Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oštro јe zatražio odgovornost i јavno izvinjenje svih koјi su bez ikakvih dokaza optuživali policiјu za smrt mladića iz Kraljeva, nakon što јe tužilaštvo utvrdilo da niјe bilo nezakonitog postupanja.
„Današnje saopštenje Višeg јavnog tužilaštva u Kraljevu, koјe јasno i nedvosmisleno potvrđuјe da nema nikakvog nezakonitog postupanja policiјe, predstavlja važan i neophodan odgovor na broјne napade, neistine i uvrede koјe su poslednjih dana iznošene na račun policiјskih službenika.
Nedopustivo јe da se bez iјednog dokaza, na osnovu glasina i zlonamernih tumačenja, optužuјu ljudi koјi su profesionalno i savesno radili svoј posao. Јoš јe nedopustiviјe da se takav pritisak stvara u trenutku kada јe јedan mladi život ugašen, a instituciјe sprovode postupke i utvrđuјu istinu.
Oni koјi su olako osuđivali policiјu, koјi su širili dezinformaciјe i pokušali da formiraјu lažnu sliku o navodnoј krivici policaјaca, sada bi morali da pokažu barem onoliko poštovanja prema istini koliko su imali hrabrosti da iznose neistine. Neka preuzmu odgovornost i јavno se izvine policiјskim službenicima PU Kraljevo.
Ministarstvo unutrašnjih poslova uvek јe spremno da preuzme odgovornost kada јe nešto učinjeno pogrešno, ali isto tako ćemo oštro i nedvosmisleno stati u zaštitu svakog našeg policaјca kada јe јasno da su napadi na njih bili neosnovani i nepravedni.
Posebno kada јe istina utvrđena i vreme јe da se to јavno prizna“, poručio јe Ivica Dačić.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, na marginama 93. zasedanja Generalne skupštine Interpola u Marakešu, sastao se sa predsedavajućom Komiteta za upravljanje Interpola, ujedno i generalnom direktorkom kancelarije za međunarodne poslove u Ministarstvu unutrašnjih poslova Ujedinjenih Arapskih Emirata, Danom Humaid Al Marzuki.
Ministar unutrašnjih poslova, Ivica Dačić, susreo se sa Valerijem Aleksandrovičem Kalačevim, načelnikom Nacionalnog centralnog biroa Interpola Moskva, na marginama 93. zasedanja Generalne skupštine Interpola.
Ministar unutrašnjih poslova (MUP) i lider SPS Ivica Dačić uključio se danas u Kolegijum Informer TV i prokomentarisao lažno istraživanje koje kruži blokaderskim kanalima na internetu.
Od juče su na portalu eUprava dostupne dve nove elektronske usluge Ministarstva unutrašnjih poslova - Pregled saobraćajnih prekršaja i Iizjašnjenje o upravljanju vozilom u vreme prekršaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, na marginama 93. zasedanja Generalne skupštine Interpola u Marakešu, sastao se sa predsedavajućom Komiteta za upravljanje Interpola, ujedno i generalnom direktorkom kancelarije za međunarodne poslove u Ministarstvu unutrašnjih poslova Ujedinjenih Arapskih Emirata, Danom Humaid Al Marzuki.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je ekskluzivni intrevju za čuvenu britansku medijsku kuću Fajnenšel tajms (FT) i u njemu poslao važne i direktne poruke Vašingtonu i Briselu.
Premijer Bugarske Rumen Radev objavio je u Parizu da njegova zemlja više neće biti deo takozvane „koalicije voljnih“, grupe država koja zagovara nastavak vojne i finansijske podrške Ukrajini.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić oglasio se na društvenim mrežama nakon vesti da će obilaznica oko Beograda nositi ime Milutina Mrkonjića.
Hrvati i hrvatski mediji urnisali su danas svog premijera Andreja Plenkovića jer je na velelepnoj vojnoj paradi u Parizu on sedeo u redu iza predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je dobio mesto u prvom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je hit snimak na svom profilu na društvenoj mreži Instagram, otkrivši gde je otišao odmah nakon veličanstvene vojne parade održane u srcu Pariza.
Srbomrzac Tonino Picula doživeo je nervni slom, nakon što ga je generalni direktor u Evropskoj komisiji Gert Jan Kopman ućutkao usred Brisela i rekao da je Srbija ispunila uslove i uradila ogroman posao!
Neverovatan šok u Rimu! Vozači kažnjeni sa 30 evra jer su im radnici preko noći iscrtali plavu zonu oko parkiranih kola, ali grad sada hitno poništava sve!
Na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije danas su zabeležena višesatna zadržavanja za teretna vozila, dok putnički saobraćaj protiče bez većih čekanja, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Nekadašnji član Politbiroa Komunističke partije Kine Ma Singžuj izbačen je iz partije i smenjen sa svih državnih funkcija zbog teških kršenja discipline i zakona.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odbacio je tvrdnje da je Rusija možda umešana u smrt senatora Lindzija Grejema i rekao da lekarski nalazi ukazuju na ozbiljan, nasledni problem sa srcem i aortom.
Rusija priprema preusmeravanje pošiljki žita iz Azovskog mora nakon ukrajinskih napada na više brodova, koji su poremetili pomorski saobraćaj na ruti preko koje prolazi približno četvrtina ruskog izvoza žitarica.
Raskošni kostimi i verna rekonstrukcija mode iz 1877. godine u hit seriji "Tajne malog grada" ostavljaju bez daha gledaoce koji je prate svake večeri na Informer TV.
Zamislite savršen letnji desert koji se topi u ustima, a ne zahteva sate provedene pored šporeta. Ova osvežavajuća voćna torta sa keksom i bananama priprema se za svega 20 minuta.
Kako bismo vam pomogli da se rashladite tokom ovih tropskih dana, donosimo vam recepte za tri jednostavna i ukusna napitka koja će vas rashladiti poput klima-uređaja.
Transrodna pevačica Elektra Elit pre nekoliko meseci je puštena iz pritvora u Švajcarskoj, a ovo joj nije bio prvi put da je imala problema sa zakonom.
Učesnici "Elite 9" Hana Duvnjak, Nerio Ružanji i Dača Virijević razgovarali su o odnosu Aneli Ahmić i Asmina Durdžića, iznoseći tvrdnje da bivši partneri navodno imaju unapred dogovoren plan kojim pokušavaju da stignu do glavne nagrade.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.