Darko Šarić, koji je optužen da je sa Veljkom Belivukom organizovao kriminalnu grupu, koja se tereti za ubistva vođa "škaljarskog klana", odlukom sudskog veća kažnjen je u Specijalnom sudu sa 150.000 dinara zbog "odbijanja da isključi mikrofon i nepoštovanja suda".
Šarić se, naime javio za reč, pošto je sudija Slađana Marković najavila da će se u sudnici kao dokaz izvoditi poruke sa Skaj aplikacije, za koje tužilaštvo tvrdi da dokazuju da je aplikaciju za tajnu komunikaciju, u vreme dok je bio u pritvoru u zgradi u Ustaničkoj u drugom predmetu, za šverc kokaina.
Foto: EPA
Darko Šarić
Međutim, Šarić je izašao za govornicu protestvujući zbog toga što se u porukama pominju njegova maloletna deca i njihovi lični podaci.
Rasprava Šarića sa sudijom
- Deca su u pitanju, mislim na to što ćete sada izvoditi. Po kom je to zakonu? - obratio se Šarić sudiji, na šta mu je ona odgovorila da je to po "srpskom zakonu".
- Imate li vi naredbu da je srpski sud odobrio da me prisluškujete? - nastavio je Šarić sa pitanjima za sudiju.
Sudija: Nema naredbe, ovo izvodimo kao isprave.
Šarić: Ja više nemam šta da kažem, ovo je neverovatno. Vidite u čemu je stvar, vi ćete sada pred miliinima da izvodite nešto o mojoj deci koja su maloletna? Znači ima dece manje vredne i više vredne?
Sudija: Sva deca su za nas ista.
Šarić: Sva ista, ali ćete o mojoj javno da izvedete svejedno?
Sudija: Opominje se Darko Šarić, vratite se nazad na optuženičku klupu!
Šarić: Neću da se vratim.
Sudija: Hoćete li da se vratite ili da vas kaznim?
Šarić: Branim svoju decu!
Sudija: Kažnjava se okrivljeni Šarić sa 150.000 dinara zbog nepoštovanja suda i odbijanja da ugasi mikrofon.
Šarić: Ja vas poštujem, ali branim svoju decu.
Poruke na monitoru
Pošto se Šarić vratio u boks za optužene u sudnici su izvedene poruke, ali ih sudija nije čitala, kao ni ostale, već su samo prikazane na monitoru.
- Ovi porukama dokazujemo da je Darko Šarić korisnik pinova i da to proizilazi iz poruka koje prate hronologiju predmeta u kom se Darku Šariću sudilo, kao i poruka o važnom porodičnom događaju, koje su u potpuno saglasne sa zvaničnim dokumentima - rekao je tužilac Saša Ivanić aludirajući na rođenje deteta Darka Šarića.
Branioci Darka Šarića
Međutim, Šarićev branilac, advokat Marko Janković prvo je pozvao sud da preispita odluku o novčanom kaẓ̌njavanju a potom dodao da je Izvod iz matične knjige rođenih sa svim podacima već prikazan na javnom suđenju.
- Francuski sudija je rekao da se sve poruke koje su privatne, moraju obrisati. Je l' ima ovde i jedne poruke o krivičnim delima? Nema! Svi znamo gde se Šarić tada nalazio i nikako nije mogao da piše poruke. Zašto tužilaštvo nije prikazalo poruke "Evo me u Čačku" i slične. Pošto ste već izveli Izvod iz matične knjige rođenih za dete, videli ste da je rođeno u 17.50 sati, a sve čestitke za rođenje su sat vremena pre nego što je dete rođeno - naveo je Janković.
Drugi branilac Darka Šarića, Dalibor Katančević naveo je i da se u vreme kada su navodno poruke poslate njegov klijent nalazio u pritvoru u Ustaničkoj, u ćeliji na 50 metara od kancelarije tužioca.
Belivuk za govornicom
- Je l' hoćete da mi kažete da niko nije mogao da ga kontroliše, već je morala Francuska? - rekao je Katančević na šta je za govornicu izašao i Veljko Belivuk, koji trenutno boravi u pritvoru u istoj zgradi.
Foto: Foto: Peđa Milosavljević
Veljko Belivuk
- Mi ovde imamo pretrese, nenajavljene, jednom mesečno a možda i češće, da neko dopusti da Darko Šarić u Ustaničkoj 29 godinama ima telefon, to nije moguće. Ako je bilo moguće, kako za to niko nije odgovarao - rekao je Belivuk.
Inače, prethodno su pred sudom pokazane i fotografije Belivukovog pasoša i lične karte, za koje tuẓ̌ilaštvo tvrdi da dokazuju da je Skaj nalog sa koga su poslate koristio Belivuk.
- Ovo nije moj pasoš, sliku na mom pasošu je oštetio slučajno ključem moj maloletno sin i zbog toga sam imao problem kada prelazim granicu. Onaj ko je montirao slike, to nije znao, ova slika nije oštećena, to nije moj pasoš - rekao je Belivuk tvrdeći da nije koristio Skaj, prenosi Kurir.
Šurak narko-bosa Darka Šarića, Luka Popović (30) sa Žabljaka ubijen je pre tačno 13 godina u hotelu "Enigma" u tom gradu, kada je na njega pucao bivši zet Darka Šarića Pljevljak Jovica Zindović. Zindović je zbog ovog ubistva osuđen na 15 godine zatvora.
Petar Lazović je prepričavao Darku Šariću da je započeo policijsku akciju protiv „smrdljivih škaljaraca“, uzgred aludirajući da smatra da Marko Ljubiša Kan neće preživeti narednu sačekušu.
U saradnji srpske policiјe, policiјe Holandiјe i Evropola, na teritoriјi Holandiјe, uhapšen јe srpski državljanin N. D. (45) za koјim јe bila raspisana poternica zbog izdržavanja zatvorske kazne od 10 i po godina zbog izvršenog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
Radoje Zvicer, Darko Šarić i ostale vođe poznate pod imenom i prezimenom, nakon otkrivanja ove "Skaj" prepiske biće posmatrani kao članovi klana, čiji je mozak operacije Hrvat, o kome javnost ništa ne zna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šurak narko-bosa Darka Šarića, Luka Popović (30) sa Žabljaka ubijen je pre tačno 13 godina u hotelu "Enigma" u tom gradu, kada je na njega pucao bivši zet Darka Šarića Pljevljak Jovica Zindović. Zindović je zbog ovog ubistva osuđen na 15 godine zatvora.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom Instagram profilu sjajan snimak iz Banata, gde je nakon posete Kini odmah krenuo u obilazak naših mesta i razgovor sa građanima.
Hrvatski premijer - Andrej Plenković, govorio je kako treba preispitati rečnu granicu između Srbije i Hrvatske, što znači da bi se delovi koji pripadaju Srbiji pripojili Hrvatskoj.
Blokaderi zgubidani, dokoni, besposleni, okupili su se i danas ispred Palate Albanija u srcu Beograda, navodno zbog borbe za život ptića bele čiope, ptice čija su se gnezda našla ispod transparenta "Srbija pobeđuje" na ovom čuvenom beogradskom zdanju, a u stvari samo zbog pravljenja haosa i izazivanja nemira.
Kako Informer saznaje blokaderka Državnog univerziteta u Novom Pazaru pozvana je u prostorije Policijske uprave radi davanja izjave povodom krađe u jednoj maloprodajnoj radnji.
Poslanik i član predsedništva SNS Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom: "Spinovana bajka o čiopama - Ko šiša 10.000 ubijenih ptića u Đilasovoj seči 430 platana?".
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas ponovo je izazvao buru u javnosti nakon što je, komentarišući saradnju Srbije i Kine, poručio da "samo lud čovek može da potpiše ugovor o slobodnoj trgovini sa Kinom".
Nakon što se juče, tokom zlaska sunca, na nebu iznad grada pojavio krst, isto čudo ponovilo se danas i to dok vernici čekaju da celivaju Pojas Presvete Bogorodice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na Informer TV da se nakon njegove posete Kini pregovara o velikoj investiciji sa kompanijom koja treba da zaposli čak 3.000 ljudi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je lokalnu pekaru u Crepaji i tom prilikom istakao da država radi na unapređenju zemlje, kao i na rešavanju problema sa kojima se građani susreću.
„Šta znaš o saobraćaju”, najmasovnije takmičenje učenika osnovnih škola iz poznavanja saobraćajnih propisa uspešno je održano u organizaciji Auto-moto saveza Srbije i Udruženja nastavnika tehnike i tehnologije Srbije.
Prema navodima ruskih izvora, bespilotna letelica pogodila je mašinsku salu 6. energetskog bloka Zaporoške nuklearne elektrane, pri čemu je došlo do eksplozije i oštećenja objekta.
Jedan od najvažnijih ljudi Iranske revolucionarne garde, general Mohamadreza Falahzade, nestao je iz javnosti posle dvanaestodnevnog rata Izraela i SAD protiv Irana 2025. godine, što je otvorilo niz pitanja u Iranu i regionu.
Rusija udarima raketom „Orešnik“ ne šalje poruku samo Kijevu, već i Evropi i Vašingtonu, piše hrvatski portal Advans, ocenjujući da je reč o oružju čiji politički efekat može biti važan koliko i vojni.
Španska zastava pala je tokom svečanog podizanja na paradi povodom Dana oružanih snaga u Vigu, a kamere su u tom trenutku uhvatile iznenađenu reakciju kralja Felipea Šestog.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Paola Tombini, italijanski farmer iz čuvene kompanije "Cirio", otkriva četiri ključne tajne kako da uzgajate paradajz na italijanski način i izvučete maksimum iz svakog ploda.
Ovog leta dovoljan je samo jedan upečatljiv komad da ceo outfit izgleda moderno, skupo i sređeno bez mnogo truda. Upravo zato su efektne suknje postale apsolutni hit sezone i već preplavile ulice, modne piste i društvene mreže.
Gde god da se pojave, pogledi se lepe za njih, a tako je bilo i ovog puta! Kontroverzna pevačica Elektra Elit i njena ćerka napravile su pravi mali spektakl tokom izlaska u Bosni, gde su bile glavna tema večeri.
Reper Marko Milivojev Mili žestoko je kritikovao kolegu Mihajla Veruovića Vojaža, osvrnuvši se na njegov novi album i ponovo produbio njihov dugogodišnji sukob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar