• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

28.04.2026

14:15

Jedan delio dečju pornografiju, drugi ucenjivao maloletnicu: Popadali pedofili u Loznici i Paraćinu

arhiva, ilustracija

Vesti

Jedan delio dečju pornografiju, drugi ucenjivao maloletnicu: Popadali pedofili u Loznici i Paraćinu

Podeli vest

Beogradska policija uhapsila je U. M. (44) iz Loznice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju, kao i D. K. (23) iz okoline Paraćina, koji se tereti za krivično delo polno uznemiravanje.

Kako se sumnja, U. M. je putem interneta preuzimao, čuvao i delio materijal nastao seksualnom eksploatacijom dece, dok se D. K. sumnjiči da je u direktnom kontaktu sa maloletnim licem zahtevao da mu šalje svoje eksplicitne fotografije i video snimke, pod pretnjom da će objaviti onlajn njene fotografije koje ima u posedu.

Pretresom stanova i drugih prostorija, kao i pregledom računarske opreme, pronađeno je više elektronskih uređaja, na kojima je uskladišteno više gigabajta multimedijalnog sadržaja nastalog seksualnom eksploatacijom dece.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

"Istovremeno, realizovano je učešće u izuzetno značajnoj Evropol akciji identifikacije žrtava, u okviru koje je Radna grupa čiji su članovi 34 stručnjaka za identifikaciju žrtava iz Evropola, Interpola i 31 zemlje sveta među kojima i Srbija, identifikovala 12 dece koja su žrtva seksualne eksploatacije. U operaciji je takođe pronađeno 204 skupa obaveštajnih podataka, koji su prosleđeni nacionalnim vlastima na dalju istragu. Krivična dela seksualne eksploatacije dece u digitalnom okruženju ostaju jedan od prioriteta u radu Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije i tužilaštva, uz istovremeno sprovođenje preventivnih aktivnosti usmerenih na zaštitu dece na internetu", navodi se u saopštenju MUP.

BONUS VIDEO
Kako se sumnja, U. M. je putem interneta preuzimao, čuvao i delio materijal nastao seksualnom eksploatacijom dece, dok se D. K. sumnjiči da je u direktnom kontaktu sa maloletnim licem zahtevao da mu šalje svoje eksplicitne fotografije i video snimke, pod pretnjom da će objaviti onlajn njene fotografije koje ima u posedu. Pretresom stanova i drugih prostorija, kao i pregledom računarske opreme, pronađeno je više elektronskih uređaja, na kojima je uskladišteno više gigabajta multimedijalnog sadržaja nastalog seksualnom eksploatacijom dece. Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu. "Istovremeno, realizovano je učešće u izuzetno značajnoj Evropol akciji identifikacije žrtava, u okviru koje je Radna grupa čiji su članovi 34 stručnjaka za identifikaciju žrtava iz Evropola, Interpola i 31 zemlje sveta među kojima i Srbija, identifikovala 12 dece koja su žrtva seksualne eksploatacije. U operaciji je takođe pronađeno 204 skupa obaveštajnih podataka, koji su prosleđeni nacionalnim vlastima na dalju istragu. Krivična dela seksualne eksploatacije dece u digitalnom okruženju ostaju jedan od prioriteta u radu Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije i tužilaštva, uz istovremeno sprovođenje preventivnih aktivnosti usmerenih na zaštitu dece na internetu", navodi se u saopštenju MUP.


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set