Ivča Plavi izrešetan sa osam metaka: Ubica ga čekao u žbunju, a sumnja se da je ovo razlog ubistva
Podeli vest
Ivan Jovanović (45), zvani Ivča Plavi, iz Jagodine, likvidiran je pre devet godina.
Jovanović je sedeo sa dve osobe u kafani. Mirno su pili pića, a pred zatvaranje lokala su otišli i uputili se prema kombiju. Ubica, sa kapuljačom na glavi, krio se u žbunju nedaleko odatle. Čekao je pogodan trenutak, prišao njihovom kombiju i u trenutku kada su oni ulazili u njega on je zapucao.
Ivan Jovanović (45), poznatiji kao Ivča Plavi, likvidiran je 7 novembra 2016 godine hicima iz automatske puške u "sačekuši" kod "Četničke kafane" u Jagodini.
06.11.2023
08:57
Od deset metaka koji su ispaljeni iz automatskog oružja, osam je pronađeno u grudima Jovanovića.
Ivčinom rođaku je pucao u nogu, drugaru u rame, a zatim je ušao u auto, koji je dovezao njegov saučesnik, i udaljio se sa lica mesta.
Foto: Rudar video printscreen
Ivča Plavi
Automobil je pronađen zapaljen kod Svilajnca.
Ivan je podlegao povredama na licu mesta, dok su druga dva muškarca lakše ranjena.
Pričalo se da je Jovanović likvidiran zbog neraščišćenih računa u kriminalnim poslovima. Njegovo ime se pominjalo u mnogim nezakonitim aktivnostima.
Ivan Jovanović potiče iz ugledne jagodinske porodice, ali je još kao mladić prešao na drugu stranu zakona i počeo je da zapada u probleme.
Pre skoro dve decenije bacio je bombu na kafić "Tropiko" u Jagodini, od devedesetih je u gradu poznat kao žestok momak. Ivan je hapšen više od 15 puta i to zbog trgovine drogom, nelegalnim oružjem, zbog iznuda, nanošenja teških telesnih povreda, napada na policajca.
Likvidacija Ivana Jovanovića do danas nije rešena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ivan Jovanović (45), poznatiji kao Ivča Plavi, likvidiran je 7 novembra 2016 godine hicima iz automatske puške u "sačekuši" kod "Četničke kafane" u Jagodini.
Upotreba raketnog sistema „Orešnik“ početkom januara snažno je odjeknula u Evropi i jasno pokazala evropskim liderima da je dijalog sa Rusijom neizbežan, ocenio je Ralf Nimajer, predsednik Nemačkog saveta za ustav i suverenitet, u izjavi za RIA Novosti.
Više od osam godina nakon brutalne likvidacije beogradskog advokata Dragoslava Miše Ognjanovića, javnost sve jasnije uočava da obrazac postupanja vrha tužilaštva koji, umesto da dovede do rasvetljavanja jednog od najtežih napada na advokaturu i pravosuđe, vodi ka sumnji da su ključni akteri radili sve suprotno, odnosno na prikrivanju izvršilaca i ućutkivanju svedoka.
U blokaderskom jurišu na fotelje izdvojilo se jedno ime. Naime, u medijima koji podržavaju blokadere ističe se da bi rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić mogao da bude kandidat takozvane studentske liste.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnbabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks", povodom pisanja Šolakovih medija o blokaderskom rektoru Vladanu Đokiću.
Učesnici Exatlona Aleksa i Elica Erski ogovarali su svoje saigrače u Crvenom timu, navodeći da su pojedinim takmičarima počele da padaju maske, kao da se tim podelio u dve grupe.
Violeta Simović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i Dejan Lisica iz Centra za društvenu stabilnost komentarisali su sastanak blokaderske opozicije sa članom Evropskog parlamenta Toninom Piculom.
Najvažniji politički događaji dana praćeni su u programu redovno najgledanijeg kolegijuma – Prvog kolegijuma Informer televizije, koji je i ovoga puta opravdao poverenje gledalaca.
Trinaesta epizoda Informerove spektakularne emisije "Na merama" otkriva vam šta je političarka Maja Gojković kupila za praznične poklone, kako sada izgleda nekadašnja teniska šampionka Jelena Janković, na koji način je osvedočeni srbomrzac Tonino Picula stigao u Beograd, sa kime šuruje blokaderski sudija Miodrag Majić…
U Srbiji će ujutru još samo na severu Vojvodine biti oblačno sa slabom kišom. Najniža temperatura kretaće se od 1 do 7, a najviša dnevna od 11 do 16 stepeni, dok će na istoku zemlje biti oko 8 stepeni.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će ekipe tog preduzeća od danas do utorka, 3. februara, izvoditi planirane radove na ispiranju vodovodne mreže.
Ruski naftna kompanija Lukoil danas je saopštila da je pristala da proda većinu svoje strane imovine, ukupne vrednosti oko 22 milijarde dolara, američkoj privatnoj investicionoj kompaniji Karlajl Grup, uz odobrenje američke vlade.
Pojavio se novi video snimak iz Mineapolisa koji prikazuje fizički obračun Aleksa Pretija i agenata Imigracione i carinske službe (ICE), snimljen nedelju dana pre nego što su ga 24. januara, tokom protesta protiv operacija ICE, agenti ove službe ubili.
U glavnom gradu Nigera, Nijameju, tokom noći su se čuli pucnji i snažne eksplozije, dok su prema navodima očevidaca iznad aerodroma bili vidljivi bljeskovi svetlosti.
Film "Svadba" je pre nedelju dana premijerno prikazan u Hrvatskoj, a ova komedija u kojoj igraju srpski i hrvatski glumci već je izazvao veliku pažnju gledalaca.
Srpska kinematografija je bogata filmovima koji znaju i da nas nasmeju i da nas slome. Tu su komedije čije replike znamo napamet i drame zbog kojih suze ne kriju ni žene ni muškarci.
Elton Džon pojavio se na Nedelji mode u Parizu i momentalno postao glavna tema, ne samo zbog svog dolaska, već i zbog stajlinga koji je bio čist glam, luksuz i šou u jednom.
Anturijum, poznat i kao flamingov cvet, jedna je od najpopularnijih sobnih biljaka zahvaljujući upečatljivim cvetovima i sjajnim, tamnozelenim listovima.
Pevačica Marina Cvetković Mahrina pratila je dečka po gradu, i špijunirala šta radi dok nije sa njom, a sve to je zabeležila i podelila na društvenim mrežama.
Melina Džinović, bivša supruga pevača Harisa Džinovića, uživa u vezi sa muškarcem koji je od nje stariji nekoliko decenija, a sa kojim trenutno živi u Monaku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar