Srbin iz Francuske osuđen je na osam meseci zatvora uslovno nakon što je godinama maltretirao svoju suprugu i pod njen automobil postavljao GPS uređaj kako bi ispratio njeno kretanje.
Jezivi slučaj patološke ljubomore i porodičnog nasilja dogodio se u gradu Anžu, a žena, poreklom Srpkinja, je u avgustu 2025. godine skupila snage da prijavi supruga posle višegodišnjeg zlostavljanja, prenose francuski mediji. Njen suprug pred sudom se pojavio 13. januara.
Patološki ljubomoran
- Žena je u avgustu došla u policijsku stanicu i ispričala inspektorima da od januara 2022. godine živi u paklu od braka. Kako je pojasnila, muž ju je tukao i pretio joj smrću, a u jednom momentu je pod njen automobil stavio GPS uređaj kako bi pratio njeno kretanje. Ona je policajcima rekla da je patološki ljubomoran bez ikakvog razloga - navode mediji.
- Poslednje tri godine živim u paklu - kratko je zaključila u svom iskazu u policiji.
U julu 2025. godine, Srbin koji je radio kao vozač kamiona, u telefonu svoje supruge pronašao je da je ona pretraživala izvesni hotel.
- Iako je bio na službenom putu na 230 kilometara od kuće, on je tog dana izašao sa posla i pratio je do hotela na dan kada je rezervisala smeštaj sve vreme je optužujući da ima vanbračnu aferu - navode:
Ispitane i ćerke
- Žena je pokušavala da mu objasni zašto je guglala taj hotel i krenula ka njemu, ali on nije želeo da je sasluša ni prihvati njeno objašnjenje. Sve vreme joj je pisao uvredljive sms poruke i više puta je zvao njihove ćerke i govorio im da je krenuo da im ubije majku. Ipak, ništa se nije dogodilo, a žena i deca su ga prijavile policiji.
U istrazi su ispitane i ćerke bračnog para koje su ispričale da je otac težak pijanac koji je stalno pratio i maltretirao majku. On je osuđen u skladu sa zahtevom tužilaštva.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Vuka M. (39) zbog postojanja osnova sumnje da je 21. oktobra 2025. godine oko 4 časa pokušao da ubije vanbračnu partnerku, koju je prethodno zlostavljao i sa kojom ima zajedničko maloletno dete.
Srđan Jovanović iz sela Dubočka uhapšen je u Švajcarskoj zbog sumnje da je izvršio nasilje u porodici, potvrđeno je policijskim dopisom u koji je redakcija imala uvid.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Vuka M. (39) zbog postojanja osnova sumnje da je 21. oktobra 2025. godine oko 4 časa pokušao da ubije vanbračnu partnerku, koju je prethodno zlostavljao i sa kojom ima zajedničko maloletno dete.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Sramotni cirkus zvan "blokade" spao je na najniže moguće grane, a prizor sa okupljanja kod Avijatičarskog trga u Zemunu pokazao je svu bedu i nemoć blokaderske bande.
Gostujući na tajkunskoj televiziji u emisiji "Probudi se", blokader Hanibal Kovač je napao opoziciju, priznao da su u straha od novih izbora, a potom izvređao penzionere i optužio Srbiju da je fašistička država!
Jedna žena je ubijena, a najmanje 16 ljudi je povređeno kada je beli kombi u subotu oko 22 časa uleteo među učesnike gej parade u berlinskom parku Tirgarten. Tri osobe zadobile su povrede opasne po život, osam je teško, a pet lakše povređeno.
Poslanik Miroslava Aleksića, Uroš Đokić brutalno je napao sopstveni narod na Kosovu i Metohiji, zatim kuka jer se sednice zakazuju dok su oni na godišnjim odmoru, a izbore naziva pretnjom!
Posle višegodišnjeg zastoja iz srca Evrope stižu signali koji bi mogli da budu od velikog značaja za Srbiju i da predstavljaju preokret kakav je malo ko očekivao za našu zemlju.
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
Država je najavila novi paket pomoći građanima, koji obuhvata penzionere, korisnike socijalnih davanja, porodice sa decom, borce, ali i sve punoletne građane.
"Suzuki svift" važi za jedan od najdugovečnijih gradskih automobila na tržištu, a nova generacija sa blagim hibridnim sistemom donosi 82 KS i promišljenu kombinaciju ekonomičnosti i stila.
Sjedinjene Američke Države razmatraju slanje hiljada vojnika, elitnih specijalaca, inženjerijskih jedinica i stručnjaka za nuklearne materijale u Iran kako bi zauzeli ili uništili zalihe obogaćenog uranijuma skrivene u utvrđenim podzemnim objektima.
Dvojica pijanih britanskih vojnika uhapšena su nakon što su iz vojne baze na jugu Velike Britanije ukrala oklopno vozilo teško 15 tona, izvezla ga na ulicu i njime uništavala parkirane automobile.
Sjedinjene Američke Države i Ukrajina razgovarale su o uvođenju prekida vatre u vazdušnom prostoru, a predlog bi trebalo da bude predstavljen Rusiji tokom novog kruga mirovnih pregovora.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.