Vlade Draganić, vlasnik kuće u Ritopeku, u kojoj je prema navodima optužnice kriminalna grupa Veljka Belivuka i Marka Miljkovića ubila sedmoro ljudi, danas je pred Specijalnim sudom zatražio reč i potvrdio da želi tokom nastavka suđenja u nekom momentu da iznese celokupnu odbranu, ali danas samo želi da kaže da "neće ništa da prizna".
- Ja jesam vlasnik kuće, ali tu su svedoci saradnici svašta pričali. Ja nemam ništa protiv policije, ali sve su bacili na mene. Zašto su sve sa Partizanovog stadiona stavili na Veljka Belivuka, da su našli njegovu ličnu kartu u Ritopeku i to bi stavili na mene. Posle mog hapšenja, našli su resiver i hard disk i uhapsili čoveka koji mi je povezao da mogu da gledam snimke s kamera na telefon. Privodili su mi prijatelje, strogo im zabranili da ja saznam da su privođeni - počeo je svoje izlaganje danas pred Specijalnim sudom u Beogradu okrivljeni Vlade Draganić, navodeći da stalno čita spise predmenta i da će da ih "čita dok ne umre".
- Toliko mi je interetsantno da čitam. Što se tiče okrivljenih saradnika, sve bih uradio, ali ništa da im pomognem. Neću ni da im odmognem, ali neću ni da im pomognem. Srđan Lalić me ocrnio, stvorio je mržnju u meni kada je rekao da smo zajedno čistili mitraljez, izmišljao je da sam dobio stan, da ću dobiti kuću. Ocrnio me pred vama, kao da sam im nešto napravio. I Nikola Spasojević isto, ja tim ljudima neću da pomognem - rekao je danas u sudnici vlasnik kuće u Ritopeku.
Foto: Marko Đoković/Informer
Vlade Draganić
On međutim, nije pominjao optužbe svedoka saradnika koje se odnose na njegovo učešće u ubistvima koja su se prema njihovim navodima dogodila u skrivenoj prostoriji kuće u Ritopeku, kao ni uništavanju tela žrtava.
Podsetimo, na prethodnom suđenju, Draganić je najavio da želi u nastavku suđenja da iznese odbranu.
- Nek se sve strovali na mene, ja hoću da iznesem odbranu i da više moj advokat i ja ne dolazimo na suđenja. Ja sam tako rešio - rekao je tada ovaj okrivljeni.
Inače, Marko Miljković je danas u nastavku suđenja zatražio od sudskog veća da utvrdi i pozove izvesnog Dejana Mančića, čiji je DNK, prema nalazu veštaka, pronađen na oružju koje je zaplenjeno u kući u Ritopeku.
- Tužilac nam za tog Dejana Mančića nije rekao ni ko je, da li je oštećeni, svedok ili bi trebalo da bude okrivljeni. Nikada ni od svedoka saradnika čak nismo čuli ko je Dejan Mančić, da li je dolazio, donosio oružje ili ga je kako kažu strečovao. Zbog toga predlažem da se saslušao kao svedok, imamo na mnogo mesta na oružju njegove tragove, da dođe i objasni nam ko je on - rekao je optuženi Miljković.
Foto: Informer
Kuća strave u Ritopeku
U sudnici je danas kao dokaz izvedena i prijava nestanka Nikole Mitića policije od 11. avgusta 2020. Kako se navodi u dokumentaciji, njegov nestanak, prijavila je sestra. Mitić je, prema navodima optužnice jedna od žrtava Belivukove kriminalne grupe. Kako se navodi u optužnici, na dan kada je nestao, on je otet u blizini ambasade SAD, prebačen na stadion Partizana, a potom u kuću u Ritopeku u kojoj je, kako tvrdi tužilaštvo, ubijen, a njegovi ostaci su potom "prosuti" u Dunav.
Takođe, sudsko veće je kao dokaz izvelo i zapisnik o pretresanju vikendice u Surduku, ispred koje su, kako tvrdi tužilaštvo spaljeni ostaci pokojnog Gorana Mihajlovića.
- Izvršen je uvid i u foto dokumentaciju iz Surduka - konstatovala je sudija. Na fotografijama se vidi izgled dvorišta, kao i kuće. Inače, vlasnica kuće u čijem je dvorištu prema optužnici spaljeno na lomači od guma telo pokojnog Mihajlovića je bivša supruga Radoja Živkovića, rođaka odbeglog vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Mihajlović je, prema optužnici, prva žrtva klana. On je, navodno, otet 1. aprila 2019. a ubijen dan kasnije. Ujedno je i jedini od sedmoro oštećenih, čije telo nije samleveno u industrijskoj mašini za mlevenje mesa, već kako tvrdi tužilaštvo, spaljeno.
- U ovim papirima iz Surduka, piše da smo učesnici uviđaja Miljković, izvesna Alaksandra Živković i ja, a mi nismo bili tamo. Osim toga, u Surduku nije pronađen ni jedan predmet izvršenja krivičnog dela - rekao je okrivljeni Belivuk posle izvođenja dokaza iz Surduka i dodao da je svedok saranik Nikola Spasojević potpuno suprotno opisao izgled tog mesta od onoga kako se vidi na slikama, ponavljajući da je "pogrešno naučio".
Suđenje pripadnicima kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, posle vraćanja u ćeliju trojice okrivljenih koji štrajkuju glađu, nastvljeno je prikazivanjem 74 fotografije iz tajne prostorije u kući strave u Ritopeku, u kojoj je prema optužnici ubijeno sedmoro ljudi.
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću i ostalim optuženima koji se optužnicom terete za sedam ubistava, trgovinu drogom i oružjem i jedno silovanje u prostorijama na stadionu Partizana, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu.
Policija u Beogradu uhapsila je i trećeg radnika obezbeđenja poznatog restorana u Zemunu, koji je osumnjičen za brutalno prebijanje gosta zbog navodnog kršenja "dres koda".
Petar M. (20), vođa navijača Partizana iz Niša, sumnjiči se da je sa još dvojicom mladića, za kojima policija traga, mladića (21) silovao metlom i četkama!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje pripadnicima kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, posle vraćanja u ćeliju trojice okrivljenih koji štrajkuju glađu, nastvljeno je prikazivanjem 74 fotografije iz tajne prostorije u kući strave u Ritopeku, u kojoj je prema optužnici ubijeno sedmoro ljudi.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
Svečani ispraćaj održan je u kasarni "Pukovnik Predrag Matanovi" u Petrinji, gde su zvaničnici istakli značaj doprinosa Hrvatske "međunarodnoj sigurnosti i stabilnosti". Šta je poručio potpredsednik Vlade i ministar odbrane Hrvatske Ivan Anušić i zašto je pomenuo "Domovinski rat"?
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Predstavnik Ukrajine pri Ujedinjenim nacijama Andrij Melnik izjavio je danas da je prva polovina maja jedan od najsmrtonosnijih perioda za ukrajinske civile od početka rata sa Rusijom i pozvao sve članice UN da pojačaju režim sankcija Moskvi.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar