Državljanin Srbije (20) koji se tereti se da je švercovao migrante u vozilu, uhapšen je juče u toku dana u Brezovici u Hrvatskoj.
Plavi "bmw" austrijskih registracija prvo je zaustavila policija u civilu.
Kako prenose tamošnji mediji, u automobilu kojim je upravljao državljanin Srbije bili su stranci za koje se veruje da su porodica, odnosno stariji bračni par i dvoje mlađih muškaraca
- Vozača su uhapsili i stavili u vozilo. Odveli su i ljude iz auta, a njegov auto i dalje tu stoji. Policija ga čuva - kaže ova žena.
Policija se oglasila o slučaju
"Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke koji rade na suzbijanju nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata su 16. juna, u jutarnjim satima, uočili vozilo i postupali prema vozaču na području Novog Zagreba koji je prevozio četvoro stranih državljana za koje je utvrđeno kako su na nezakonit način prešli državnu granicu", saopštila je policija.
Strani državljani su privedeni u policijsku stanicu kako bi im se utvrdile zakonitosti boravka u Republici Hrvatskoj.
"U toku je istraga protiv državljanina Srbije starosti 20 godina zbog sumnje u krijumčarenje migranata odnosno vršenja krivičnog dela Protivzakonit ulazak, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Evropske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz čl. 326. Krivičnog zakona", navodi se u saopštenju policije.
Zagrebačka policija sprečila je planiranu likvidaciju i uhapsila 25-godišnjeg državljanina Srbije kojeg sumnjiči da je došao u Zagreb kako bi organizovao ubistvo.
Motociklista, koji je kod sebe imao srpska lična dokumenta, a koji je prevozio 71,5 kg kokaina presretnut je u ponedeljak, 11. maja, na francusko-španskoj granici, dok je droga bila natovarena u koferima pričvršćenim za njegov motocikl.
Crnogorska policija na graničnom prelazu Šćepan Polje, prilikom ulaska u Crnu Goru, uhapsila je D.C. (35), državljanina Republike Srbije, koji se nalazio kao saputnik u vozilu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zagrebačka policija sprečila je planiranu likvidaciju i uhapsila 25-godišnjeg državljanina Srbije kojeg sumnjiči da je došao u Zagreb kako bi organizovao ubistvo.
Tri osobe su poginule, pet je povređeno, a više od stotinu privatnih kuća je oštećeno u ruskom napadu na Slavjansk, u Donjeckoj oblasti Ukrajine, saopštile su lokalne vlasti.
"Predsednik Aleksandar Vučić je snažan lider koji čuva teritorijalni integritet i nezavisnost Srbije, snaži zemlju i daje sve od sebe kako bi je zaštitio! Zato mi je izuzetna čast da ga ugostim!"
U skandaloznom saopštenju takozvanog Zbora građana Ivanjice, koje na društvenim mrežama deli Slavica Petrovska, upućene su direktne pretnje i najavljen progon svih onih koji ne misle kao oni!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa suprugom Tamarom danas je posetio manastir Svetog Đorđa i manastirski kompleks u Alaverdiju, koji je jedan od najznačajnijih duhovnih i kulturnih spomenika Gruzije i nalazi se u dolini Alazani, nedaleko od Telavija, u regionu Kaheti.
Danas je počelo zasedanje Skupštine opštine Priboj, koje je od samog starta pretvoreno u opšti cirkus i mesto za provokacije u režiji opozicionih odbornika, predvođenih vidno alkoholisanim Milošem Parandilovićem.
Beograđani i gosti glavnog grada od danas ponovo mogu da uživaju na bazenima Sportsko-rekreativnog centra "25. maj – Milan Gale Muškatirović", čime je i zvanično počela ovogodišnja letnja sezona kupanja.
Srbija u prvom tromesečju ove godine bila među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi, javni dug nam iznosi 43,8 odsto BDP-a, nezaposlenost je ispod devet procenata, a zaposlenost 50,7 odsto, rekao je ministar finansija Siniša Mali.
Kancelarija za kontrolu stranih sredstava Ministarstva finasija SAD (OFAK) produžila je i mađarskom MOL-u licencu za pregovore o kupovini ruskog udela u NIS-u do 1. jula.
Zemlje Grupe sedam (G7) nameravaju da povećaju isporuke sistema protivvazdušne odbrane i raketa dugog dometa Ukrajini, navodi se u zajedničkom saopštenju o geopolitičkim pitanjima lidera G7, čiji se samit održava u Francuskoj.
Kamere su uhvatile nezgodan trenutak na samitu G7 u francuskom gradu Evijanu na kojem predsednik SAD Donald Tramp sedi i odsutno zuri ispred sebe dok se drugi svetski lideri okreću ka fotografu tokom zvaničnog grupnog fotografisanja.
Koncert latino zvezde Rikija Martina u Beogradu okupio je mnoge poznate ličnosti sa domaće javne scene, a prava pometnja nastala je kada se u publici pojavila i prelepa glumica Anica Lazić.
Svetska latino-pop zvezda Riki Martin nastupio je sinoć na Belgrade River Festu u Beogradu na vodi, predstavivši publici koncertni program sastavljen od hitova koji su obeležili njegovu višedecenijsku karijeru, praćen upečatljivom scenskom produkcijom, koreografijama i vizuelnim efektima.
Leto je idealno vreme da bašta zablista u punim bojama, a određene vrste cveća svojim dugim cvetanjem i otpornošću na vrućinu unose živost i mirise sve do kasne jeseni.
Mnoge žene nastoje da zadrže težinu iz mladosti, ali stručnjaci upozoravaju da se potrebe organizma menjaju s godinama i da idealna telesna masa nije ista u dvadesetim i pedesetim godinama života.
Sunce, planeta vitalnosti, menja znak i ulazi u Raka 21. juna, čime počinje sezona ovog vodenog znaka. Sunce u Raku doneće odlične prilike za Rakove, Ribe i Škorpije.
Barbados nije samo još jedna usputna tačka na mapi Kariba, ovo ostrvo ima ozbiljan karakter. To je jedinstveno mesto gde se britanska elegancija, ljubav prema popodnevnom čaju i kolonijalna istorija savršeno sudaraju sa tropskim hedonizmom.
Voditeljka Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, koji je sada otkrio kako se slaže sa njenom ćerkom Leom.
Stojanka Novaković Stoja redovno nastupa po klubovima gde peva svoje hitove, a na jednom nastupu je šokirala publiku kada je izvela pesmu "Trebaš li me" koja ni najmanje nije u njenom fazonu.
Mnoge poznate ličnosti godinama ulažu novac u nekretnine, a Informer otkriva koji estradnjaci imaju nekretnine baš na crnogorskom primorju gde odlaze leti!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.