• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

01.04.2026

11:42

Vozaču "audija smrti" produžen pritvor, ali se čeka ovo: PIjan prošao kroz crveno i usmrtio porodicu na Novom Beogradu

Printscreen/Instagram/192_rs/Facebook

Vesti

Vozaču "audija smrti" produžen pritvor, ali se čeka ovo: PIjan prošao kroz crveno i usmrtio porodicu na Novom Beogradu

Podeli vest

Čeka se podizanje optužnice protiv Nikole Đ. (25) koji je 26. oktobra 2025. pod dejstvom alkohola vozeći "audi" usmrtio tročlanu porodicu na Novom Beogradu. Apelacioni sud u Beogradu mu je produžio pritvor do 24. aprila, a ako optužnica do tada ne bude podignuta, on se može naći na slobodi.

Nikola Đ, državljanin Bosne i Hercegovine, osumnjičen je da je navedenog datuma oko 1 sat posle ponoći na Novom Beogradu izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula tročlana porodica. Nastradao je saobraćajni policajac Bojan Živković (49), njegova supruga Dijana (38) i sin star 9 godina.

Osumnjičenom Nikoli je poslednji put produžen pritvor i to rešenjem Apelacionog suda u Beogradu, piše Blic.

Naime, rešenjem Apelacionog suda u Beogradu od 21. januara 2026. godine, kako se nezvanično saznaje, osumnjičenom Nikoli je produžen pritvor do 24. aprila i to po tri tačke Zakona o krivičnom postupku - opasnosti od bekstva, opasnosti od ponavljanja dela u kratkom vremenskom periodu i zbog uznemirenja javnosti.

- U ovom slučaju je pritvor produžio Apelacioni sud i to iz razloga što pritvor u istrazi može da traje najduže tri meseca dok se ne podigne optužnica. U posebnim slučajevima pritvor može da se produži za još tri meseca i to rešenjem suda na višoj instanci, a u ovom slučaju je to Apelacioni sud. Čeka se podizanje optužnice do 24. aprila, a ukoliko ne bude podignuta, osumnjičeni će morati da bude pušten na slobodu - kaže izvor.

"Upravljao je vozilom pod dejstvom alkohola"

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se neposredno nakon saobraćajne nesreće.

- Noćas oko 00.50 časova u ulici Omladinskih brigada na Novom Beograda došlo je do sudara dva automobila marke "audi" i "hjundai" u kojem su tri osobe smrtno stradale. Vozač "audija" N.Đ. (2001), državljanin BiH, uhapšen je zbog postojanja osnove sumnje da je izvršio krivično delo - teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja. Utvrđeno je da je upravljao vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu od 1,17 promila - rekao je tada ministar Dačić.

Dačić je tada i objavio fotografiju porodice koja je nastradala - deteta, majke i oca, nekadašnjeg pripadnika saobraćajne policije Bojana Živkovića.

 

 

Ovo je najjezivije što sam u životu video

Kako su za medije tada ispričali očevici teške nesreće, vozač "audija" prošao je vozilom na crveno svetlo i direktno udario u automobil u kojem se nalazila tročlana porodica.

- Video sam svašta, ali ovo je nešto najjezivije do sada - rekao je očevidac.

Vozila su, nakon nesreće, u potpunosti uništena, a na "audiju" su aktivirani i vazdušni jastuci.

Videli smo i jezivi snimak nesreće

Na snimku saobraćajne nesreće sa nadzorne kamere koji je odmah objavljen u medijima, vidi se automobil marke "hjundai" u kojem je bila tročlana porodica koji je skretao kada je pravo na njih, sa bočne strane, naleteo "audi".

 

 

 

Od siline udarca, "hjundai" je udario u semafor i potom se zaustavio.

Pijan i drogiran se zakucao u porodicu?!

Osumnjičeni Nikola Đ. se na saslušanju branio ćutanjem.

Više javno tužilaštvo u Beogradu je saopštilo ranije da je Nikola Đ. upravljao vozilom u stanju veoma teške alkoholisanosti (1,79 promila) i pod dejstvom psihoaktivne supstance - opojne droge marihuana.

Kako se sumnja, on je krećući se desnom saobraćajnom trakom ulice Bulevara heroja sa Košara iz pravca mosta na Adi prema ulici Tošin bunar, došao do navedene raskrsnice, ali se nije zaustavio ispred obeleženog pešačkog prelaza, kada mu je na semaforu prolaz bio zabranjen (crveno svetlo), već je neprilagođenom brzinom od oko 132 kilometara na čas, gde je dozvoljena brzina 50 kilometara na čas, ušao u raskrsnicu, čime je postupio suprotno odredbama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

Foto: Društvene mreže

Nikola Đ. vozio "audi" smrti

Stradali muškarac bio saobraćajni policajac

Rođaci i prijatelji stradalog Bojana istakli su da se radi o čoveku koji je bio bez mrlje u karijeri.

- Čovek bez mrlje u svojoj karijeri, borac, domaćin. Počivaj u miru, neka ti je laka crna zemlja. Zavio je u crno jednu domaćinsku i poštovanu porodicu. Radio kao saobraćajni policajac, a stradao jer neko nije poštovao propise - napisao je jedan od Bojanovih prijatelja na Fejsbuku podelivši njegovu crno-belu fotografiju.

Potresne reči sestre stradale žene

Sestra Dijane K., koja je poginula u saobraćajnoj nesreći, koja se u noći između subote i nedelje dogodila kod Westa 65, napisala je potresnu poruku na Fejsbuku, u kojoj je navela da je pijani vozač zbog bezobrazluka ubio celu porodicu.

- I dalje mi je sve nerealno... Ljuta sam, tužna sam, i činjenica da naše Dije, Mihaila i Bojana više nema, mi i dalje ne dopire do glave. Pijani monstrum nam je ubio sestru, nećaka i zeta, a našim klincima oduzeo stvaranje uspomena sa tetkom, bratom i tečom. Zbog svog bezobrazluka, ubio je celu jednu porodicu, a promenio živote nama ostalima zauvek - pisalo je u objavi Dijanine sestre, koja je podelila i sliku stradale porodice.

BONUS VIDEO

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Kupovina glasova i ko finansira blokadere
Live TV

Kupovina glasova i ko finansira blokadere

Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.

30.03.2026

14:03

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set