U Okružnom sudu u Denpasaru, gde se vodi postupak zbog ubistva Živana Radmanovića, koji je prošle godine likvidiran na Baliju, jedan od okrivljenih izneo je šokantnu odbranu. Džoškun Mevlut (23) priznao je da je prihvatio „posao“ jer mu je hitno bio potreban novac za veridbu.
Foto: Foto: Printscreen/Društvene mreže
hapšenje osumnjičenih/Živan Radmanović
- Trebao mi je novac za veridbu i morao sam da ga nađem! Jedan prijatelj iz Australije mi je rekao da ima posao za mene na Baliju. Moj posao je bio da zastrašim osobu, tačnije Sanara Ganima, i da od njega naplatim dug. Pristao sam na to i obećan mi je novac nakon što obavim posao. - rekao je Dž.M. pred sudom, dodajući da je angažovan od osobe čiji identitet ne zna, već samo nadimak, jer je, kako je naveo, „izuzetno opasan čovek“.
Foto: Facebook/abc.net
mesto ubistva Živana Radmanovića
Prema njegovim rečima, zadatak je bio da se S.G. zastraši i natera da vrati dug, a obećan mu je novac nakon obavljenog posla. Mevlut tvrdi da je dobio pasoš S.G. putem telefona i informaciju da je u vili sam – što se, kako kaže, ispostavilo kao kobna greška.
- Kada smo ušli u vilu, razdvojili smo se jer smo mislili da je lakše ukoliko ne idemo zajedno, mislili smo pre ćemo ga brže naći, odraditi posao i pobeći. - rekao je optuženi. Situacija je, prema njegovom svedočenju, izmakla kontroli kada je u vili zatekao više ljudi.
- Naišao sam na Sanara i počeo da mu pretim kako ću ga upucati ukoliko ne plati dug. On je počeo da vrišti. Dao sam mu smao upozorenje, nisam pucao. Rekao sam mu da ne komplikuje situaciju, ali je on počeo da viče i tražio da izađem iz kuće, tvrdeći da ne zna zašto sam došao. Ne znam kako se desilo, ali sam pucao u Sanara. Mislim da sam ispalio sedam hitaca u njegovom pravcu. Čuo sam i pucnjavu koja je dolazila iz druge sobe. Odlučio sam da pobegnem, nisam tražio Topou. - rekao je Dž.M., kome zbog ovog ubistva preti i smrtna kazna.
Foto: Društvene mreže/Tanjug/AP
mesto ubistva/Živan Radmanović sa suprugom i detetom
Drugi optuženi, Topou Paša Midolmor, ispričao je da je u panici pucao na Ž.M., tvrdeći da nije bio svestan šta radi. - Hodao sam prema kupatilu i video sam da neki muškarac drži nešto u ruci. Trčao je prema meni, poslednje čega se sećam da sam pucao u njega. Nisam bio svestan da pucam i koliko hitaca sam ispalio. Nisam hteo da ga upucam i jako mi je žao zbog toga, ali sve se brzo odigralo. Pitao sam Mevluta tokom bekstva da li sam ubio Sanara, on mi je rekao da nisam i da sam pucao u pogrešnu osobu. Disao je kada smo pobegli. Izjavljujem saučešće i jako mi je žao što je do ovoga došlo. - rekao je T.P.M., navodeći da je tek tokom bekstva shvatio da je pogođena „pogrešna osoba“.
Živan Radmanović (32) brutalno je likvidiran u vili na Baliju, dok je njegov prijatelj Sanar Ganim (34) povređen u, kako se sumnja, obračunu bandi povezanim sa podzemljem.
Živan Radmanović (32), državljanin Australije, za kog se veruje da je poreklom iz Srbije, brutalno je ubijen u subotu u mafijaškoj likvidaciji kada su dvojica maskiranih napadača upala u vilu gde je poslednjih meseci živeo sa porodicom na egzotičnom ostrvu Bali. Prema dosadašnjim informacijama iz istrage, ubice su detaljno planirale zločin i imale su dobru logistiku.
Živan Radmanović (32) državljanin Australije poreklom iz Srbije, likvidiran je u subotu uveče u veleleponoj vili na ostrvu Bali. Dosadašnjai istraga utvrdila je da su egzekutori mafijaškog ubistva imali ozbiljnu organizaciju i logistiku koju su na kraju nažalost, sproveli u delo.
Živan Radmanović (32) svirepo je ubijen u vili na Baliju, dok je njegov prijatelj Sanar Ganim (34) povređen u, kako se sumnja, obračunu bandi povezanim sa podzemljem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Živan Radmanović (32) brutalno je likvidiran u vili na Baliju, dok je njegov prijatelj Sanar Ganim (34) povređen u, kako se sumnja, obračunu bandi povezanim sa podzemljem.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma detalje jednog susreta iz Palate pravde sa advokaticom propalog košarkaša Vladimira Štimca, a zbog kog je taj blokader sa dna kace načisto pobesneo.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Pripadnici tenkovskog bataljona iz sastava Treće brigade Kopnene vojske intenzivno se obučavaju na poligonu u okolini Niša, radi daljeg unapređenja osposobljenosti za ealizaciju namenskih zadataka.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Tokom bilateralnog sastanka sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, američki lider Donald Tramp najavio je da se Bela kuća, nakon uspešno rešenog pitanja sa Iranom, u potpunosti okreće diplomatskom rešavanju sukoba u Ukrajini.
Poljska neće prebaciti preostale borbene avione MiG-29 Ukrajini sve dok od Kijeva ne dobije naprednu tehnologiju za proizvodnju i upravljanje dronovima.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Srpski pevač Filari izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što je danas objavio fotografije sa svetskom latino zvezdom koja trenutno boravi u Beogradu povodom predstojećeg koncerta u okviru Belgrade River Festa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.