Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni "škaljarac" Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. I on nije prvi pripadnik "škaljarskog klana" koji je napadnut na ovaj način.
Sve se odigralo oko 15.50 časova u bašti objekta "Kibo Brunch bar". Prema navodima svedoka, žrtvi su prišla najmanje dvojica naoružanih napadača, koji su prekrili lica i iz neposredne blizine ispalili u njegovom pravcu najmanje pet hitaca, od kojih su ga dva pogodila, jedan u predelu vrata.
Španski mediji pišu da je usledila panika među gostima, kao i stanarima zgrade u kojoj je ugostiteljski objekat, koji su izleteli na terase da vide šta se događa i odmah zvali hitnu pomoć i policiju.
Svedoci su navodno rekli policiji da su videli bar dvojicu napadača te da je jedan nešto "odbacio" dok su trčećim korakom bežali od mesta zločina. Policija je metal-detektorima pretraživala teren, ali nije poznato da li je pronađeno oružje kojim je izvršen zločin.
Policija je do duboko u noć vršila ispitivanja, a istraga i dalje traje. Poslednje informacije su da je ranjeni smešten na jedinicu intenzivne nege i da se lekari bore za njegov život.
Stamatović i Dedović likvidirani u Atini pred ženama i decom
Dvojica istaknutih članova "škaljarskog klana", Igor Dedović i Stevan Stamatović ubijeni su u Atini u januaru 2020. godine, a iako ubistvo do danas nije u potpunosti rešeno, pojedini svedoci-saradnci pravosuđa ukazivali su da imaju informacije ko je ispalio smrtonosne hice.
Ovaj zločin, dogodio se 19. januara 2020. godine kada su u restoranu u Atini Dedović i Stamatović večerali sa suprugama i decom. Kako je tada saopštila policija, u restoran su ušla četvorica muškaraca, prišli su stolu, nakon čega su ispalili rafal u dvojicu "škaljaraca".
Foto: printscreen
Ubistvo u Atini
S obzirom na to da je ovo bio vrlo brutalan zločin, smatra se jednim od najstrašnijih u dugogodišnjem sukobu dva zavađena crnogorska klana.
Grčki istražitelji tada su ispričali da su ubice po opisu očevidaca izgledali kao vojnici.
U lokal su ušetali sa crnim pantalonama, sa šalovima preko lica i okružili sto. Nakon pucnjave okrenuli su se i izašli iz lokala. S obzirom da su bez greške počinili brutalnu likvidaciju, istažitelji su smatrali da su iskusni i precizni.
O ubistvu je govorio svedok u postupku koji se vodi protiv klana Veljka Belivuka, Srđan Lalić koji je tvrdio da zna ko je ispalio smrtonosne hice.
Kao jedan od aktera pominjan je i Ljubomir Lainović iz Novog Sada, ali on je pobegao i nedostupan je istražiteljima.
Nova pitanja su se pojavila nakon što je svedok-okrivljeni u postupku protiv klana Veljka Belivuka ispričao da je ubistva u Atini naručio Radoje Zvicer, inače vođa "kavčana", da su likvidatori bili Ljubomir Lainović i izvesni Milinko Brašnjević.
Foto: YouTube video printscreen
Likvidacija u Atini
Svedok Lalić je ispričao da je Lainović ubijen na Kosovu nakon što je likvidirao "škaljarce", te i da mu je slike ubijenog Lainovića pokazivao Marko Miljković, Belivukov saradnik.
On je ispričao da je Zvicer za ovo ubistvo odvojio milion evra koje je trebalo da Belivuk i Miljković podele za izvršiocima odnosno sa Lainovićem i Brašnjevićem što je iznosilo 250.000 evra po osobi.
Belivuku se to nije svidelo pa je, prema rečima Lalića bio ljut na Zvicera.
U Istanbulu pred trudnom ženom i detetom izrešetan Jovica Vukotić
Jovan Vukotić, vođa "škaljarskog klana" koji je ubijen 8. septembra 2022. u Istanbulu, stradao je naočigled trudne supruge Maše M. i njihovog maloletnog deteta.
Turski sud je na doživotne kazne zatvora osudio naručioce, kao i izvršioce zločina koji su sa motora u pokretu pucali u Vukotića, koji je sedeo na mestu suvozača u automobilu u kom je bio sa porodicom.
Foto: MUP
Jovica Vukotić
Ubistvo vođe "škaljarskog klana" - Jovice Vukotića, nastavak je obračuna zavađenih klanova iz Crne Gore. Tursko tužilaštvo je utvrdilo da su članovi organizovane kriminalne grupe, u kojoj je bio značajan broj turskih državljana, po uputstvu vođe "kavačkog klana", Radoja Zvicera, radili na lociranju Vukotića. U svojoj misiji su uspeli - Vukotić je lociran u Istanbulu.
Ubrzo im je bila potrebna pomoć zbog čega su počeli da sarađuju sa organizovanom kriminalnom grupom koju je predvodio Binali Camgoz.
Kobnog dana, 8.septembra 2022. godine, dvojica napadača koji su bili na motociklima, otvorili su vatru na Vukotića i ispalili ukupno pet hitaca. Nakon desetak dana, turska policija je uhapsila organizovanu kriminalnu grupu crnogorskih i turskih državljana pod optužbom da stoje iza ove brutalne likvidacije.
Ubistvo u Brazilu gledalo četvorogodišnje dete
Pripadnik "škaljarskog klana" Darko Geisler Nedeljković (43) ubijen je 5. januara 2024. godine, oko 19.46 časova u brazilskom naselju Embare, na obali Sao Paula. Te večeri Nedeljković je vozio bicikl sa ženom i sinom (4).
U trenutku kada je sa porodicom bio ispred kuće, pojavio se napadač, dotrčao i ispalio najmanje tri hica u Nedeljkovića. U tom trenutku Nedeljković je pao na trotoar, a dete je palo sa bicikla.
Hitna pomoć je uspela da ga mu pruži pomoć, međutim, on je doživeo kardiorespiratorni zastoj i umro je na putu do bolnice.
Foto: MUP
Darko Geisler Nedeljković
Nedeljković je u Brazilu koristio lažni identitet i falsifikovani pasoš Slovenije na ime Dejan Kovač. Tamo je radio kao stolar, a kako su tada rekle komšije za brazilske medije, bio je miran i povučen.
Odmah nakon ubistva uhapšen je brazilski begunac Fabijan Kosta Neri koji se predstavljao kao Hrvat Darko Malić, zbog sumnje da je povezan sa ubistvom "škaljarca". Nakon završetka istrage utvrđeno je da to nije tačno, a jedino što povezuje Kou Nerija i Darla Nedeljkovića je to što su obojica koristili lažna dokumenta.
Kada se govori o motivu ubistva, pominjala se kriminalna prošlost Srbina, tj. ubistva za koja se sumnjiči u Evropi. Ipak, tačan motiv, kao ni počinilac ubistva do danas nisu poznati.
Državljanin Srbije (44) upucan je u utorak u 15.50 časova dok je ručao sa svojom partnerkom i detetom na terasi bara "Kibo" koji se nalazi u okrugu Dijagonal Mar u Barseloni. Muškarac je i dalje u kritičnom stanju i nalazi se u bolnici, dok je povrede o obračunu zadobila i slučajna prolaznica. Navodno, prolaznica je zadobila ogrebotinu i to od zalutalog metka.
U pucnjavi koja se juče dogodila u Barseloni u distriktu Sant Marti, teško je ranjen Srbin Krsto Vujić, koji je, kako prenose crnogorski medii, navodni pripadnik škaljarskog klana.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni škaljarac Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. Najmanje dva napadača ispalila su više od pet hitaca u njega iz neposredne blizine.
Inspektori u Barseloni i dalje istražuju ko stoji iza brutalnog pokušaja ubistva državljanina Srbije koji je danas, sa najmanje dva hica ranjen dok je sedeo u kafiću, navodno u pratnji supruge i deteta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Državljanin Srbije (44) upucan je u utorak u 15.50 časova dok je ručao sa svojom partnerkom i detetom na terasi bara "Kibo" koji se nalazi u okrugu Dijagonal Mar u Barseloni. Muškarac je i dalje u kritičnom stanju i nalazi se u bolnici, dok je povrede o obračunu zadobila i slučajna prolaznica. Navodno, prolaznica je zadobila ogrebotinu i to od zalutalog metka.
Ukrajina svake godine gubi oko 800.000 ljudi, upozorio je ukrajinski ekonomista i finansijski analitičar Aleksej Kušč, navodeći da se demografski pad već direktno preliva na ekonomiju, kupovnu moć građana i razvoj biznisa.
Francuska vojska planira da deo pešadijskih zadataka prebaci na robote i dronove, u okviru projekta „Pendragon“, koji treba da smanji rizik za vojnike i uvede novu vrstu borbene jedinice na buduće ratište.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se sa splava na Savi, gde je u opuštenoj atmosferi govorio o obilasku gradilišta Ekspa, napretku radova i planovima za budućnost.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Porodica iz Srbije izazvala je bes korisnika društvenih mreža, kada su tokom letovanja u Albaniji, kupili kapu "keče" sa simbolom šiptarskog crnog orla.
Postoji mogućnost da "Folksvagen" uskoro bude u vlasništvu kineskog proizvođača automobila "Byd", rekao je predsednik Kilskog instituta za svetsku ekonomiju (IfW) Moric Šularik.
Uprava carine jasno je propisala koliko cigareta i duvanskih proizvoda smete da unesete u Srbiju ili iznesete iz nje, a mnogi putnici to ne znaju, pa svakog leta plaćaju ogromne kazne na granicama.
Penzionisani zastavnik Radiša Paunić (57) koji je donirao kožu i spasao život Milu Ivanoviću (30) iz Branjeva u Republici Srpskoj, vratio se sa Klinike za opekotine su rodno selo Badovince.
Francuska vojska planira da deo pešadijskih zadataka prebaci na robote i dronove, u okviru projekta „Pendragon“, koji treba da smanji rizik za vojnike i uvede novu vrstu borbene jedinice na buduće ratište.
Kubanska državna Nacionalna elektroprivreda (UNE) saopštila je da se očekuje da će tokom dana 72 odsto te zemlje biti bez struje, tokom sati u kojima je potrošnja najveća.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Muzička zvezda Jelena Karleuša ponovo je izazvala ogroman interes javnosti, ovog puta povodom promocije velikog koncerta koji će biti održan u Banjaluci 17.07.2026. godine.
Sin nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Ivana Gvozdenovića privlači veliku pažnju na društvenim mrežama, i to ne zbog sporta, već zbog upečatljivog modnog izraza.
Pevačica Jelena Karleuša u izjavi za Informer otvorila je dušu o borbi koju vodi kako bi povratila svoj Instagram profil - nekada neprikosnoveni broj jedan na ovim prostorima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.