Zet mu čuvao leđa: Uhapšen i saučesnik u ubistvu "škaljarca" - u stanu pronađeni dokazi? (FOTO)
Podeli vest
Miloš Caušević, zet Nikole Boljevića koji se sumnjiči za ubistvo "škaljarca" Sima Markovića, uhapšen je, zbog sumnje da je počinio krivično delo - neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Kako je saopštila crnogorska policija, u njegovom stanu pronađen je pištolj i oko pola kilograma kokaina.
Podgoričanin Nikola Boljević (24) danas je na saslušanju u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici negirao da je 30. decembra prošle godine ubio Sima Markovića (52) u Budvi.
Crnogorska policija uhapsila je danas u Spužu N.B. (24) iz Podgorice pod sumnjom da je 30. decembra u Markovićima, u opštini Budva, likvidirao Sima Markovića (52).
04.01.2026
06:00
"Vijestima" je iz više izvora iz Uprave policije rečeno da je uhapšeni Nikola Boljević pripadnik organizovane kriminalne grupe "kavački klan".
"Tom prilikom je kod osumnjičenog pronađen i oduzet pištolj u ilegalnom posjedu kao i blizu pola kilograma opojne droge kokain. U odvojenoj aktivnosti na teritoriji Podgorici lišen je slobode blizak srodnik osumnjičenog lica kod kojeg je pronađeno 14 pakovanja kokaina", navodi se u policijskom saopštenju.
Službenici Uprave policije u Crnoj Gori su, u saradnji i u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, nakon preduzetih hitnih izviđajnih i sveobuhvatnih policijsko-tužilačkih mera i radnji rasvetlili krivično delo ubistvo izvršeno 30.12.2025. godine u poslepodnevnim časovima, u mestu Markovići, opština Budva, kada je usled upotrebe vatrenog oružja smrtno stradao S.M. (52) iz Budve.
03.01.2026
20:45
Oni navode da su u stanu u kom se krio Boljević pronašli pištolj marke "colt commander" sa sedam komada municije u okviru, koji će biti predmet veštačenja u cilju utvrđivanja da li je isti korišćen prilikom izvršenja krivičnog dela i oko pola kilograma opojne droge kokain.
Službenici Sektora za borbu protiv kriminala su zajedno sa službenicima Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sinoć, shodno naredbi suda, izvršili i pretres stana i drugih prostorija koje koristi Miloš Caušević (36) iz Podgorice, zet osumnjičenog Boljevića.
Foto: Foto: Printscreen/Društvene mreže
Ubijeni Simo Marković
"Pretresom objekta pronađeno je 14 pvc pakovanja sa sadržajem bele praškaste materije nalik na kokain, namenjenih, kako se sumnja, daljoj uličnoj prodaji. Sa ishodom izvršenog pretresa je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu M.C. lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga", piše u policijskom saopštenju.
Iz te bezbednosne institucije poručili su da nastavljaju sa intenzivnim i sveobuhvatnim aktivnostima u odnosu na osumnjičenog Boljevića.
Nakon hapšenja iz UP su saopštili da su preduzimajući izviđajne mere i radnje uz intenzivnu saradnju sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, obezbedili dokaze koji osnovano upućuju na sumnju da je taj Podgoričanin izvršio krivično delo ubistvo i krivično delo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
"Policijski službenici Uprave policije - nadležne organizacione jedinice Sektora za borbu protiv kriminala i odeljenja bezbednosti Budva i Podgorica su kroz sinhornizovano delovanje, temeljnim planiranjem locirali i u taktički preciznoj akciji lišili slobode N.B. na teritoriji Spuža, opština Danilovgrad, gde je i uz podršku pripadnika Specijalne jedinice policije lišen slobode i sproveden u Odjeljenje bezbednosti Podgorica", objasnili su iz UP.
Uhapšeni Boljević sredinom septembra izašao je iz Istražnog zatvora, u kom je bio zbog sumnje da je 22. februara 2025. godine, u ulici Nikšićki put u Podgorici, izvršio krivično delo ubistvo u pokušaju. Nakon tog pokušaja ubistva krio se u "štek stanu" u Budvi, gde ga je policija i uhapsila.
"N.B. je nakon isteka pritvora koji mu je odredio nadležni sud pušten da se u daljem postupku brani sa slobode", zaključili su iz UP.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Podgoričanin Nikola Boljević (24) danas je na saslušanju u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici negirao da je 30. decembra prošle godine ubio Sima Markovića (52) u Budvi.
Porodice kidnapovanih i nestalih lica sa Kosova očekuju osuđujuću presudu protiv Hašima Tačija i ostalih pred Specijalizovanim većima u Hagu, ali i da nakon toga budu započeti novi krivični postupci kako bi se rasvetlila sudbina svih Srba koji su stradali na prostoru Kosova pre i posle dolaska misija Kfora i Unmika.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je danas predstavnike lokalnih vlasti da više razgovaraju sa građanima i da razgovaraju sa njima o problemima.
Opozicija i blokaderi svakodnevno imaju sukobe o brojnim temama, a ovoga puta, opozicija je priznala da predsedniku Aleksandru Vučiću ne može ništa, očajni su, a za sve krive blokadere.
U večerašnjoj epizodi "Exatlona" imali smo priliku da po poslednji put vidimo takmičare u timovima, jer će se od naredne epizode svako od takmičara boriti za sebe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u poseti Knjaževcu gde je građanima obećao velike projekte, a jedan od njih je i sanacija Doma zdravlja kao i najava mobilne ambulante za taj kraj.
Aktivnost gripa u Srbiji trenutno je ispod epidemijskog praga, ali i dalje imamo visok broj respiratornih infekcija, pokazuju podaci Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
U živopisnom selu Rošci, pod obroncima planine Kablar, Nevenka Bogdanović živi i radi u potpunom skladu sa prirodom, pa se dosetila da pravi sapune nalik slatkišima.
Sneg u Beogradu veje od ranog jutra, ali za sada su sve ulice prohodne, nema gužve niti zastoja. Prema prognozi RHMZ slično vreme očekuje nas i narednih dana, sve do srede kada stiže blago otopljenje.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči odbio je da otvori kovertu sa američkim predlozima u vezi sa raketnim programom, koju su dostavili omanski posrednici, i vratio je pošiljaocu, rekao je izvor upoznat sa razgovorima.
Američki predsednik Donald Tramp saopštio je da je potpisao ukaz o uvođenju carina od 10 odsto na globalnom nivou, uprkos tome što je prethodno američki Vrhovni sud poništio široki spektar carina koje je on uveo prošle godine za veliki broj zemalja.
Služba za praćenje vremenskih prilika u svemiru prijavila je porast Zemljinog "pulsa", što je pokrenulo zabrinutost da bi to moglo da utiče na ljudski mozak.
Srpska umetnica Marina Abramović nazvala je umetnošću masturbiranje pred publikom i posipanje svinjskom krvlju, a sada se njeno ime pronašlo i u Epstinovim fajlovima.
Dok se u javnosti ponovo govori o kultnoj seriji "Vuk Karadžić", mnogi se pitaju šta je danas sa dečakom Mihailom Jevtićem koji je oživeo lik velikog reformatora srpskog jezika iz mlađih dana.
Holandska supermanekenka Karen Mulder početkom dvehiljaditih javno je iznela optužbe o seksualnom i fizičkom zlostavljanju u vrhu modne i političke elite, nakon čega je hospitalizovana, proglašena je ludom.
Najmlađi sin Dejvida i Viktorije Bekam napunio je 21 godinu. Čestitke su stizale od ranog jutra ali je najveći utisak ostavila Bekamova poruka svom nasledniku.
Imati ljubavnika tabu je i u 21. veku, možete tek zamisliti kako je to izgledalo u carskoj Rusiji 18. veka, u svetu dvorskih pravila, crkvenih normi i potpuno drugačijih pogleda na položaj i ulogu žena u društvu.
Pevčaica Ana Nikolić poslednjih mesec dana boravi u luksuznom hotelu u Beogradu, sa ćerkom Tarom, gde se privremeno preselila dok njen stan na Voždovcu ne bude renoviran.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar