Krvnički ubio invalida: Tukao ga po glavi do smrti
Podeli vest
Suđenje A. L. (46) iz Crvenke, osumnjičenom da je ubio Dušana Vješticu (60) u junu prošle godine, počinje 25. februara za kada je zakazan glavni pretres.
Više javno tužilaštvo u Somboru je 2. decembra prošle godine podiglo optužnicu protiv okrivljenog A.L. zbog krivičnog dela teško ubistvo. Optužnica je potvrđena rešenjem vanpretresnog veća Višeg suda u Somboru 16. decembra, a 29. decembra 2025. je stupila na pravnu snagu.
Nepoznati napadač aktivirao je eksploziv koji je prethodno postavio pod automobil i pre četri godine razneo Jasminka Šahovića, navodnog pripadnika škaljarskog klana, nakon što je izašao iz kuće u Podgorici.
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
- Sumnja se da je A. L. te večeri došao kako bi opljačkao Dušana Vješticu koji je živeo sam u porodičnoj kući. Naime, D. V. je bio lak plen s obzirom na to da je već nekoliko godina u invalidskim kolicima. Njemu su lekari pre nekoliko godina morali da amputiraju obe noge zbog bolesti - ispričao je tada jedan meštanin Crvenke, a preneo Kurir.
Vođa Balkanskog kartela Živko Bakić (43) likvidiran je juče tokom šetnje sa nanogicom nadomak Sopota, a prema rečima meštana mahom vikend-naselja, ubijenog su viđali povremeno, ali ga nisu dobro poznavali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nepoznati napadač aktivirao je eksploziv koji je prethodno postavio pod automobil i pre četri godine razneo Jasminka Šahovića, navodnog pripadnika škaljarskog klana, nakon što je izašao iz kuće u Podgorici.
Otkrivena je porodična tajna pomahnitale blokaderke Ljiljane Bralović, poznate po tome što je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekla salve uvreda, a potom u nedelju u Čačku na najmonstruozniji način pretila neistomišljenicima.
Američki predsednik Donald Tramp ismejao je francuskog predsednika Emanuela Makrona tokom obraćanja na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, u Švajcarskoj.
Pedesetak separatista, koje predvodi jedan od najostrašćenijih blokadera Dinko Gruhonjić, ceo dan pokušavaju da izazovu haos i nerede na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas vanrednu sednicu Vlade u subotu i poručio da moramo da pronađemo najsigurnije mesto za našu zemlju.
Lider SNS i savetnik predsednika republike Miloš Vučević čestitao je četvrtoj generaciji polaznika Akademije mladih lidera Fondacije “Za srpski narod i državu” na uspešno završenim edukativnim programima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da neki ljudi u Srbiji ne znaju da je 27. januar Međunarodni dan holokausta i da zbog toga misle da je izložba o Jasenovcu u Skupštini Srbije postavljena zbog specijalnog izaslanika Evropskog parlamenta (EP) za Srbiju Tonina Picule.
Takmičar Crvenih u Exatlonu Boško Marinković podelio je kako sumnja da Aleksa Erski iz njihovog tima zna više detalja o kapitenskoj poziciji i da želi da im smesti.
Bračni par Elica i Aleksa Erski zadali su sami sebi novi zadatak u Exatlonu i počeli da nagovaraju svoje saborce da preuzmu ulogu kapitena, a prvi koji se "javio" za preuzimanje uloge jeste Radojica Lazić.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Ruski predsednik Vladimir Putin početkom januara neformalno je dobio nacrt mirovnog plana za Ukrajinu, koji su usaglasile Ukrajina i njeni evropski partneri, javlja Blumberg.
Evropska unija zaustavila je proces formalnog odobravanja trgovinskog sporazuma sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, nakon njegovih pretnji uvođenjem carina povezanih sa Grenlandom, prenosi NBC News.
Danski poslanik u Evropskom parlamentu Anders Vistisen oštro je kritikovao predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom debate o Grenlandu.
Glumac i producent Lazar Ristovski postavljen je na čelo Međunarodnog filmskog festivala FEST gde će obavljati funkciju predsednika Glavnog odbora ove manifestacije.
Pčela koja često leti oko vaše kuće, zaustavi se na prozoru ili kruži dvorištem nije samo obična situacija - mnoge tradicije i drevna verovanja vide u tome dublje značenje.
Pevačica Kaja Ostojić objavila je snimak svog lica u ožiljcima i zabrinula fanove, a kako je otkrila sve je rezultat oporavka od laserskog tretmana lica.
Pevačica Beti Đorđević biće sahranjena u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, dok će komemoracija biti održana u MTS dvorani 26. januara u 13 časova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar