U sud su prvi stigli roditelji ubijene dece i porodica nastradalog čuvara škole ''Vladislav Ribnikar''.
Podsetimo, Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je najveći deo presude roditeljima dečaka ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", navodeći "bitne povrede postupka".
Potvrđen je samo jedan deo prvostepene presude, i to onaj kojim je Miljana Kecmanović bila oslobođena optužbe za držanje oružja.
Vladimir Kecmanović je za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti bio osuđen na kaznu zatvora od 12, a za krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica na kaznu zatvora od tri godine, pa ga je osudio na jedinstvenu kaznu zatvora od 14,5 godina.
Sud mu je u kaznu zatvora uračunao vreme provedeno u pritvoru, koji mu je produžio do upućivanja na izdržavanje kazne.
Miljana Kecmanović je bila osuđena na kaznu zatvora od tri godine za zanemarivanje i zlostavljanje deteta.
U Višem sudu u Beogradu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice, koji je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a kako Informer saznaje suđenje je zatvoreno za javnost.
Roditelji Koste K, dečaka ubice iz Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" Vladimir i Miljana Kecmanović ponovo se bore za svoju slobodu pred sudskim većem, a jutros su se prvi put obratili jedno drugom.
U Palati pravde u toku je razgovor oštećenih i postupajućih tužilaca u postupku protiv roditelja dečaka ubice Koste K. koji je, 3. maja 2023. godine, ubio devet učenika i radnika obezbeđenja u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru.
Majci maloletnog ubice iz ''Ribnikara'' Miljani Kecmanović produžena je mera zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa sinom koji je od 3. maja 2023. godine u Kliniku za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.
Tokom iznošenja završnih reči na suđenju roditeljima dečaka-ubice iz "Ribnikara", a u nabrajanju dokaza koje je priložilo Tužilaštvo, kao i advokati porodica oštećnih, rečeno je da se primetilo da sa Kostom nešto nije u redu i to zbog njegovog ponašanja na ekskurziji.
Kosta K. je gledao porno filmove sa životinjama što se može i smatrati jednom vrstom radoznalosti, ali u odnosu na ostale pokazane osobine mislim da je to samo jedan segment patologije koja je bila zastupljena kod dečaka, kaže za Informer psiholog Marija Milenković.
U današnjem iznošenju završne reči suđenja Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, punomoćnici porodica ubijene dece izneli su jezive detalje koji bacaju potpuno novo svetlo na porodični pakao u kom je rastao masovni ubice iz "Ribnikara".
Na suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima dečaka koji je 3. maja 2023. godine ubio 10 osoba, danas su članovi porodice ubijenih izneli završne reči, prisećajući se poslednjih trenutaka sa svojom decom.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 18. jun zakazano objavljivanje presude Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima dečaka koji je 3. maja 2023. godine u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio 10 osoba.
U Višem sudu u Beogradu, danas su iznete završne reči na suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću. S obzirom na to da je Viši sud neočekivano otvorio vrata sudnice, javnost je danas po prvi put čula mnoge jezive detalje o Kosti K., njegovim roditeljima, i samom masakru.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 18. jun zakazano objavljivanje presude Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima dečaka ubice koji je ubio desetoro ljudi.
U Višem sudu u Beogradu, u toku je višesatno izlaganje završne reči na suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću. Porodice ubijene dece danas su imale priliku da se obrate optuženima, a jedno obraćanje nateralo je suze na oči svim prisutnima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice, koji je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a kako Informer saznaje suđenje je zatvoreno za javnost.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
Ispred okružnog zatvora na Klisi u Novom Sadu danas je došlo do brutalnog incidenta kada su pristalice Milomira Jaćimovića, predvođene opozicionim aktivistom Miranom Pogačarom, verbalno i fizički napale novinarsku ekipu TV Informer, sprečavajući ih da obavljaju svoj profesionalni zadatak.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović odgovorila je na novi napad Miše Bačulova na lidera naprednjaka Miloš Vučevića karakterišući ga kao bolesan, neosnovan i zasnovan na laži, te istićući da je time pokazao da je sihički poremećen.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski potpisala je danas sa direktorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Zrenjanin Milanom Кovačevićem ugovor o dodeli sredstava za realizaciju projekta sanacije i restauracije Spomenika fašističkog terora u Jankovom Mostu kod Zrenjanina.
Budući srednjoškolci u Srbiji, njih nešto više od 64.400, danas su polagali pijemni ispit iz srpskog, odnosno maternjeg jezika. Maturantima je najviše muke zadala gramatika odnosno da odrede padež, ali i značenje reči "snebivati se".
Požar na naftnoj bazi u ruskom Ribinsku, u Jaroslavskoj oblasti, nije ugašen ni ujutru 15. juna, dan nakon ukrajinskog napada dronovima na kombinat „Temp“ Rosrezerva, strateški objekat u kojem se čuvaju zalihe goriva.
Poljski predsednik Karol Navrocki dao je Vladimiru Zelenskom još nekoliko dana da se odrekne veličanja ukrajinskih nacionalističkih milicija koje su tokom Drugog svetskog rata masakrirale Poljake, saopštili su zvaničnici u Varšavi.
Izrael ne prihvata američko-iranski sporazum ako on ne predviđa potpuno uništenje Hezbolaha i neće povući svoje snage sa zauzetih teritorija, poručio je izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je Kijevsko-pečersku lavru pogodila raketa sistema Patriot, navodeći da je do nepravilnog rada kompleksa moglo da dođe zato što je Zapad Ukrajini isporučio rakete sa isteklim rokom upotrebe.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Poznata srpska influenserka Zorana Jovanović, poznatija kao Zorannah, oglasila se na Instagram profilu nakon fudbalske utakmice u kojoj je reprezentacija Kurasaa (za koju nastupa njen suprug) pretrpela poraz od moćne Nemačke rezultatom 7:1.
SIn pokojnog pevača Halida Bešlića Dino Bešlić oglasio se danas na Instagramu povodom svog rođendana i istakao koliko je tužan jer je ovo prvi rođendan bez oca i majke.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.