Pretili detetu i ženama, pa odmah uhapšeni: Evo kako su se branili nasilnici iz Zemuna
Podeli vest
Policija u Beogradu, zadržala je R.J. i R.M. zbog sumnje da su ugrozili spokojstvo svojih supruga i člana porodice, a tužilaštvo je predložilo pritvor do 30 dana zbog opasnosti uticaja na oštećene i svedoke.
Po nalogu dežurnog javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Zemun doneli su dva rešenja o zadržavanju lica za koje postoji osnovana sumnja da su dana 21.decembra izvršili krivična dela nasilje u porodici.
Ona se sumnjiči da je u porodičnoj kući, uz nasilje i pretnje ugrozila telesni integritet, spokojstvo i duševno stanje članova svoje porodice - svoje majke i sestre.
Javni tužilac Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu obavešten je od strane policije da je ženska osoba, M.S. (rođena 1980. godine), u porodičnoj kući u Surčinu, primenom nasilja i pretnjom ugrozila telesni integritet, spokojstvo i duševno stanje svoje majke i sestre.
20.12.2025
19:52
Kako je saopšteno iz Trećeg osnovnog javnog tužilaštva, zadržan je R.J. (70), koji se sumnjiči da je 21. decembra 2025. godine pretnjama napadom na život i telo, kao i primenom nasilja prema članovima svoje porodice, supruzi i sinu, ugrozio njihovo spokojstvo i telesni integritet.
Takođe, zadržan je i R.M. (73), za koga postoji sumnja da je drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrozio spokojstvo svoje supruge.
- Osumnjičeni su dovedeni u prostorije tužilaštva, gde su saslušani u zakonskom roku - navodi se u saopštenju tužilaštva.
Policija u Beogradu je u subotu uhapsila M.A. (66) i odredila mu zadržavanje do 48 sati zbog porodičnog nasilja.
16.12.2025
06:00
Na saslušanju pred javnim tužiocem, obojica okrivljenih izjavila su da će se braniti ćutanjem i da se neće izjašnjavati o okolnostima krivičnih dela koja im se stavljaju na teret.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Trećem osnovnom sudu predlog za određivanje pritvora do 30 dana.
- Predlog za određivanje pritvora podnet je zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da bi okrivljeni boravkom na slobodi mogli da utiču na oštećene i svedoke, koji su očevici predmetnih događaja - ističu iz tužilaštva.
Odluku o predlogu tužilaštva doneće Treći osnovni sud u Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ona se sumnjiči da je u porodičnoj kući, uz nasilje i pretnje ugrozila telesni integritet, spokojstvo i duševno stanje članova svoje porodice - svoje majke i sestre.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
U gostovanju na tajkunskoj televiziji N1, ponoševac Igor Avžner nije ostavio ni trunku dileme o stanju opozicionih snaga i ambicijama tzv. studentskog pokreta pred predstojeće izbore.
Predsednik SNSD Milorad Dodik poručio je danas da je solidaran sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u trenutku kada bezbednosne službe hapse osumnjičene za planiranje atentata na njega.
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je da nema favorite u najvećem sportskom rijalitiju na svetu i da je imao neprijatne situacije zbog navijanja, kako za Plavi, tako i za Crveni tim.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Nakon intervencije policije u Osnovnoj školi "Rade Končar" u Zemunu zbog uznemirujuće objave jednog učenika na društvenim mrežama, oglasilo se i Ministarstvo prosvete.
Najmanje 73 osobe poginule su tokom akcije hapšenja vođe kartela "Halisko nova generacija" Nemesija Rubena Oseguere Servantesa, poznatog kao "El Menčo", kao i u talasu nasilja koji je usledio nakon njegove smrti, saopštile su danas meksičke vlasti.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Na ovogodišnjoj dodeli nagrada British Academy Film Awards (BAFTA) crveni tepih bio je prepun slavnih imena, ali rijaliti zvezda Maura Higins je uspela da potpuno zaseni sve ostale.
Priganice su mekane, vazdušaste loptice od dizanog testa koje se prže u dubokom ulju ili masti. Isprobajte ovaj recept i uživajte u tradicionalnom specijalitetu.
Mnogi korisnici interneta i dalje ostavljaju fabričke lozinke na svojim ruterima, ne shvatajući koliko to može da uspori mrežu. Nezaštićena mreža omogućava hakerima, pa čak i susedima, da se lako povežu, što smanjuje brzinu interneta i ugrožava privatnost.
Mnogi ih zovu najopasnijim psima na svetu, ali njihova vernost ne može se meriti ničim. Otkrijte pet rasa koje će vam stajati na straži i saznajte koja od njih posebno dominira.
Aleksa Balašević, sin kantautora Đorđe Balašević, svojevremeno je otvoreno govorio o počecima ljubavi sa suprugom Nikolinom i promenama koje je ta veza donela u njegov život.
Pevačica Marija Mara Stojadinović nakon 20 godina progovorila je o odlasku iz zemlje i demantovala da ju je Saša Popović izbacio iz "Granda" zbog eksplicitnih slika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar