Počelo suđenje mladiću koji je pretukao oca pred bebom na Vračaru: Odbrana šokirala zahtevom
Podeli vest
Suđenjem koje je danas otvoreno pred Prvim osnovnim sudom započeo je postupak povodom nasilja koje je prošlog leta uznemirilo javnost, a odbrana okrivljenog već na prvom ročištu pokušala je da postupak zatvori za javnost.
Dok predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen poručuje da je Albanija ostvarila „impresivan napredak“ u procesu evrointegracija, realnost u Tirani izgleda potpuno drugačije – albanski parlament danas je pretvoren u poprište fizičkih sukoba, baklji i intervencije policije zbog teških optužbi za korupciju u samom vrhu vlasti.
Saša M. (51) koji je rano jutros priveden zbog kafanske tuče u kojoj je jedan muškarac ubijen, tokom bekstva je ukrao jedan automobil i pokušao da opljačka pumpu.
16.12.2025
15:49
Prema prvim nezvaničnim informacijama, optuženi je negirao krivicu.
Kako se dodaje, optuženi se, na prvom ročištu, izjasnio da nije kriv, a njegova odbrana je tražila da suđenje bude isključeno za javnost, što je sud odbio.
- Okrivljeni se izjasnio da nije kriv. Odabrana je tražila da se suđenje isključi za javnost, jer se, kako su istakli, novinskim tekstovima vrši pritisak na nadležne institucije da rade svoj posao. Sud je taj zahtev odbio i suđenje je i dalje otvoreno za javnost - navodi izvor upoznat sa slučajem.
Policija u Smederevu uhapsila je M. S. (51) zbog sumnje da je u ponedeljak 15. decembra u večernjim časovima u ugostiteljskom objektu u Kolarskoj ulici, u Smederevu, učestvovao u tuči nakon koje je P. I. (41) preminuo.
Kraljevačka policija uhapsila je A.K. (21) i M.M. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su prebili dvojicu devetnaestogodišnjih sugrađana.
15.12.2025
22:06
Sledeće ročište je zakazano za februar, gde će i okrivljeni i oštećeni Dragan biti saslušani.
Pretučen dok je šetao sa bebom
Podsetimo, Dragan R. (37) prelazio je sa suprugom i bebom od sedam meseci ulicu na pešačkom prelazu na Vračaru, kada je automobil u kojem je bio tinejdžer L. T. (19) krenuo da se isparkirava.Vozilo je zakačilo kolica sa bebom, nakon čega je usledilo brutalno prebijanje oca bebe.
Tinejdžer je nakon napada uhapšen i u pritvoru je proveo mesec dana, ali je pušten na slobodu nakon što su saslušani svi svedoci.
Izgubio pamćenje
Od posledica prebijanja, Dragan je pretrpeo teške telesne povrede i izgubio pamćenje, koje mu se nije vratilo ni nakon godinu dana. Godinu dana nakon incidenta, Dragan je po prvi put u ispričao kroz kakav je pakao prošao, koliko mu je borba za oporavak bila teška, kao i kakve psihičke i fizičke posledice i dalje nosi zbog ničim izazvanog napada.
- Od posledica teških telesnih povreda izgubio sam pamćenje, koje se ni nakon godinu dana nije vratilo. Ne sećam se trenutka kada sam napadnut, izbrisano mi je sećanje na ceo taj dan, još od izlaska iz kuće. Prva slika koju pamtim nakon napada jeste buđenje iz kome u bolnici, mislio sam da sam doživeo tešku saobraćajnu nesreću - rekao je ranije Dragan za "Blic."
Napadač ga tukao dok je ležao bez svesti na asfaltu
Kako je ispričao sagovornik, shvatio je kako je napadnut tek kada je pogledao snimke nadzornih kamera, čuo izjave svedoka i svoje supruge koja je sa bebom bespomoćno gledala kako ga napadač tuče.
- Išli smo u šetnju kao i svako veče sa bebom, prelazili smo pešački prelaz i vozač je zakačio kolica autom što se jasno vidi i na snimku. Ja sam prišao vozačevoj strani, ali sam istog trenutka dobio udarce i pao na zemlju bez nesvesti. Dok sam ležao na asfaltu, vozač je nastavio da me tuče. Imao sam najmanje dva udarca u glavu i modrice po grudnom košu i celom telu, polomljena mi je jagodična kost, vilica i nos - priča Dragan i nastavlja:
- Bio sam u veštačkoj komi četiri dana, jer sam bio u jako teškom stanju. Žena koja me je uvodila u stanje kome, rekla mi je da ne zna kako sam preživeo. Nakon izlaska iz kome i veoma komplikovane operacije, probudio sam se u bolnici i nisam znao šta se dešava. Nisam znao da sam operisan, mislio sam da sam imao neku saobraćajnu nesreću ili nešto slično. Taj dan sam saznao da sam bio u komi i da sam pretučen.
Kako je ispričao, oporavak je bio težak i dug, a posledice koje je zadobio oseća sada.
- Oporavak mi traje i dan-danas, imam velike posledice od incidenta, leva strana lica mi otekne sama od sebe, fiksna proteza koju sam imao tada imam još uvek, jer mi je lom vilice produžio nošenje za barem još dve godine. Kada se nasmejem, leva strana usne mi se ne diže do kraja. Pio sam i lekove za smirenje i pritisak koji mi je bio jako visok. Psihičke posledice su takođe tu. Od tog dana, izbegavamo da prolazimo tom ulicom, uveče se okrećem i gledam da li me neko prati, jer je napadač i dalje na slobodi, optužnica nije podignuta ni nakon više od godinu dana - ispričao je Dragan.
Policija u Beogradu uhapsila je danas Beograđanku N.A. (38), zbog sumnje da je automobilom namerno udarila B.P. (45), italijansku državljanku i bivšu suprugu njenog sadašnjeg muža.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen poručuje da je Albanija ostvarila „impresivan napredak“ u procesu evrointegracija, realnost u Tirani izgleda potpuno drugačije – albanski parlament danas je pretvoren u poprište fizičkih sukoba, baklji i intervencije policije zbog teških optužbi za korupciju u samom vrhu vlasti.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević uživo u emisiji Kolegijum odgovorio je na prozivke blokaderskog novinara u pokušaju Nemanje Šarovića koji je izneo napao redakciju Informera zbog pevača Dragan Ašanina koji je pevao na božićnoj proslavi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak na svom Instagram nalogu @avucic koji je u trenu izazvao salve reakcija korisnika ove društvene mreže.
Blokaderi već danima ne prestaju da lešinare na vremenskoj nepogodi koja je zadesila Srbiju, pokušavajući na sve načine da okrive vlast i predsednika Aleksandra Vučića zbog otežanih uslova za kretanje i nestanke struje, pritom u potpunosti zanemarujući da je situacija mnogo teža u drugim zemljama.
Blokaderi i njihovi simpatizeri koji su u manjini, danima za vremenske nepogode optužuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iako je stanje na putevima prohodno i država nije u kolapsu, kao što je to bio slučaj u vreme dok su oni koji sada blokiraju bili vlast. Međutim, narod Srbije sve pamti...
U trenutku dok blokaderi vode besomučnu kampanju protiv srpskih vlasti zbog situacije u zemlji koja je nastala usled vremenskih neprilika, tačnije zbog snega i izuzetno niskih temperatura, na društvenoj mreži Iks objavljeno je sa čim se ovih dana suočavaju Švajcarci, stanovnici jedne od najbogatijih evropskih država.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak na svom Instagram nalogu @avucic koji je u trenu izazvao salve reakcija korisnika ove društvene mreže.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Proteklih sedmica u Informerovoj hit emisiji “Na merama” otkrili smo vam, između ostalog, kako penzionerske dane provode nekadašnji državni zvaničnici Vuk Drašković i Vojislav Koštunica, šta rade lažni revolucionari Miša Bačulov i Aleksandar Jovanović Ćuta kad misle da nema kamera, sa kime nazdravlja predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, kako izgleda “sladak život” glumca blokadera Miloša Timotijevića…
Istoričar Aleksandar Raković gostujući u Info jutru komentarisao je napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napravio paralelu između smene vlasti u Crnoj Gori i pokušajima smene u našoj državi.
Prva epizoda Exatlona, najvećeg sportsko-takmičarskog spektakla na svetu, premijerno je prikazana u sredu, a svi koji su propustili da je pogledaju, imaće prilike da to učine danas od 13 časova, kada će na TV Informer biti emitovana repriza.
Tokom povlačenja 1915. godine srpska vojska, pritisnuta od strane brojčano najmoćnijeg neprijatelja, povlačila se ka jugu zemlje očekujući pomoć saveznika, ali pomoć nije stizala, osim jedne male, ali dovoljne formacije vojske Irske!
Majka i dete, inače strani državljani, izgubili su se tokom šetnje na Fruškoj gori zbog čega su intervenisali vatrogasci - spasioci koji su ih pronašli.
Miodrag Jovanović iz Leskovca, čiji je nestanak prethodnih dana prijavila supruga, pojavio se u Policijskoj upravi u Leskovcu, gde je dao izjavu da nije bio nestao, već da je, kako se nezvanično saznaje, svojevoljno napustio porodični dom zbog narušenih odnosa sa suprugom.
Napad hipersoničnom raketom „Orešnik“ izveden je demonstrativno u blizini granice sa Evropskom unijom i predstavlja jednaku poruku i upozorenje za Poljsku, Rumuniju i Mađarsku, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Iranski opozicioni lider Reza Pahlavi, sin pokojnog poslednjeg iranskog šaha, uputio je otvoreni apel američkom predsedniku Donaldu Trampu, pozivajući ga da bude spreman da interveniše i pomogne iranskom narodu usred novih protesta.
Odluka Iraka da nacionalizuje naftno nalazište Zapadna Kurna-2, u kome je ruska kompanija Lukoil od 2009. godine imala 75 odsto vlasništva, izazvala je snažne reakcije i otvoreno nezadovoljstvo u ruskim političkim i finansijskim krugovima.
Avion E-4B Najtvoč, poznat kao takozvani „avion sudnjeg dana“, uočen je u četvrtak na nebu iznad Los Anđelesa, što je odmah izazvalo talas spekulacija na društvenim mrežama.
Nakon raketnog udara „Orešnikom“ koji je izveden tokom protekle noći, Ukrajina bi mogla da ostane praktično bez gasa tokom zime, upozorio je vojni ekspert Viktor Litovkin u intervjuu za ruski list Izvestija.
Milja Vujanović, nekadašnja Mis Srbije i filmska diva imala je život dostojan filma. Nakon uspeha u glumi napušta taj poziv zbog astrologije ali tragično strada nakon što ju je verenik upucao, ostavivši je paralizovanu do smrti 2005. godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar