Juče je u Višem sudu u Užicu održano pripremno ročište, inače zatvoreno za javnost, a novo je zakazano za 2. april.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Nebojša Perović
Advokat Nebojša Perovič kaže da u ovakvim situacijama, po sili Zakona, postoje dve opcije.
- U slučaju Branka Pušice u pitanju je krivično delo Teško ubistvo - u tim situacijama najmanja zaprećena kazna je 10 godina. S obzirom na to da je presuda već bila doneta, pa da je ukinuta, postoje dve opcije - da ubica dobije ili 20 godina ili doživotnu robiju - ističe naš sagovornik.
Perović je podsetio javnost da u Srbiji više za ovakvo krivično delo ne postoji kazna od 40 godina.
- Sudija je doneo prvobitno odluku, odnosno presudu na 18 godina robije za dvostrukog ubicu. Naravno, ispitaće se opet okolnosti, priroda ubstva. - zaključuje Perović za Informer.rs.
Inače, u ponovljenom postupku ponovo sudi isti sudija koji je doneo prethodnu kaznu - u njoj je za dva teška ubistva izrekao 17 godina zatvora i za nedozvoljeno držanje oružja godinu dana. Ukupno 18 godina.
- Sudiji je data šansa da sudi po pravdi. Ja to tako razumem. Data mu je šansa da ispravi grešku. Ako to ne uradi, ne znam šta ćemo. Ja ne razumem pravo, ali neću odustati od borbe do krajnjih granica. Jer prošli put kad je čitao presudu koja je po meni izuzetno sramna samo što sebi desno oko nije iskopao. On je trljao to oko, čitao presudu, imao sam utisak da će da zaplače. Ali je dao takvu presudu da se mi nećemo pomiriti dok ne bude doživotna robija. Branko ima troje dece, moja unučad nemaju ni jednog roditelja. Njegovo troje dece ima oba roditelja. Ja se sa tim neću pomiriti sigurno - kaže Novaković za Blic.
Pred Višim sudom u Užicu održano je pripremno ročište Branku Pušici, optuženom za dvostruko ubistvo bračnog para Novaković u novogodišnjoj noći 2024, čime je počeo ponovljeni postupak nakon što je Apelacioni sud ukinuo presudu kojom je bio osuđen na 18 godina zatvora.
Pred Višim sudom u Užicu održano je pripremno ročište Branku Pušici optuženom za dvostruko ubistvo bračnog para Novaković u novogodišnjoj noći 2024. godine u Arilju.
Porodice ubijenog bračnog para, Ivane i Predraga Novakovića iz Arilja obaveštene su o ukidanju presude okrivljenom Branku Pušici i kako su istakli, nadaju se da će pravda ovog puta biti zadovoljena.
Suđenje Branku Pušici, koji je osuđen na 18 godina zatvora pred Višim sudom u Užicu zbog ubistva bračnog para Ivane i Predraga Novakovića, biće ponovljeno, jer je tako naložio Apelacioni sud u Kragujevcu.
Pred Višim sudom u Užicu juče je održano ročište optuženom Branku Pušici za ubistvo bračnog para, Predraga i Ivane Novaković, koje se dogodilo 31. decembra 2025. godine u kafiću u Arilju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pred Višim sudom u Užicu održano je pripremno ročište Branku Pušici, optuženom za dvostruko ubistvo bračnog para Novaković u novogodišnjoj noći 2024, čime je počeo ponovljeni postupak nakon što je Apelacioni sud ukinuo presudu kojom je bio osuđen na 18 godina zatvora.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Predsednik SAD Donald Tramp održaće u utorak sastanak na kojem će se razmatrati konkretne opcije za vojnu akciju protiv Irana, preneo je američki portal Aksios.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar