Društvenim mrežama se širi lažni snimak Miloša Medenice, sina Vesne Medenice, a u kojem obraća visokim funkcionerima Crne Gore.
Na snimku se vidi kako Miloš Medenica navodno zahvaljuje ministru unutrašnjih poslova Danilu Šaranoviću i direktoru policije Lazaru Šćepanoviću zbog, kako je navodno rekao, sramne presude kojom je „nevin osuđen na veliku kaznu zatvora".
- Ovom prilikom želim da se zahvalim ministru policije Šaranoviću i direktoru policije Lazaru Šćepanoviću zbog sramne presude kojom sam nevin osuđen na veliku kaznu zatvora i što su mi omogućili da me sklone na sigurno uz poruku: nema stresa i besa -izgovara navodno Medenica na snimku.
Iz Uprave policije Crne Gore, u saopštenju za medije, tvrde da je reč o „manipulativnom sadržaju koji sadrži obmanjujuće informacije, usmerene na narušavanje profesionalnog kredibiliteta i ugleda menadžmenta Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije“, prenosi Pobjeda.
Foto: Interpol
Miloš Medenica
Dodaju iz policije da je u pitanju snimak generisan uz pomoć veštačke inteligencije.
Podsetimo, Miloš Medenica je zajedno sa majkom Vesnom Medenicom, osuđen na 10 godina i dva meseca zatvora zbog stvaranja kriminalne organizacije, krijumčarenja, protivpravnog uticaja i sprečavanja dokazivanja, nakon čega mu je sud odmah odredio pritvor.
Radoje Zvicer, označeni vođa ''kavačkog klana'' jedan je od najtraženijih ljudi, a godinama je na Interpolovoj međunarodnoj poternici. Sada se pored njega našao i sin bivše predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, Miloš Medenica.
Interpol je objavio crvenu poternicu za Milošem Medenicom, koji se međunarodno traži zbog teških krivičnih dela i članstva u organizovanoj kriminalnoj grupi.
Službenici Uprave crnogorske policije raspisali su međunarodnu poternicu za sinom bivše predsednice Vrhovnog suda Milošem Medenicom, izjavio je direktor Uprave policije Lazar Šćepanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Radoje Zvicer, označeni vođa ''kavačkog klana'' jedan je od najtraženijih ljudi, a godinama je na Interpolovoj međunarodnoj poternici. Sada se pored njega našao i sin bivše predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, Miloš Medenica.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući izjavu diplomate Evropske unije Kaje Kalas o zahtevima za ograničavanje ruskih Oružanih snaga ako počnu pregovori o Ukrajini, izjavio je da ne komentariše "idiotske izjave“.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da bila "vin-vin" situacija i za Srbiju i za EU ako bi se prihvatila inicijativa predsednika Aleksandra Vučića da naša zemlja uđe u evropski ekonomski prostor i u Šengen zonu.
Srpska lista održala je danas u Žitkovcu kod Zvečana predizborni miting kojim je započela desetodnevnu predizbornu kampanju pod sloganom "Jedno srce, jedan narod, jedna lista" za vanredne izbore za skupštinu privremenih institucija u Prištini zakazane za 7. jun.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas posle više sastanaka sa španskim zvaničnicima u Madridu da su politički i ekonomski odnosi između Srbije i Španije sve bolji i istakla da je zamolila sagovornike za dalju kontinuiranu podršku u evropskim institucijama.
Potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali oštro je odgovorio na nove napade funkcionera Stranke slobode i pravde (SSP) Dušana Nikezića, poručivši mu da poput robota ponavlja izlizane fraze čim ostane bez ijednog argumenta.
Deo izviđačkih jedinica kopnene vojske realizuje obuku van mirnodopskih lokacija, radi unapređenja osposobljenosti i upoznavanja karakteristika terena.
Sekretar Saveta bezbednosti Ruske Federacije Sergej Šojgu je izjavio medijima da bi sledeći uzvratni udar na Ukrajinu, na koji je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije prethodno upozorilo, mogao da počne u svakom trenutku.
Američki predsednik Donald Tramp obnovio je svoju pravnu bitku protiv lista Volstrit džurnal, podnoseći izmenjenu tužbu za klevetu protiv izdavača, nakon što je sud prošlog meseca odbacio njegov prethodni zahtev.
Bivši visoki zvaničnik američke vlade priveden je nakon što su istražitelji FBI tokom pretresa njegove kuće u Virdžiniji pronašli stotine zlatnih poluga. Pored krađe, istražuje se i da li je lagao o svom obrazovanju i vojnom iskustvu.
Ruske snage gađale su dečje igralište u gradu Hersonu 27. maja, pri čemu je jedna osoba poginula, a četiri su povređene, uključujući dvoje dece, saopštile su lokalne vlasti.
Psi mogu značajno da utiču na ljudsko zdravlje. Evan Doget, trener pasa ističe da su neke rase posebno poznate po pružanju utehe i emocionalne podrške vlasnicima koji se bore sa anksioznošću.
Meta je u sredu lansirala pretplate koje se plaćaju za svoje glavne aplikacije, što predstavlja važan korak za tehnološkog giganta koji pokušava da smanji zavisnost od oglašavanja. Vest je na Instagramu objavila direktorka za proizvode kompanije Meta, Naomi Gleit.
Visoke temperature i jaka sunčeva svetlost zahtevaju pažljiviju negu biljaka, a posebno pravilno zalivanje, koje često pravi razliku između bujnog rasta i uvenuća.
Bivša rijaliti učesnica Ermina Pašović za estetske korekcije na telu dala je više od 15.000 evra, a toliko je promenila izgled da više ne liči na sebe.
Bivši maneken Marino Milićević (33) poznat po ulozi u Severininom spotu osuđen je na 22 godine zatvora zbog pokušaja teškog ubistva policajca Slavka Matasa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar