Filmska pljačka u Kruševcu: Opustošili restoran, ukrali plen od vredan milion
Podeli vest
Efikasnom akcijom kruševačke policije, rasvetljena je teška krađa izvršena pre samo dva dana, a tri osobe su uhapšene zbog sumnje da su opustošile magacin jednog lokalnog ugostiteljskog objekta.
Policajci u Kruševcu uhapsili su sugrađane N. P. (40), М. B. (35) i А. B. (23). Oni se terete da su u noći između 21. i 22. januara provalili u magacinski prostor jednog restorana na teritoriji grada.
Policija je uhapsila Gorana M. (57) zbog sumnje da je 2024. seksualno zlostavljao tada 14-godišnju unuku dok su u istoj sobi bili njena sestra (12), brat (6), a baka je bila u susednoj prostoriji. Sud manijaku nije odredio pritvor i on se sada brani sa slobode.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg suda u Nišu je od 2018. godine, kada su formirani, do danas osudilo 1020 osoba na teritoriji svog okruga.
23.01.2026
18:00
Prema navodima iz policijskog saopštenja, osumnjičeni su iz objekta izneli različite predmete čija se ukupna vrednost procenjuje na oko 1.000.000 dinara. Iako policija nije precizirala o kojim je predmetima reč, visina materijalne štete ukazuje na to da je reč o vrednijoj opremi ili većim količinama akcizne robe i inventara.
Brzom istragom, policija je identifikovala i locirala osumnjičeni trojac. Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Kruševcu, njima je određeno zadržavanje do 48 sati, prenosi Telegraf.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu za delo teška krađa, u zakonskom roku biti privedeni nadležnom tužiocu na saslušanje.
Pripadnici crnogorske policije uhapsili su Jovana Krivokapića (34), lica bliskog škaljarskom klanu, kod koga je pronađeno 4,5 kilograma kokaina i pištolj .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija je uhapsila Gorana M. (57) zbog sumnje da je 2024. seksualno zlostavljao tada 14-godišnju unuku dok su u istoj sobi bili njena sestra (12), brat (6), a baka je bila u susednoj prostoriji. Sud manijaku nije odredio pritvor i on se sada brani sa slobode.
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke Milenko Jovanov odgovorio je lideru Stranke slobode i pravde Draganu Đilasu koji ga je optužio da "se šlihta predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću".
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević posetio je danas Kulu i Sivac i razgovarao sa aktivistima i simpatizerima Srpske napredne stranke.
Više tužilaštvo u Beogradu, posebno odeljenje za Visokotehnološki kriminal (VTK), dalo je nalog policiji za identifikaciju i hapšenje lica koje je pretilo Vučiću i njegovoj porodici.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Ministar finansija Siniša Mali obišao je radove na izgradnji Nacionalnog paviljona Srbije na Ekspo kompleksu u Surčinu i tom prilikom rekao da je ovaj paviljon centralni objekat Ekspa.
Inspektori Državnog inspektorata (DIRH) sproveli su 305 inspekcijskih nadzora u okviru zimskih sezonskih akcija i otkrili 51 prekršaj, od kojih je najčešći nepravilnost u isticanju cena i načinu oglašavanja.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski javno se zahvalila predsedniku Aleksandru Vučiću na podršci usvajanju Zakona roditelj-negovatelj.
Poljski premijer Donald Tusk objavio je poruku na mreži X u kojoj komentariše rat na Bliskom istoku i rast cena nafte i mogućnost da SAD ublaži, odnosno ukine, sankcije ruskoj nafti.
Mađarska će odlučiti šta će učiniti sa novcem koji je zaplenjen od ukrajinskih državljana tek kada bude utvrđeno kome ta sredstva pripadaju, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Nothing Phone 4a stiže sa impresivnim 1,5K OLED ekranom, moćnim kamerama i prepoznatljivim transparentnim dizajnom. Osnovni model sa 8 GB RAM-a i 128 GB memorije koštaće oko 380 €, dok će 4a Pro startovati od 475 €.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar