećanja i ljubav prema tebi ne blede. Tvoj osmeh i dobrota i dalje žive u našim srcima", "Vreme prolazi, a uspomena na tebe ostaje zauvek", "Voljeni brate, dani prolaze, prođe i godina, a ljubav i sećanje na tebe ostaće večno u našim srcima", "Godina samo jača osećanja, bol mog Draškija i dalje prati me. Ruševine srca mog čuvaju te", "Proći će još mnogo godina, bol i tuga će biti ista", samo su neke od čitulja koje su osvanule za Petra Lipovinu.
"Otišli ste prerano, ali nikada nećete biti zaboravljeni. Počivajte u miru, braćo. Navršava se godina dana od smrti našim voljenim drugovima. Stalno ste u našim mislima, jer se voljeni nikad ne zaboravljaju. Neka vas anđeli čuvaju u večnom miru. Volimo i mislimo na vas", glasile su neke od zajedničkih čitulja.
Foto: ATAIMAGES
Automobil u kom su ubijeni Lipovina i Pejaković
"Pozdravi ekipu iz kraja"
- Naš dobri komšija, brate. Nek ti duša putuje nebeskim putevima sjaja, pozdravi ekipu iz kraja, a mi vas čuvamo od zaborava - piše u jednom oproštaju od Lipovine.
- Prošla je godina dana, a ja i dalje ne mogu da poverujem da te nema. Otišao si prerano, tvoj odlazak me mnogo boli. Nedostaješ za sve što je bilo, za sve što će doći. Živiš i uvek ćeš živeti u meni kroz lepa sećanja i vreme koje smo proveli zajedno. Neka mi te anđeli čuvaju. Volim te zauvek - piše u čitulji koju potpisuje jedna devojka.
"Sećanje na voljenog prijatelja, brata po duši i deo našeg doma. S tobom smo odrasli, delili svaki korak života. Godina je prošla otkako si otišao, ali trag koji si ostavio ne briše vreme. U svakoj priči, u svakom sećanju ti si s nama", "Večno ću vas čuvati od zaborava", "Voljeni brate, nisi više tu, ali živiš u svakoj uspomeni. Volim te", "Prošla je godina od kada si otišao i sa sobom odneo svoju dobrotu i osmeh kojim si plenio srca svih koji su te poznavali. Počivaj u miru, a mi ćemo te čuvati od zaborava".
- Voljenom sinu Petru, fališ puno, ružo moja bela. Nedostaješ majci svakog trenutka. Čuvam te, sine, kao najverniju senu. Počivaj u miru, anđele moj - ovu čitulju za Lipovinu potpisala je njegova majka, dok je jedna od čitulja za Žarka glasila: "Živiš u mojim mislima i srcu. Godina prođe, ali ti si i dalje dio nas. Počivaj u miru".
Osumnjičeni su nakon zločina pobegli i zapalili njihov automobil "opel astru" koju su nekoliko dana pre toga kupili. Inače, u zapaljenom vozilu pronađeno je i oružje, a napadači su ostavili i brojne DNK dokaze koji su istražitelje doveli do njih.
Crnogorsko tužilaštvo tereti Miljana Marjanovića, Nikoletu Uskoković, Aleksandra Dacića, Tomija Ra Frosta i Savu Kaluđerovića da su postali pripadnici kriminalnog udruženja sa ciljem izvršenja teškog ubistva, kao i nedozvoljenog držanja oružja i eksploziva. Kao direktne počinioce policija i tužilaštvo sumnjiče Vuka Lalatovića (25) iz Nikšića i Artura Cimermana (28) iz Beograda, dok policija traga za Lazarom Lazićem (31) iz Beograda.
Foto: ATAIMAGES
Mesto ubistva u Podgorici
Ubistvo "kavčana", prema navodima stručnjaka za bezbednost, počinili us pripadnici suparničkog klana - škaljarskog sa kojima su u ratu od decembra 2014. godine kada je nestao vredan tovar kokaina u jednom stanu u Valensiji. Rat do istrebljenja do sada je odneo više od 80 žrtava.
Foto: Interpol
Interpolova poternica
Podsetimo, mafijaška likvidacija, dogodila se 6. novembra 2024. godine u popodnevnim časovima u centru Podgorice kada su tri maskirana napadača izašla iz vozila, prišli automobilu marke "BMW" i sasuli kišu metaka iz automatskog oružja u "kavčane" dok su bili na kružnom toku. BMW se potom zakucao u ogradu. Obojica su preminula na licu mesta, dok su osumnjičeni i njihov vozač pobegli sa lica mesta.
Pripadnik ''kavačkog klana'' Žarko Pejaković (26) ubijen je u mafijaškoj likvidaciji 6. novembra 2024. godine kada su tri maskirana napadača u njega i Petra Lipovinu (42) ispalili 38 metaka.
Francuske vlasti ove nedelje podigli su optužnicu protiv pet državljana Srbije i Crne Gore koji su pre osam dana uhapšeni u akciji francuske policije u Parizu i Normandiji.
Artur Cimerman Stojanović (29) uhapšen je u Parizu po poternici za ubistvo kavčana Petra Lipovine i Žarka Pejakovića koje se dogodilo 6. novembra 202. godine.
Prema tužilačkim spisima u koje su "Vijesti" imale uvid, stan koji su 4. oktobra 2024. iznajmili Miljan Marjanović i Nikoleta Uskoković poslužio je kao ključna baza za pripadnike škaljarskog klana. Upravo iz tog stana su 6. novembra krenuli egzekutori koji su, nedaleko od ulaza u Podgoricu, ubili Cetinjane pripadnike "kavačkog klana" Žarka Pejakovića i Petra Lipovinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnik ''kavačkog klana'' Žarko Pejaković (26) ubijen je u mafijaškoj likvidaciji 6. novembra 2024. godine kada su tri maskirana napadača u njega i Petra Lipovinu (42) ispalili 38 metaka.
Ljubiša Karović (61) preživeo je stravičan incident na letu FR1879, kada je zbog oštećenja prozora i nagle dekompresije, zamalo ispao kroz prozor aviona, a sada mu je avio-kompanija ponudila da ponovo zakaže let.
J. A. (26) uhapšen je zbog sumnje da je izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Kraljevuu kojoj je povređeno pet osoba, među kojima je bilo i dvoje dece, od kojih je jedno, nažalost, podleglo povredama u bolnici.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izrekla je opomenu lideru stranke Srbija-centar Zdravku Ponošu, pošto je on tokom obraćanja u parlamentu većinsku Srbiju nazvao stadom.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Šampion Exatlona Marko Nikolić pred kamerama Informera prisetio se avantura iz prve sezone najvećeg sportskog rijalitija i otkrio šta mu je donela pobeda.
Nadljudska borba protiv požara na planini Stolovi još uvek traje, a na gašenju angažovano je na desetine vatrogasaca-spasilaca iz Kraljeva i drugih gradova, ali i helikopterska jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova.
U Beogradu je postavljen i povezan sistem od 30 novih saobraćajnih kamera koje automatski detektuju i registruju prekršaje, a koje rade 24 sata dnevno, 365 dana u godini.
Rusija pokušava da logistički i ekonomski izoluje Odesku oblast udarima po pomorskim pravcima, mostovima i graničnim prelazima prema Moldaviji, ali nema dovoljno snaga za kopnenu operaciju u tom regionu, ocenio je ukrajinski vojno-politički analitičar Aleksandar Kovalenko iz grupe „Informacioni otpor“.
Američki vojni transportni avion "Boing C-17 Gloubmaster III" sleteo je u utorak na moskovski aerodrom Vnukovo, a nekoliko sati kasnije u Moskvi je primećena kolona vozila sa diplomatskim registarskim tablicama.
Američki vojni transportni avion "Boing C-17 Gloubmaster III" sleteo je na moskovski aerodrom Vnukovo, pojedini mediji spekulišu da bi dolazak aviona mogao biti povezan sa slučajem američkog državljanina Čarlsa Cimermana.
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Ovako pripremljene paprike ostaju sočne i aromatične, a uz beli luk, peršun i mirisni preliv odlično se slažu uz pečenje, sir, suhomesnate proizvode ili svež hleb.
Zamislite hotel u kojem vam pogled iz kreveta nije usmeren ka moru ili dvorištu, već direktno u ogroman ponor. Upravo takvo neobično iskustvo nudi Skylodge Adventure Suites u Peruu, smešten visoko iznad Svete doline Inka, na gotovo 400 metara visine.
Nakon što je bivši rijaliti učesnik Asmin Durdžić posetio ćerku Noru, oglasila se njegova trenutna partnerka starleta Maja Marinković i otkrila svoj stav o ovom bitnom momentu!
Maloletna starleta Jovana Kosovac i buduća učesnica "Elite 10" došla je danas na Dedinje, sa trudnom majkom, kako bi joj ona dala saglasnost i potpisala ugovor za učešće u rijalitiju.
Mustafa i Melvida Durdžić, roditelji bivšeg rijaliti učesnika Asmina Durdžića, oglasili su se povodom njegovom susreta sa ćerkom koju nije video 3 godine.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.