Osuđena zbog zloupotrebe položaja: Muljala sa projektima, uzela milione
Podeli vest
Viši sud u Novom Sadu osudio je A.T. direktorku udruženja građana "AMI" zbog zloupotreba na osam meseci zatvora, a ovom presudom nezadovoljno tužilaštvo koje je najavilo žalbu.
Kako je saopšteno iz novosadskog suda A.T. je juče osuđena, zbog zloupotrebe položaja, a pored zatvorske i novčane kazne njoj je izrečena i mera zabrane vršenja poziva, delatnosti i dužnosti u trajanju od pet godine, kao i meru oduzimanja imovinske koristi.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, policija je uhapsila B. K. (45) iz Aranđelovca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
U nastavku akcije na suzbijanju korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije Uprave kriminalističke policije, po nalogu javnog tužioca Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su D. D. (55), zaposlenog u kompaniji „Dunav osiguranje“ A.D.O, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
14.11.2025
12:22
Istom presudom optužena A.T. je obavezana da naknadi štetu Gradu Novom Sadu, AP Vojvodini i Republici Srbiji u ukupnom iznosu od 2.740.000 dinara.
Više javno tužilašvo u Novom Sadu je nezadovljno visinom kaznje koja je izrečena osuđenoj i najavilo je žalbu na presudu.
Pripadnici MUP UKP, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u nastavku akcije na suzbijanju korupcije u Republici Srbiji, su po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su G. B. (54), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Viši sud u Nišu, nepravosnažnim rešenjem, potvrdio je optužnicu koju je Više javno tužilaštvo u Nišu podiglo protiv Ivana Stanojevića (41), bivšeg predsednika opštine Žitorađa i četvoro saradnika iz opštinske uprave, koji su bili uhapšeni 1.aprila 2025.godine, zbog sumnje da je, u postupku razmene imovine sa jednim privatnim licem iz Niša, oštećen opštinski budžet za oko 3,5 miliona dinara.
10.11.2025
08:15
Istragom je utvrđeno da je udruženju građana „AMI", u kojem je osumnjičena A.T. odgovorno lice - zastupnik, dodeljena sredstva od Republike Srbije, AP Vojvodine i Grada Novog Sada za realizaciju šest projekata u ukupnom iznosu od 2.740.000 dinara. Aktivnosti na projektima nisu sprovedene, već je sav novac potrošen na dizajniranje i štampu loga projekta, brošura, kataloga, flajera i sl., a osumnjičena je davaocima sredstava podnosila lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca, u kojima je opisivala aktivnosti na projektima koje se nikada nisu desile (predavanja, radionice, multimedijalne izložbe i dr.). Na taj način je Republici Srbiji, AP Vojvodini i Gradu Novom Sadu naneta imovinska šteta u ukupnom iznosu od 2,74 miliona dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, policija je uhapsila B. K. (45) iz Aranđelovca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
Rusija je, navodno, pre sedam godina ponudila Sjedinjenim Američkim Državama neformalnu razmenu uticaja u svetu, dopuštajući Amerikancima slobodu delovanja u Venecueli u zamenu za "odrešene ruke" Moskvi u Ukrajini, piše danas New York Times (NYT).
Na društvenoj mreži Iks pojavile su se fotografije koje na najbolji način pokazuju šta su danas radili blokaderi koji već mesecima pokušavaju da sruše Srbiju, odnosno, bolje je reći, šta nisu radili.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin vratio je na fabrička podešavanja Bojana Pajtića koji je za tajkunsku Novu S napisao skandalozan autorski tekst u kom je na najstrašniji mogući način napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iznevši o njemu niz laži i izmišljotina.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić govorila je ekskluzivno za Informer o pokušajima destabilizacije Srbije i zloupotrebi studenata, ali i o svom ličnom životu.
Goran Ješić, najgori antisrbin i separatista koji bi rušio i cepao Srbiju, objavio je, malo je reći, skandalozan komentar na društvenoj mreži Iks na Badnji dan.
U Političkom kvizu za Badnje veče znanje su odmerili ministar za javna ulaganja Darko Glišić i ministar za evropske integracije i šef Nacionalne delegacije Republike Srbije Nemanja Starović.
Budite večeras od 20 sati uz specijalnu emisiju Informer televizije, povodom Badnje večeri. Uz muziku uživo kao i divne vokale sestara Marije i Marine Gobović, dočekajte najradosniji hrišćanski praznik, Božić.
U studio Informera zalutao je neobičan gost. U Info jutro došli su bivša potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović i član predsedništva SNS Zoran Đorđević koji je doveo svog psa jazavičara.
Na domaćem tržištu polovnih automobila poslednjih meseci primećuje se neobičan trend u kojem mnogi traže nekada popularni "reno lagunu", kako zbog cene, tako i zbog kvaliteta.
U Političkom kvizu za Badnje veče znanje su odmerili ministar za javna ulaganja Darko Glišić i ministar za evropske integracije i šef Nacionalne delegacije Republike Srbije Nemanja Starović.
Venecuela je danas utovarala sirovu naftu isključivo za američkog giganta Ševron, dok su operacije državne naftne kompanije PDVSA na utovaru tereta za njene glavne kupce u Kini ostale obustavljene peti dan zaredom, pokazuju podaci o isporuci.
U slučaju okončanja rata, Kijevu će biti obezbeđene ključne bezbednosne garancije kako bi se odvratila buduća ruska agresija, navodi se u nacrtu sporazuma lidera EU nakon sastanka Koalicije voljnih u Parizu.
Miljko Živojinović, sin Velimira Bate Živojinovića ustupio nam je ekskluzivne fotografije i otkrio nam kako su izgledali praznici u kući Živojinovića dok su mu roditelji bili živi.
Sofija Sibinović, srpska harfistkinja, poznatija pod umetničkim imenom Harp lady, izvodi brojna poznata muzička dela na harfi i objavljuje ih na svom Instagram profilu.
Muzičar Ljubomir Ljuba Ninković preminuo je u 76. godini. Na muzičkoj sceni je bio aktivan skoro 60 godina, a za taj period osnovao je mnogo bendova, ali snimio i nekoliko pesama koje nam je ostavio u amanet.
Pevačica Ilda Šaulić u intervjuu za Informer otkrila je kako izgleda Božić u porodici Šaulić i da se trude da ne tuguju jer Šaban nije sa njima, jer slave najradosniji praznik.
Jovanka Jolić, koja je prema navodima medija preminula 4. januara, postala je internet senzacija zahvaljujući kontroverznim izjavama i teorijama zavere.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar