Intenzivnim operativnim radom i odličnom koordinacijom pripadnika Policijske stanice Obrenovac, uspešno su rasvetljena dva krivična dela teške krađe koja su u proteklom periodu uznemirila javnost u ovoj opštini.
Inspektori su locirali su uhapsili N. Š. (19) iz Obrenovca. On se tereti da je krajem februara provalio u stan u ulici Posavskih norvežana, odakle je ukrali oko 370.000 dinara.
Daljom istragom utvrđeno je da mladić nije delovao sam u svim pohodima. Efikasnim radom policije dokumentovano je da je N. Š., zajedno sa saučesnikom Đ. P., pre nekoliko dana otuđio automobil marke "pežo 307", prenosi Telegraf.
Poseban uspeh policije ogleda se u brzini pronalaska plena.
- Ukradeno vozilo locirano je u naselju Dobanovci. Automobil je tamo već bio preprodat trećem licu. Vozilo je oduzeto i biće vraćeno vlasniku, čime je materijalna šteta svedena na minimum - kaže naš sagovornik.
Ova akcija dolazi neposredno nakon postavljenja novog načelnika PS Obrenovac, čije su odlučne mere i pojačan rad policijskih službenika na terenu već počeli da daju jasne rezultate. Među meštanima Obrenovca vlada pozitivna reakcija na poslednja hapšenja, a mnogi ističu da se oseća povećana bezbednost i veća ažurnost policije u rešavanju slučajeva koji direktno utiču na imovinu građana.
- Primetno je veće prisustvo policije i brža reakcija. Drago nam je da se konačno stalo na put onima koji su mislili da mogu nekažnjeno da upadaju u tuđe stanove - navodi jedan od sugrađana.
Po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Obrenovcu, osumnjičenom N. Š. određeno je zadržavanje do 48 sati.
On će, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti priveden na saslušanje kod nadležnog tužioca.
Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Beranama saopštilo je da je određeno zadržavanje do 72 sasta za S. M., osumnjičenom, za krivično delo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, PS Vračar uhapsili su, u toku izvršenja krivičnog dela, A. S. (31) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
Pripadnici Uprave kriminalističke policiјe uhapsili su na teritoriјi Srbiјe A. S. (37), E. V. (41), E. G. (48) i A. C. (21) državljane Albaniјe zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Beogradska policija uhapsila je sinoć A. S. (31) nakon što je naoružan ušao u jedan ugostiteljski objekat na Vračaru, izazvavši paniku među prisutnima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Beranama saopštilo je da je određeno zadržavanje do 72 sasta za S. M., osumnjičenom, za krivično delo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.
Ukrajina svake godine gubi oko 800.000 ljudi, upozorio je ukrajinski ekonomista i finansijski analitičar Aleksej Kušč, navodeći da se demografski pad već direktno preliva na ekonomiju, kupovnu moć građana i razvoj biznisa.
Francuska vojska planira da deo pešadijskih zadataka prebaci na robote i dronove, u okviru projekta „Pendragon“, koji treba da smanji rizik za vojnike i uvede novu vrstu borbene jedinice na buduće ratište.
Blokaderski profesor Čedomir Čupić potpuno je ogolio blokadere i priznao ono što je narodu odavno jasno - da iza svega stoje jeftine političke manipulacije, kalkulanti i preletači koji gledaju samo sopstveni interes.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas u Beogradu sa potpredsednikom Saveta ministara u Vladi Republike Italije i ministrom infrastrukture i saobraćaja Mateom Salvinijem.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Mis Irbijevoj ulici (Zvezdara), na delu od Marčanske do Ulice Vojislava Ilića, od danas do 17. jula doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Porodica iz Srbije izazvala je bes korisnika društvenih mreža, kada su tokom letovanja u Albaniji, kupili kapu "keče" sa simbolom šiptarskog crnog orla.
Postoji mogućnost da "Folksvagen" uskoro bude u vlasništvu kineskog proizvođača automobila "Byd", rekao je predsednik Kilskog instituta za svetsku ekonomiju (IfW) Moric Šularik.
Uprava carine jasno je propisala koliko cigareta i duvanskih proizvoda smete da unesete u Srbiju ili iznesete iz nje, a mnogi putnici to ne znaju, pa svakog leta plaćaju ogromne kazne na granicama.
Francuska vojska planira da deo pešadijskih zadataka prebaci na robote i dronove, u okviru projekta „Pendragon“, koji treba da smanji rizik za vojnike i uvede novu vrstu borbene jedinice na buduće ratište.
Kubanska državna Nacionalna elektroprivreda (UNE) saopštila je da se očekuje da će tokom dana 72 odsto te zemlje biti bez struje, tokom sati u kojima je potrošnja najveća.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
Una Čolić, starija ćerka pevača Zdravka Čolića, poznata je po tome što često deli detalje iz života sa pratiocima na društvenim mrežama, a tako je bilo i ovog puta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.