Navršavaju se tri godine od masakra u selima Dubona i Malo Orašje, kada je Uroš Blažić u krvavom pohodu ubio devet osoba. Meštani Dubone danas svedoče o tome koliko je tragedija zauvek promenila njihovu zajednicu i svakodnevni život.
Samo dan nakon zločina u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u kojem je trinaestogodišnji Kosta K. ubio deset, a ranio šest osoba, dok je Srbija bila u šoku i pokušavala da shvati da je dete moglo hladnokrvno da pobije drugare, našu zemlju zadesila je nova tragedija.
Uroš Blažić uzeo je automatsku pušku, pištolj, municiju i bombe i krenuo u krvavi pohod po selima Malo Orašje, Duboni i Šepšinu, u okolini Mladenovca. On je ubio devet osoba, a ranio više od 13 ljudi.
Psihijatrijsko veštačenje pokazalo je da je Uroš Blažić bio potpuno uračunljiv u momentu izvšrenja zločina.
- Deca, fina i vaspitana, sva se poznaju u ovom selu... - priča meštanka ali joj jecaji i suze prekidaju rečenicu dok govori o žrtvama.
Na pitanje da li su se njena deca družila sa žrtvama, ona kroz suze kaže:
- Moje ćerke su nešto mlađe, Danica sada ima 19 godina, a Anđela puni 18, ali su se poznavali. Ne znam, uopšte ne treba pričati... najgore je kada roditelj, ne daj Bože, sahrani svoje dete. Najgore nešto što roditelj može da doživi.
Predsednik fudbalskog kluba u Duboni kaže da su sve to bili dečaci za primer.
- Poznavao sam svu tu decu, kao da sam im roditelj.Fenomenalna deca, za primer, iz dobrih, domaćinskih porodica. Za njih nije mogla da se kaže jedna ružna reč - kaže ovaj meštanin i objašnjava da na kraju svake utakmice imaju klubski pozdrav koji je posvećen žrtvama masakra, a koji glasi "Živite!".
Detaljno o onome šta su meštani kroz suze rekli o tome kako je uticala ova tragedija na njihove živote nakon tri godine od masakra pogledajte u sledećem videu:
Anđelko Aćimović otac devojčice nastradale u "Ribnikaru" pružio je podršku roditeljima žrtava masakra iz Malog Orašja i Dubone prisustvujući organizovanom pomenu.
Saša Panić, otac Kristine i Milana Panića, koje je 4. maja 2023. ubio Uroš Blažić u krvavom piru u Duboni, u ispovesti za Informer ispričao je kako se nosi sa bolom, kao i to kako izgledaju dani nakon masakra.
Tačno tri godine je prošlo od stravičnog masovnog ubistva u Malom Orašju i Duboni, kada je krvnik Uroš Blažić ubio devetoro mladih i ranio 12 osoba. Danas porodice žrtava obeležavaju pomen najmilijima na mestima stadanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Anđelko Aćimović otac devojčice nastradale u "Ribnikaru" pružio je podršku roditeljima žrtava masakra iz Malog Orašja i Dubone prisustvujući organizovanom pomenu.
Zagrebački mediji i dežurni srbomrzci ponovo su poleteli da se direktno umešaju u unutrašnje stvari Srbije i pruže otvorenu podršku opozicionim blokaderima!
Severni morski put duž ruske arktičke obale ubrzano prestaje da bude daleka vizija Moskve i Pekinga i pretvara se u stvarni trgovinski koridor između Azije i Evrope.
Dok se vatrogasci, zajedno sa kolegama iz drugih država danonoćno bore protiv požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, blokaderi i blokaderski mediji ne prestaju da od prirodne katastrofe prave poligon za jeftine političke poene!
Maske su još jednom pale, a na površinu je isplivala sva prljavština i borba za fotelje unutar takozvanog blokaderskog pokreta. Najnovija žrtva unutrašnjih obračuna i čistki jeste Nikola Mihajlović, koji je vetiran i optužen za rovarenje, pravljenje tajnih frakcija i nanose ogromne štete!
Prema navodima upućenih u najnovija dešavanja u blokaderskim krugovima, Milica Najdanović sa Mašinskog fakulteta u Nišu, inače izopštena iz blokaderskih krugova i smenjena sa pozicije poverenika za kontrolu izbora, smislila je prevaru kako bi se vratila na oduzetu joj poziciju.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Nedaleko od Gruže, nalazi se manastir Kamenac, jedna od najstarijih svetinja u Šumadiji, poznat po kamenu koji leči, ali i obrnutom ikonostasu koji buni vernike.
Istraživanje sprovedeno među 1.350 vozača u Velikoj Britaniji otkrilo je zapanjujući paradoks - mnogi potpuno ignorišu ili namerno gase napredne sisteme koji ih štite od sudara.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz lokalni razvoj oblačnosti, na krajnjem jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlje retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska uz mogućnost grmljavine, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Kopredsednica Alternative za Nemačku (AfD) Alis Vajdel najavila je da bi njena stranka, ukoliko dođe na saveznu vlast, izvela Nemačku iz evra i Šengena, zatvorila državne granice i drastično pooštrila migracionu politiku.
Ogroman požar Hauk stigao je do periferije Rena u Nevadi, zbog čega je oko 42.000 ljudi već evakuisano ili se nalazi u zonama obavezne evakuacije, dok je još 45.000 stanovnika upozoreno da bude spremno da odmah napusti svoje domove.
Ideja da Ukrajina uvede obaveznu vojnu službu i mobilizaciju žena ponovo je izbila u prvi plan, nakon što je britanski Telegraf objavio tekst u kojem ukrajinska vojnikinja „Katja“ otvoreno zagovara izraelski model
Maroko je ponovo otvorio pitanje suvereniteta nad Seutom i Meliljom, španskim gradovima na severu Afrike, poručivši da na njih polaže „istorijsko i geografsko pravo“ i da želi pregovore sa Madridom čiji bi konačni cilj bio njihov „povratak u okrilje domovine“, dok je Španija zahtev kategorički odbacila.
Film "Extinction" iz 2015. godine doživeo je potpuno neočekivani povratak jer je više od decenije nakon premijere ponovo privukao ogromnu pažnju gledalaca i trenutno se nalazi među najgledanijim naslovima na Netfliksu.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Kinematografija je oduvek balansirala između umetnosti i provokacije, a neki filmovi ostali su upamćeni zbog svojih eksplicitnih scena koje su izazivale snažne reakcije publike i kritike.
Sa dolaskom hladnijeg vremena, paukovi sve češće traže topla i suva mesta, pa mogu završiti u kući. Ako želite da ih držite podalje bez agresivnih preparata, postoje jednostavni prirodni načini koje možete isprobati.
Nova funkcija kompanije Comcast pretvara određene Xfinity rutere u neku vrstu senzora koji mogu da registruju kretanje u domu, ali uz pitanje koje se tiče privatnosti.
Pranje tepiha često zahteva mnogo vremena, naročito kada treba ukloniti prašinu, neprijatne mirise i sitne naslage. Ipak, postoji jednostavan način da se tepih osveži bez iznošenja i višesatnog ribanja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.