Kako Informer saznaje, u Višem sudu u Šapcu izrečena je prvostepena presuda za ubistvo biznismena Sretena Petrovića (64) iz prigradskog naselja Jevremovac 8. decembra prošle godine.
Darko D. (48) iz Jevremovca osuđen je na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju 16 i po godina zbog ubistva, nedozvoljenog držanja i prometa oružja i teške krađe i razbojništva.
Podsetimo, Sreten Petrović je ubijen u magacinu svog preduzeća "Kosi metal" u Varni, kada je otišao da nahrani i pusti pse. Porodici je bilo sumnjivo što se dugo zadržao i nije odgovarao na telefonske pozive, pa se sin Siniša oko ponoći uputio do magacina. Zanemeo je od bola kada je pronašao mrtvog oca.
- Nigde nije bilo krvi jer su je psi polizali. Kada je stigla Hitna pomoć prvo su mislili da je imao srčani udar i tek kada su podigli telo videli su krvi. Istragom je utvrđeno da su ispaljena tri metka iz polu-automatske puške, verovatno kalašnjikova. Pucao je kroz staklo ulaznih vrata, jedan hitac je promašio, a otac je ubijen sa dva metka u predelu leve strane grudi i ramena - ispričao je Siniša.
Ubistvo se dogodilo bez očevidaca, oružje iz kojeg je pucano nikada nije pronađeno, a samo tri čaure koje je policija pronašla na mestu ubistva su bile jedini i ključni dokaz u istrazi, na osnovu kojih je podignuta optužnica.
Ubica je morao da preskoči visoku ogradu oko imanja gde su hale i magacini i po svemu sudeći je u zasedi čekao Petrovića. Njegov sin samo naslućuje šta se događalo kada se ubica sa puškom ispred magacina u kojem je Petrović bio sa psima.
- Moguće je da su se raspravljali, a pretpostavljam da ga je otac prepoznao, ali da nije očekivao da će pucati. Video sam da su džepovi na donjem delu trenerke bili izvrnuti pa mislim da mu je otac dao novac koji je imao kod sebe. Baš tog dana ujutro otac mi je ispričao da ga je Darko D. nekoliko dana ranije sreo i tražio na zajam 200 evra. Nije mu dao pošto je, kao mnogi u gradu, znao za njegovu strast prema kocki - nastavio je Siniša.
Posle ubistva Dragojević je sakrio pušku i nestao u nepoznatom pravcu, isključio mobilni telefon, a oko tri sata ujutro je otišao u kladionicu u centru grada gde je prokockao novac koji mu je Sreten dao.
Tužilaštvo i policijski inspektori počeli su da povezuju detalje iz istrage desetak dana posle ubistva, kada je Dragojević uhapšen zbog napada na dve žene na ulici od kojih je oteo novac zbog čega je priveden i zadržan u pritvoru po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva.
Za ubistvo je osumnjičen kada se DNK sa jedne od tri čaure pronađene na mestu ubistva poklopio sa profilom njegovog DNK, ali je i pored toga, kako navodi Petrovićev sin, na suđenju poricao da ga je izvršio.
Foto: Foto: Društvene mreže
Ubica Darko D.
- Zadovoljni smo istragom policije i tužilaštva koje je za ubicu tražilo 20 godina zatvora, ali ne razumemo zašto je sud uzeo kao olakšavajuću okolnost što Dragojević do sada nije osuđivan. Pošto se u medijima o mom ocu pisalo kao o tajkunu koji je davao pare pod kamatu, sada je jasno da je istina drugačija. Bio je skroman porodičan čovek, vozio je pandu, nije nosio firmiranu garderobu. Pomagao je mnogima, a sve što je stekao pošteno je zaradio u firmi koju je vodio preko 30 godina i nikada nikome nije ostao dužan - kaže nam sin Siniša, koji je nasledio očev biznis posle porodične tragedije.
Darko D. (48) iz sela Jevremovac kod Šapca 8. decembra je u Varni ubio biznismena Sretena Petrovića (64) jer je ovom dugovao 2.000 evra, koje je pozajmio kako bi izmirio kockarske dugove!
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici PU Šabac i Uprave kriminalističke policije rešili slučaj ubistva Sretena Petrovića (64).
Sreten Petrović (64) ubijen je u magacinu svoje firme u Šapcu, a policija još traga za ubicom. Važan deo istrage je otkriti motiv, kao mogući pominju se "reketiranje" ili zelenašenje" , a spominje se i sveska dužnika?!
Poznati biznismen Sreten Petrović (64) iz okoline Šapca, ubijen je u subotu u svom magacinu veleprodaje, a za ubicom se i dalje traga. Neutešna porodica juče je sahranila Sretena, a njegova rođaka je ispričala detalje zločina. Ona je sa velikim bolom rekla da je Sreten ubijen je kao da je najgori kriminalac, a zapravo je bio jedna divna i dobronamerna duša koja je svima pomagala.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Darko D. (48) iz sela Jevremovac kod Šapca 8. decembra je u Varni ubio biznismena Sretena Petrovića (64) jer je ovom dugovao 2.000 evra, koje je pozajmio kako bi izmirio kockarske dugove!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas na jugozapadu Srbije. On je posetu započeo u Prijepolju, a zatim je obišao veliki broj lokacija u Priboju i Novoj Varoši.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pokazao je u Kolegijumu naše televizije fotografiju koju su napravili pripadnici GOSI službe, a na kojoj se se vidi šta je u centru Beograda danas radio tajkun Dragan Đilas, dok je predsednik Aleksandar Vučić obilazio Srbiju i razgovarao sa narodom.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov u nekoliko rečenica rasturio je nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, koji se na društvenoj mreži Iks ostrvio na šefa naše države Aleksandra Vučića i politiku vladajuće partije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.
Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je danas da je situacija sa požarima u Deliblatskoj peščari trenutno mirnija i da su naselja za sada bezbedna, naročito naselje Šumarak koje je veoma bilo izloženo riziku od požara.
Manastir Palja važi za najstariju svetinju u ovom kraju, gde je poslednju noć u Srbiji proveo Sveti Sava, a poznat je i po izvorima koji leče bolest i sterilitet.
Nakon što se pojavila informacija da je kamion ušao u suprotnu traku na auto-putu Šabac-Loznica, lokalni mediji prenose da je došlo do kvara na vozilu, zbog čega je kamion ostao zaustavljen na kolovozu.
Aleksandra Stefanović i Miloš Gvozdenović odlučili su da svoje sudbonosno "da" izgovore u Guči, prestonici trube, i to u Crkvi Svetog arhangela Gavrila, mestu koje je snažno povezano sa tradicijom i istorijom Dragačevskog sabora trubača.
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.