• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

17.04.2026

10:49

Preminuo krvnik iz Odžaka koji je pokušao da ubije dve sugrađanke: Evo šta će biti sa istragom

Shutterstock

Vesti

Preminuo krvnik iz Odžaka koji je pokušao da ubije dve sugrađanke: Evo šta će biti sa istragom

Podeli vest

Slobodan K. (71) iz Odžaka, koji je u martu pokušao da ubije dve sugrađanke, preminuo je u pritvoru 7. aprila.

U skladu sa tim, Viši sud u Somboru potvrdio je za Dnevnik, da će nadležni tužilac adekvatnom naredbom obustaviti istragu.

Preminuli Odžačanin uhapšen je zbog sumnje da je nožem zadao više uboda Zdravki G. (83) i Ankici M. (70), dok je jednu od njih i polio benzinom, u nameri da je zapali.

Na saslušanju se branio ćutanjem, nakon čega mu je određen pritvor.

Podsetimo, drama je počela je u dvorištu Zdravke G., sa kojom je Slobodan K. ranije zajedno radio u bašti. Prema nezvaničnim saznanjima, on je od Zdravke već ranije pozajmio 100 evra, ali je kobnog dana došao da traži još novca. Nakon što ga je starica odbila, Slobodan K. je potegao nož i nasrnuo na nju.

Zdravka je tokom napada počela je da vrišti i doziva pomoć, pokušavajući da pobegne kod svoje komšinice Ankice M. Kako svedoci navode, starica je podizala majicu pokazujući ubodne rane i vičući: "Zovi policiju! Napao me je! Ubo me je nožem!".

Kada je Ankica M. pokušala da zaštiti svoju komšinicu, napadač je i nju izbo nožem. Jedna od komšinica, koja je u tom trenutku čuvala unuka, u strahu se zaključala u kuću i pozvala sina koji je bio u blizini.

Slobodan K. je potom izvukao flašu sa benzinom. On je Zdravku polio gorivom i u ruci držao upaljač i parče papira, u nameri da je zapali. Tragediju je u poslednjem trenutku sprečio sin komšinice koji je dotrčao, uspeo da izbije upaljač iz ruke napadača i natera ga da sedi na betonu dok ne stigne policija.

Po dolasku, policija je pružila prvu pomoć žrtvama dok ih nije preuzela Hitna pomoć. Zdravka G. i Ankica M. su hitno prebačene u Opštu bolnicu u Somboru., gde su boravile do potpunog oporavka.

BONUS VIDEO


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Za vikend zatvoreno pola Beograda: Ovo je trasa maratona
Društvo

Za vikend zatvoreno pola Beograda: Ovo je trasa maratona

Beogradski maraton, 39. po redu, za razliku od prethodnih, ove godine trajaće dva dana (18. i 19. april) i okupiće hiljade trkača, zbog čega će već od petka mnoge prestoničke ulice biti zatvorene za saobraćaj. Ovo je detaljna trasa maratona i koje ulice će biti zatvorene!

17.04.2026

11:52

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

YU grupa održala promociju novog albuma (FOTO)
Kultura

YU grupa održala promociju novog albuma (FOTO)

U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.

16.04.2026

15:01

Magazin

Džet set