Frustriran sasuo šest metaka u šefa obezbeđenja: Odloženo suđenje za pucnjavu u klubu "Stefan Braun"
Podeli vest
U Višem sudu u Beogradu danas je za 20. april odložen početak suđenja trojici optuženih za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun" u centru Beograda, 15. marta 2022. godine, kada je teško ranjen radnik obezbeđenja kluba Miru Čuljkovića.
Suđenje je odloženo zbog sprečenosti sudije, tako da ni optuženi nisu dovođeni iz pritvota.
Viši sud u Beogradu danas je ukinuo pritvor Slavoljubu Trajkoviću i Stefanu Veljoviću, dvojici od četvorice optuženih za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun", u centru Beograda, kada je, 15. marta 2022. godine, teško ranjen radnik obezbeđenja kluba Miro Čuljković (43).
U Višem sudu u Beogradu danas je održano pripremno ročište pred početak suđenja optuženima za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun" u centru Beograda, 15. marta 2022. godine, kada je teško ranjen radnik obezbeđenja kluba Miro Čuljković (43).
15.03.2024
13:42
Ovaj postupak je krenuo iznova krajem prošle godine zbog promene postupajućeg sudije.
Na naredno suđenje će prvi put biti doveden optuženi Aleksandar Šćepanović koji je izručen iz Holandije i tada bi trebalo da iznese odbranu.
Pored Šćepanovića u ovom postupku su optuženi i Slavoljub Trajković i Stefan Veljović.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 10. jun odložen početak suđenja optuženima za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun" u centru Beograda, 15. marta 2022. godine, kada je teško ranjen radnik obezbeđenja kluba M.Č.
U Višem sudu u Beogradu danas je održano suđenje za pokušaj ubistva šefa obezbeđenja noćnog kluba "Stefan Braun" M.Č. u martu 2022. godine, gde su trojica okrivljenih izneli odbranu braneći se da su postupali iz nužde jer ih je napala veća grupa muškaraca.
10.06.2024
14:42
Nikola Stanković je takođe bio optužen u ovom predmetu ali je ubijen 21. decembra 2024. godine.
Njima je optužnicom na teret stavlja pokušaj teškog ubistva u saizvršilaštvu u sticaju sa po jednim krivičnim delom nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja.
Trajković se često pominjao u postupku protiv kriminalne grupe Veljka Belivuka, a čiji pripadnici su optuženi da su između ostalog ubili i Aleksandra Gligorijevića, na čijim su leđima su urezali "izdaja" i "Trajko", što je inače Trajkovićev nadimak.
Jedan od okrivljenih-saradnika je tokom tog suđenja ispričao da su vođe klana Belivuk i Marko Miljković, imali saznanja da Gligorijević sa Trajkovićem planira njihovo ubistvo, zbog čega su Gligorijevića i ubili.
U slučaju pucnjave u klubu, optužnicom je bila obuhvaćena i Milica D. za pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog dela, ali je sud odlučio da nema mesta optužbi u njenom slučaju, te je postupak u odnosu na nju obustavljen.
Detalji dešavanja
Podsetimo, trojica muškaraca su optuženi da su kritične noći nakon rasprave sa nekima od gostiju izbačeni iz noćnog kluba, koji se nalazi na 9. spratu zgrade u Nemanjinoj ulici. Potom je, kako se sumnja, u holu zgrade na Miru Čuljkovića pucao Šćepanović ispalivši u njega iz blizine šest metaka iz pištolja, koji mu je prethodno predao Stefan Veljović. Nakon što je B. T. obuhvatio oko struka povređenog Miru, u nameri da ga zaštiti, Šćepanoviću je pištolj ispao iz ruke, koji je odmah uzeo Trajković i ispalio još jedan metak u pravcu oštećenih, ali ih nije pogodio, nakon čega je i njemu pištolj ispao iz ruke.
Istovremeno je Stanković pretio radnicima obezbeđenja bokserom sa nožem, a potom uzeo pištolj sa poda i pretio oštećenima kako bi osigurao odstupnicu za beg.
Pošto su se udaljili sa lica mesta Milica D. pomogla je Trajkoviću da se sakrije, ali su već sutradan lišeni slobode. Miro Čuljković je u ovom sukobu zadobio teške telesne povrede opasne po život. On je privatnim vozilom prevezen u Urgentni centar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Viši sud u Beogradu danas je ukinuo pritvor Slavoljubu Trajkoviću i Stefanu Veljoviću, dvojici od četvorice optuženih za pucnjavu u noćnom klubu "Stefan Braun", u centru Beograda, kada je, 15. marta 2022. godine, teško ranjen radnik obezbeđenja kluba Miro Čuljković (43).
Vrhovni vođa Irana, ajatolah Modžtaba Hamnei, odbacio je predloge za smanjenje tenzija ili prekid vatre sa Sjedinjenim Državama, koje su Teheranu prenela dva posrednika, izjavio je u utorak visoki iranski zvaničnik.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Grupa pod nazivom "Ćerke i tate - dopisivanje" puna je objava koje se mogu svrstati pod pedofiliju i poslednjih dana uznemirila je javnost u Srbiji. Stoga domaći stručnjaci apeluju na roditelje da paze na svoje ćerke i kontrolišu im društvene mreže, jer vreba ozbiljna opasnost.
Najluđim kružnim tokom na svetu proglašen je "Svindon" koji se nalazi u Engleskoj. Lokalci ga nazivaju "Magični kružni tok", a postao je velika atrakcija.
Uznemirujuća scena zabeležena je kod Bešenovačkog jezera na Fruškoj gori, kada su deca vozila kvadove velikom brzinom, izvodeći rizične manevre i vozeći po strmom terenu, bez nadzora roditelja!
Ambalaža proizvoda mora biti lakša za recikliranje, a suvišni prazni prostor mora nestati, predviđeno je novom uredbom Evropske unije o ambalaži (PPWR).
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Rusija pomogla Iranu da unapredi dronove "šahed", koji danas predstavljaju pretnju za zemlje Bliskog istoka.
Evropi će trebati vremena da neizbežno počne da moli za dodatne količine ruskog gasa, izjavio je Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom i šef Ruskog fonda za direktna ulaganja.
Nakon što je Pakistan protekle noći izveo vazdušne udare na Kabul tvrdeći da gađa vojne ciljeve, Avganistan je uputio oštre optužbe zbog pogotka bolnice, dok sukob dramatično eskalira i izmiče kontroli.
Nova horor serija "Something Very Bad Is Going to Happen" (Nešto veoma loše će se desiti), autorke Hejli Z. Boston, premijerno stiže na Netflix 26. marta.
Ako vam je haljina koju je Kajli Džener nosila na dodeli Oskara delovala poznato, niste pogrešili. Reč je o toaleti koju je nosila pre 3 godine, ali u osveženom ruhu.
Boranija pripremljena na manastirski način jedno je od jednostavnih posnih jela koje osvaja bogatim ukusom. Kombinacija povrća, paradajza i maslinovog ulja daje gustu i hranljivu čorbu koja je idealna za dane posta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar