Prikazani su snimci u Višem sudu u Beogradu u nastavku suđenja Goranu M., Igoru G. i Darku K., koji se terete za ubistvo Milana Jorovića, 21. juna 2023. godine ispred njegove kuće.
Na suđenju optuženima za ubistvo Milana Jorovića prikazani snimci zločina i putanja kretanja osumnjičenog egzekutora nakon izvršene likvidacije.
- Na snimku se vidi kako osoba prerušena u dostavljača hrane peške prilazi kući ispred koje su parkirana vozila i gde se nalazio Jorović, zatim navodno puca u njega i trčećim korakom se vraća ka motoru i beži - kaže izvor.
Potom, prema određenim navodima, na video-zapisima se vidi kako prerušeni dostavljač hrane, nakon izvršenja krivičnog dela, menja više prevoznih sredstava.
- Snimci su prikupljeni sa više kamera i prate kretanje jednog lica u dužem vremenskom periodu. Upravo zbog toga je predloženo i antropološko veštačenje kako bi se utvrdilo da li se na svim snimcima nalazi ista osoba - rekao je izvor.
Kako je prikazano u sudu, pušteni su i snimci zabeleženi u blizini raskrsnice kod Pupinovog mosta. Na njima se vidi muškarac na motociklu koji dolazi do semafora, a zatim, kako se navodi, skreće preko pešačkog prelaza.
Foto: Privatna arhiva/Facebook/shuttterstock
Teško ubistvo
Na sledećem snimku, koji potiče iz pravca Kovilova, vidi se trenutak nakon izvršenja krivičnog dela. Dalji snimci prikazuju osobu u Sremskoj ulici, potom kamera iz jedne pekare na Zelenom vencu snimila je isto lice kako hoda trotoarom.
Kasnije su prikazani i snimci kretanja sa Ledina, potom kretanje kroz Sterijinu ulicu i Ulicu Hajduk Veljka.
- U tom trenutku se javio i okrivljeni Goran M. i rekao da nije to on na snimku, njegov branilac je naveo da lice sa tog snimka, kao i lice sa autobuske stanice, pa čak i ono iz Sremske ulice, po konstituciji ne deluje kao ista osoba - kaže izvor.
Goran M. i druga dvojica optuženih sumnjiče se da su Milana Jorovića duži vremenski period pratili i opservirali, a da je kobnog popodneva egzekutor na motoru, prerušen u dostavljača hrane, sačekao da se Jorović parkira nedaleko od kuće, nakon čega je pucao u njega.
- Na osnovu nadzornih kamera utvrđeno je da su Jorovića osumnjičeni u više navrata pratili i opservirali, zbog čega su ubrzo i uhapšeni. Goran M. se tereti da je neposredni izvršilac, Darko K. za teško ubistvo u saizvršilaštvu, dok se Igor G. brani sa slobode - podseća izvor.
Nikada se neću pomiriti
Jorovićeva nevenčana supruga rekla je ranije da svaki dolazak u sud i susret sa okrivljenima celoj porodici pada izuzetno teško, prenosi Kurir.
- Svaki dan je pretežak bez njega, sve nas podseća na ono što se dogodilo i na to da njega više nema, ali sam dolazak u sud i susret sa okrivljenima je dodatni teret - rekla je supruga i dodala:
- Nikada neću zaboraviti taj dan kada su mi javili da je ubijen. Tražila sam da ga vidim, ali mi nisu dali. Kada sam se vratila iz bolnice u kuću, sve je bilo krvavo, puno parčića stakla od automobila. Mislim da se sa tim nikada neću pomiriti - rekla je ona.
Podsećamo, trojica optuženih sumnjiče se da su Jorovića dugo pratili, a kobnog popodneva 21. juna, egzekutor ga je pratio na motoru pod maskom dostavljača hrane, da bi pucao u Jorovića čim se parkirao nedaleko od kuće gde je živeo.
Dejan Vuksanović (32) ranjen je juče oko 16 časova na Novom Beogradu u kafiću "Hugo" pred ženom i detetom, dok je sa njim sedelo 6 članova njegovog obezbeđenja. Ovakav pokušaj ubistva podsetio je na likvidacije Luke Perenčevića na Banjici i Milana Jorovića (30) u Zemunu, kada je na njih pucao "dostavljač hrane".
Maskirani kao dostavljači hrane, ubice se sve češće neprimetno približavaju svojim metama u nameri da ih likvidiraju, primeri za to su brojni, jedan od njih je i pokušaj ubistva koji se nedavno desio na Novom Beogradu.
Ubica maskiran u dostavljača hrane izrešetao je MIlana Jorovića u automobilu ispred njegove kuće na Altini. Dve godine od brutalne likvidacije počelo je suđenje trojici muškaraca.
U Višem sudu u Beogradu, pre dva dana je održano suđenje Goranu M., Igoru G. i Darku K., optuženima za ubistvo Milana Jorovića, koji je ubijen pred kućom u Zemunu 21. juna 2023. godine, kada su pred većem suda saslušana četiri svedoka, na kraju čega su branioci dvojice okrivljenih koji se nalaze iza rešetaka, tražili da se puste iz pritvora, što je sud ipak odbio smatrajući predlog neosnovanim!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dejan Vuksanović (32) ranjen je juče oko 16 časova na Novom Beogradu u kafiću "Hugo" pred ženom i detetom, dok je sa njim sedelo 6 članova njegovog obezbeđenja. Ovakav pokušaj ubistva podsetio je na likvidacije Luke Perenčevića na Banjici i Milana Jorovića (30) u Zemunu, kada je na njih pucao "dostavljač hrane".
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević oglasio se povodom nezapamćenih uvreda i besramnog medijskog linča koji tajkunski mediji sprovode nad nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Jelenom Janković.
Opoziciona mašinerija raspada se u paramparčad pod naletom sopstvene nesposobnosti, jeftinih političkih spletki i potpunog odsustva bilo kakvog plana za Srbiju. O tome najbolje svedoče reakcije nekadašnjih podržavalaca i aktivista koji su masovno počeli javno da se odriču blokaderskog pokreta i pružaju podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Za vreme vlasti najgoreg političara Borisa Tadića, bilo je gotovo sasvim normalno javno iznositi stavove da je Kosovo nezavisno, da je u Srebrenici počinjen genocid, kao i brojne druge tvrdnje koje su direktno išle protiv interesa Srbije.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Akademik prof. dr Bela Balint, ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, posetio je UKC Niš i sa direktorom doc. dr Milanom Lazarevićem obišao Bolničku banku krvi i Centar za terapiju bola.
Nemačka policija pronašla je 30-godišnjeg vozača kako spava u žbunju nakon što je, kako se sumnja, pijan vozio automobil i pokušao da se sakrije od policije u mestu Goldšojer u saveznoj pokrajini Baden-Virtemberg, saopštile su danas vlasti.
Razorna bujična poplava pogodila je područje na granici Nepala i Kine, nakon čega je veliki broj ljudi ostao van kontakta. Najteže je pogođen okrug Rasuva u Nepalu, dok su posledice registrovane i u susednim oblastima Nuakot i Dading.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Nekadašnje omiljeno dečije lice sa malih ekrana, Mekoli Kalkin, koji danas proslavlja svoj 46. rođendan, uspeo je da u potpunosti preokrene sopstveni život nakon što je prošao kroz pakleni put zavisnosti, porodičnih tragedija i borbe sa teškim porocima.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
Leto, sunce, more i stalno nošenje sandala mogu ostaviti trag na stopalima. Ako su vam pete postale suve i hrapave, jednostavan tretman sa ovsenim pahuljicama može pomoći da koža ponovo bude mekša i negovanija.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Bivša rijaliti učesnica Sanja Grujić ismejala je voditeljku Jovanu Jeremić na društvenoj mreži Instagram, čime je dodatno podgrejala priče o njihovom navodnom sukobu.
Voditeljka Ana Radulović svojevremeno je ostavila komentar koji je danas mnogima zapao za oko, i to na fotografiji na kojoj se nalazi Maja Basara - devojka koja je juče rodila dete njenom bivšem suprugu, pevaču Mirčetu Raduloviću.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.