• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

08.02.2026

17:36

Ni reč pred tužiocem: Ovako su se branili osumnjičeni za eksploziju na Novom Beogradu

MUP

Vesti

Ni reč pred tužiocem: Ovako su se branili osumnjičeni za eksploziju na Novom Beogradu

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Ramiz U. (28) i Enis S. (21) zbog postojanja osnova sumnje da su 5. februara 2026. godine neovlašćeno nosili ručnu bombu koju su aktivirali i bacili na jedan ugostiteljski objekat na Novom Beogradu.

Obojica osumnjičenih su se na saslušanju u tužilaštvu branila ćutanjem, iskoristivši zakonsko pravo da ne iznose odbranu.

Nakon saslušanja, tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da se Ramizu U. i Enisu S. odredi pritvor, zbog opasnosti da bi mogli da utiču na svedoke, ali i da u kratkom vremenskom periodu ponove krivično delo.

Naredbom o sprovođenju istrage, osumnjičenima se na teret stavlja krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, izvršeno u saizvršilaštvu. Pored toga, protiv obojice će biti sprovedene i dokazne radnje zbog sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.

Ramiz U. i Enis S. terete se da su 5. februara neovlašćeno nosili ručnu bombu modela „M75“. čije je posedovanje građanima zabranjeno.

Prema detaljima istrage, oni su taksi vozilom stigli do restorana na Novom Beogradu, nakon čega je Ramiz U. aktivirao i bacio bombu, koja je eksplodirala ispred lokala, dok je Enis S. ceo događaj snimao mobilnim telefonom.

Nakon eksplozije, osumnjičeni su se udaljili u pravcu Bulevara Nikole Tesle, a zatim do tržnog centra „Ušće“, odakle su naručili drugo taksi vozilo i nastavili bekstvo.

BONUS VIDEO
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ključna poruka MSP Kine o Vučićevoj poseti: Sa Srbijom gradimo budućnost
Politika

Ključna poruka MSP Kine o Vučićevoj poseti: Sa Srbijom gradimo budućnost

Portparolka kineskog Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning izjavila je danas da državna poseta predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kini predstavlja važan događaj povodom 10 godina sveobuhvatnog strateškog partnerstva dve zemlje, ocenivši da će razgovori i postignuti sporazumi dati novi podsticaj daljem razvoju odnosa Beograda i Pekinga.

26.05.2026

14:54

Društvo

Novi parking u opštini Grocka
Društvo

Novi parking u opštini Grocka

Opština Grocka otvorila je novi centralni opštinski parking u naselju Grocka, čime je građanima obezbeđeno više od 100 besplatnih parking-mesta uređenog parking-prostora u samom centru mesta.

26.05.2026

14:35

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set