Sve više se priča o motivu likvidacije Darka Veskovića Prike, a prema nezvaničnim saznanjima, mogao bi biti povezan sa njegovim navodnim kontaktima sa istražnim organima i spremnošću da govori o pojedinim događajima iz kriminalnog miljea.
- Operativni podaci ukazuju da motiv likvidacije treba tražiti u Veskovićevoj saradnji sa određenim istražnim organima i spremnošću da ispriča sve što zna o brojnim smaknućima, kojima je i sam na neki način učestvovao ili je imao saznanja o njima. Pominje se da se čak u nekoliko slučajeva kandidovao za zaštićenog svedoka, ali da ta saradnja sa tužilaštvom nije dovedena do kraja. Zbog spremnosti da priča međutim, nekoliko puto je dobijao i opomene, a jedna od najvećih je teško ranjavanje rođenog brata Miloša u Nemačkoj - pišu Novosti.
Postoji sumnja da je neko navodno želeo da ućutka Darka Veskovića, koji je prema operativnim podacima važio za osobu blisku "škaljarskom klanu".
- Interesantna je činjenica da je Vesković ubijen svega 20 dana pre nego što je trebalo da iznese odbranu u ponovljenom postupku za ubistvo Blaža Đurovića - navodi izvor i podseća da je Prika u trenutku likvidacije na nozi imao elektronsku nanogicu, jer se nalazio u dozvoljenoj šetnji u okviru kućnog pritvora.
Prema rečima sagovornik, istražitelji takođe proveravaju i Veskovićeve ranije veze sa organizovanim kriminalnim grupama, kao i informacije da je godinama bio uključen u međunarodni šverc narkotika.
Prema zvaničnim podacima iz istrage Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u trenutku zločina u lokalu se nalazilo najmanje sedam osoba koje su svedočile likvidaciji.
- Najbliži svedok bio je Vuk Musić, prijatelj ubijenog, koji je sedeo sa njim za istim stolom. Tokom pucnjave pogođen je jednim od projektila i zadobio je teške telesne povrede. Osim njega, životi još četiri gosta lokala i dvoje zaposlenih bili su direktno ugroženi, zbog čega se osumnjičenom na teret stavlja i dovođenje u opasnost više osoba - dodaje izvor.
Važan trag u istrazi predstavljaće i iskaz taksiste koji je, kako se sumnja, dovezao osumnjičenog N. K. neposredno do ugostiteljskog objekta pre nego što je ušao u lokal.
Kako smo pisali, Vesković je u trenutku ubistva bio pod merom kućnog pritvora sa elektronskim nadzorom, a kobnog dana nalazio se u redovnoj, odobrenoj jednosatnoj šetnji.
Na snimku se vidi kako se Darko pri ulasku napadača pozdravlja sa njim, nakon čega zajedno kreću ka stolu. Posle nekoliko koraka napadač izvlači pištolj i ispaljuje više hitaca u Veskovića, a zatim puca i na Vuka Musića. Vesković je preminuo na licu mesta, dok je njegov prijatelj sa dve prostrelne rane prebačen na Vojnomedicinsku akademiju.
Zbog sumnje da je izvršio teško ubistvo, protiv N. K. pokrenuta je istraga, dok se njegovom navodnom pomagaču na teret stavlja pomaganje u izvršenju ovog krivičnog dela. Za obojicu je zatražen pritvor i raspisivanje poternice, jer se nalaze u bekstvu.
Inače, sahrana Darka Veskovića biće održana danas na Centralnom groblju u Beogradu.
Predsednik Sindikata policije i policijskih starešina, Blažo Marković otkriva za Informer.rs da rutina koja se javlja u kretanju kriminalaca u kućnom pritvoru, čini ih lakšim metama, pa je u seriji takvih zločina ubijen i Darko Vesković.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Najnoviji detalji iz istrage ubistva Darka Veskovića u Kumodražu ukazuju na sumnju da je zločin bio unapred i detaljno osmišljen, a da je napadač iskoristio javni oglas za posao pica-majstora kako bi prišao žrtvi.
Beogradska policija i dalje traga za muškarcem koji je likvidirao Darka Veskovića Priku (46), navodnog pripadnika "škaljarskog klana", a ispituje se da li je ubica neposredno pre zločina ostavio DNK trag.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sindikata policije i policijskih starešina, Blažo Marković otkriva za Informer.rs da rutina koja se javlja u kretanju kriminalaca u kućnom pritvoru, čini ih lakšim metama, pa je u seriji takvih zločina ubijen i Darko Vesković.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Crne Gore Milan Knežević otkrio je pravu istinu o promenama u toj zemlji 2020. godine, kada su se nedeljama na ulicama većih gradova održavale litije, rekavši kako do svega toga ne bi došlo da nije bilo Srbije i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Svi antisrbi udruženi s blokadersko-tajkunskim medijima ostrvili su se ovih dana ponovo na predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića i to jer je, verovali ili ne, bivšem načelniku Vojno-obaveštajne agencije (VBA) Momiru Stojanoviću stigao poziv za saslušanje od Javnog tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Prema merenjima u 8 časova, najtoplije jutros u Srbiji je na Paliću, gde je izmereno 28 stepeni, dok je najniža temperatura zabeležena u Sjenici sa čak 15 stepeni.
Veliki požari i snažno nevreme zahvatili su danas gotovo celu Srbiju, a trenutno je najkritičnije u Južnom Banatu gde je izgorelo više od 500 hektara šume u delu Deliblatske peščare, a onda i krenuli jaki pljuskovi sa grmljavinom.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Evropa se suočava sa ubrzanim starenjem stanovništva koje bi moglo ozbiljno da ugrozi dugoročni privredni rast i održivost penzionih sistema, pošto je medijalna starost stanovništva EU u 2025. dostigla 44,9 godina, što je za 2,1 godinu više nego 2015.
"Oprezni optimizam" koji je preovladao u ukrajinskoj vojsci početkom leta "uglavnom je nestao", piše Julijan Repke, vojni posmatrač nemačkog lista Bild i otvoreni simpatizer Ukrajine, nakon niza sastanaka sa ukrajinskim vojnim osobljem.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Na zabačenoj alpskoj livadi u regionu Algej na jugu Nemačke pronađena je tisa za koju stručnjaci veruju da je najstarije drvo u toj zemlji, staro oko 1.100 godina.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako vam se jede nešto slatko, a ne želite da koristite rernu, griz kolač sa keksom je odličan izbor. Za njegovu pripremu potrebno je svega nekoliko sastojaka.
Većina prvo posegne za sirćetom ili sodom kada se sudopera zapuši, ali jedan jednostavan trik sa ledom i solju privukao je pažnju korisnika društvenih mreža.
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.