• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

02.12.2025

21:53

Afera ''Belivuk'' trese crnogorsku policiju: Išao na babine kod Zvicera, pevala poznata pevačica

MUP Srbije/društvene mreže

Vesti

Afera ''Belivuk'' trese crnogorsku policiju: Išao na babine kod Zvicera, pevala poznata pevačica

Podeli vest

Bivši pomoćnik direktora policije Dejana Kneževića i nekadašnji šef Odseka za suzbijanje teških krivičnih dela Milorad Žižić uhapšeni su zbog sumnje da su umeštani u nezakonito skidanje zabrane ulaska u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću 2021. godine.

Zbog istog dela je ranije pokrenut postupak i protiv nekadašnjeg pomoćnika direktora policije Zorana Lazovića i bivšeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, koji su označeni kao organizatori kriminalne grupe.

Crnogorsko tužilaštvo tereti i suspendovanog specijalnog tužioca Sašu Čađenovića i policajca Petra Lazovića kao članove pomenute kriminalne grupe.

Podsetimo, Veljko Belivuk i Marko Miljković su imali meru zabrane ulaska u Crnu Goru od 2018. goidne, ali je oba skinuta krajem 2020, kako se sumnja, sa šifre jedne službenice policije koja je u to vreme bila na bolovanju. 

- Zabrana ulaska obrisana je 28. decembra u 10.07 sati, samo dva dana nakon što je preko Skaj aplikacije odbegli vođa kavačkog klana Radoje Zvicer to zatražio od policajca Petra Lazovića - navodi se u spisima tužilatva, prenose Vijesti.

Foto: printscreen YT

 

Čim je skinuta zabrana, Lazović je Zviceru poslao poruku:

- E jesu li braća stigla? Zvao sam da proverim, skinuto je. 

Belivuk i Miljković, u Crnu Goru su doputovali 17. januara 2021, a na aerodromu ih je sačekalo obezbeđenje Radoja Zvicera, a navodno su imali i pratnju policije. 

Foto: MUP Srbije

Radoje Zvicer

O njihovom boravku, sačinjena je i službena beleška policije u kojoj se navodi da su 17. januara 2021. stigli na aerodrom Tivat  u 11.12 časova.

- Nakon dolaska smestili su se u stambeni objekat koji se nalazi u naselju Kavač, opština Kotor, vlasništvo Radoja Zvicera. Dana 18.01.2021. godine oko 14.00 časova prilikom izlaska iz objekta boravka kontrolisala ih je policija i pozvala u prostorije Odljejenja bezbednosti Kotor radi prikupljanja obaveštenja.  Nakon dolaska u službene prostorij, Belivuk i Miljković izjasnili su se da su došli kod Zvicera, koga poznaju desetak godina, a kome su se prethodno dan ranije najavili da bi došli u Kotor. Kao razlog njihovog dolaska naveli su čestitku i proslavu rođenja deteta Radoja Zvicera i izjavili da će u Crnoj Gori, odnosno na području Kotora ostati još pet do šest dana. Navedeni srpski državljani su smešteni u naselju Kavač, opština Kotor kod Zvicer Radoja, a prema operativnim podacima isti ne koriste motorna vozila - navodi se u dokumentu policije.

Foto: MUP/Printscreen

Marko Miljković i Radoje Zvicer

Tokom boravka, oni su bili i na krsnoj slavi Sveti Jovan kod Zvicera, tokom koje je goste uveseljevala pevačica Jadranka Barjaktarović, a o tome su se prema dokazima sa Skaja dopisivali i drugi članovi klana.

- Sinoć je Zvicer pravio žurku kući kod njega. Čuvali su ih sa dugim cevima. Spec. tim je znao i iz nekog razloga nije reagovao. Interesantno je što je to činio na godišnjicu smrti Dedovića valjda. Tako čujem. Pevala je Jadranka Bajraktarović - piše u poruci od 21. januara 2021.

Navodno, Belivuk i Miljković trebalo je da se u Beograd vrate 22. januara letom iz Tivta, ali je crnogorska policija otkrila da na primorju borave pripadnici suprotstavljenog klana, koji pripremaju njihovu likvidaciju na aerodromu u Crnoj Gori. Zbog toga su, prema nezvaničnim informacijama, produžili boravak u Crnoj Gori i u Srbiju se vratili tek 29. januara 2021. godine.

- Čim su sleteli na aerodrom u Beogradu, policija ih je privela na ispitivanje. Saslušavani su četiri sata, a potom pušteni, ali su samo nekoliko dana kasnije, 4. februara 2021. ponovo uhapšeni zbog sedam ubistava i od tada su u pritvoru - podseća sagovornik Kurira. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Umro Bora Mercedes
Estrada

Umro Bora Mercedes

Borivoje Jovanović, poznatiji kao Bora Mercedes, kojeg je publika upoznala u takmičenju "Nikad nije kasno", preminuo je juče nakon duge borbe sa teškom bolešću.

13.12.2025

19:40