RETKI MINERALI I KRAJ MEĐUNARODNOG PRAVA „Oštra poruka“ Danske Americi: Grenland nije na prodaju… Uzgred, koliko ćete platiti?
109. 01. 2026. u 18:00
209. 01. 2026. u 18:00
Vesti
Nema novih dokaza protiv Zorana Marjanovića i on bi morao da bude pušten iz pritvora! Da postoji neki novi dokaz, on bi bio predočen i nama, njegovim braniocima. Jedino novo je nalaz veštaka neuropsihijatra, po kome je Zoran zdrav i uračunljiv, kazao je za Informer Aleksandar Zarić, jedan od branilaca Zorana Marjanovića, osumnjičenog za ubistvo svoje supruge Jelene na nasipu u Borči 2. aprila 2016.
|
Ništa kapitalno Sumnjam da će se do 10. marta pojaviti bilo šta kapitalno što bi moglo da tereti našeg branjenikaAleksandar Zarić |
Zarić je najavio i da će uložiti žalbu na odluku prvostepenog veća Apelacionog suda u Beogradu, kojom je u petak Zoranu produžen pritvor do 10. marta.
Sud je ovu odluku potkrepio tvrdnjom da su se protiv Marjanovića pojavili novi dokazi, ali Zarić ne veruje da oni uopšte postoje!
- Jedino novo u poslednje vreme je nalaz veštaka neuropsihijatra, ali ne vidim kako taj dokaz, odnosno veštačenje, menja bilo šta. Sumnjam da će se do 10. marta pojaviti bilo šta kapitalno što bi moglo da tereti našeg branjenika. Zato očekujem da Apelacioni sud uvaži našu žalbu, koju ćemo podneti čim dobijemo rešenje o produženju pritvora, i da Zorana pusti na slobodu - objasnio je Zarić.
|
Presudni momenti 2. april 2016. - Jelena Marjanović je nestala oko 15.30, kada je, prema tvrdnji njenog muža Zorana, otišla da trči od jedne do druge rampe na nasipu u Borči. On je u tom trenutku sa ćerkicom Janom, navodno, čekao na početku nasipa.3. april 2016. - Jelenino telo nađeno u kanalu, Zoran priveden na saslušanje, zadržan 48 sati.6. septembar 2017. - Zoran Marjanović ulazi u rijaliti "Zadruga".14. septembar 2017. - Tužilaštvo izdalo nalog za hapšenje Marjanovića, ali policija nije htela da ga hapsi u "Zadruzi". U dogovoru sa TV Pink, Marjanović je izašao iz rijalitija zbog navodnih problema sa Centrom za socijalni rad oko ćerke Jane.15. septembar 2017. - Zoran uhapšen u porodičnoj kući u Borči. Određen mu je pritvor do 30 dana, prvi put.19. septembar 2017. - Zoranovi otac Vladimir i brat Miloš prvi put došli da ga obiđu u pritvoru u CZ22. septembar 2017. - Miloš Marjanović se oženio dugogodišnjom devojkom Milicom.10. oktobar 2017. - Centar za socijalni rad starateljstvo nad Zoranovom i Jeleninom ćerkom Janom privremeno dao njegovom bratu Milošu.16. oktobar 2017. - U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu počelo saslušanje svedoka. Zoranovi roditelji Vladimir i Zorica i brat Miloš iskoristili pravo da ne svedoče, dok je Teodora Krsmanović, sestra od tetke ubijene pevačice, izjavila da je Zoran psihički mučio Jelenu.6. novembar 2017. - Mala Jana prvi i do sada jedini put bila u poseti Zoranu u Centralnom zatvoru.12. decembar 2017. - Zoranu produžen pritvor za još tri meseca, tužilaštvo ima krajnji rok do 15. marta 2018. da podigne optužnicu ili da odustane od krivičnog gonjenja. |
Inače, istraga Jeleninog ubistva je jedna od najopsežnijih koje su vodili policija i tužilaštvo u poslednjih nekoliko decenija. Od trenutka prijave nestanka pevačice "Granda" 2. aprila 2016. i nakon što je narednog dana pronađen njen leš u kanalu kod nasipa, policija je saslušala čak 2.000 osoba radi prikupljanja informacija.
Takođe, uzeto je 30 uzoraka DNK profila kako bi se izvršilo eventualno preklapanje sa trgovima pronađenim na Jeleninom telu, njenim stvarima i u blizini mesta gde je ubijena pevačica pronađena.
Interesantno je da su dvojica muškaraca koji su bili predmet istrage i od kojih je uzet DNK u međuvremenu umrla. Jedan od njih je bivši robijaš iz Borče, koji se obesio u maju 2016. godine u svojoj kući. Komšije su tada rekle da od zločina na nasipu u Borči on skoro uopšte nije napuštao kuću.
Kada su mediji u to vreme počeli da spekulišu da je možda on Jelenin ubica, Zoran je izjavio da bi najviše voleo da krvnik bude živ uhapšen.
- Voleo bih da ubica dobije maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora - izjavio je Marjanović, koji tada verovatno nije ni slutio da će godinu i po dana kasnije, 15. septembra 2017, sam biti uhapšen zbog Jeleninog ubistva, zbog čega mu preti ista kazna.
Uzorak DNK je u maju 2016. uzet i od Zoranovog druga iz Borče, za koga se pričalo da mu je bio i obezbeđenje. Taj muškarac je nešto kasnije umro od infarkta, iako su njegovi poznanici tada tvrdili da nikad nije bolovao od ozbiljnijih bolesti.
Zorana, naime, najviše tereti trag blata na njegovim pantalonama, koje je identično blatu na mestu gde je nađeno Jelenino telo. Takođe, pronađen je i njegov DNK trag na Jeleninoj kosi, a veštačenjem mobilnog telefona utvrđeno je da je u trenutku zločina bio pored Jelene.
Na drugoj strani, Zoranovi branioci od početka tvrde da nema čvrstih dokaza koji bi doveli do presude protiv njegovog klijenta.
Podsetimo, u naredbi za sprovođenje istrage stoji da je Jelena Marjanović ubijena 2. aprila 2016. na borčanskom nasipu, između 16.49 i 17.30, dok je džogirala. Zoran je, navodno, najpre sa ćerkom Janom čekao Jelenu na početku nasipa, ali je onda otrčao u susret supruzi, nasmrt je pretukao, a zatim se vratio do ćerke i prijavio ženin nestanak.
Obdukcijom je utvrđeno da je Marjanovićeva imala čak devet smrtonosnih povreda po glavi, koje su joj nanete nekim oštrim predmetom. Oružje kojim je ubijena nikad nije nađeno.
Od početka je najintrigantnije pitanje kako niko usred dana nije čuo njene krike niti je video išta sumnjivo, iako je na nasipu u to vreme, kako je Zoran tvrdio, bilo desetak ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderi već danima ne prestaju da lešinare na vremenskoj nepogodi koja je zadesila Srbiju, pokušavajući na sve načine da okrive vlast i predsednika Aleksandra Vučića zbog otežanih uslova za kretanje i nestanke struje, pritom u potpunosti zanemarujući da je situacija mnogo teža u drugim zemljama.
09.01.2026
21:47
Blokaderi više ne mogu da se sastave, pa u udarcima jedni na druge ne biraju sredstva.
09.01.2026
21:14
Blokaderi i njihovi simpatizeri koji su u manjini, danima za vremenske nepogode optužuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iako je stanje na putevima prohodno i država nije u kolapsu, kao što je to bio slučaj u vreme dok su oni koji sada blokiraju bili vlast. Međutim, narod Srbije sve pamti...
09.01.2026
19:42
U trenutku dok blokaderi vode besomučnu kampanju protiv srpskih vlasti zbog situacije u zemlji koja je nastala usled vremenskih neprilika, tačnije zbog snega i izuzetno niskih temperatura, na društvenoj mreži Iks objavljeno je sa čim se ovih dana suočavaju Švajcarci, stanovnici jedne od najbogatijih evropskih država.
09.01.2026
19:58
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak na svom Instagram nalogu @avucic koji je u trenu izazvao salve reakcija korisnika ove društvene mreže.
09.01.2026
19:13
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Proteklih sedmica u Informerovoj hit emisiji “Na merama” otkrili smo vam, između ostalog, kako penzionerske dane provode nekadašnji državni zvaničnici Vuk Drašković i Vojislav Koštunica, šta rade lažni revolucionari Miša Bačulov i Aleksandar Jovanović Ćuta kad misle da nema kamera, sa kime nazdravlja predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, kako izgleda “sladak život” glumca blokadera Miloša Timotijevića…
09.01.2026
11:21
Istoričar Aleksandar Raković gostujući u Info jutru komentarisao je napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napravio paralelu između smene vlasti u Crnoj Gori i pokušajima smene u našoj državi.
08.01.2026
11:48
Prva epizoda Exatlona, najvećeg sportsko-takmičarskog spektakla na svetu, premijerno je prikazana u sredu, a svi koji su propustili da je pogledaju, imaće prilike da to učine danas od 13 časova, kada će na TV Informer biti emitovana repriza.
08.01.2026
11:37
Urednik i voditelj Informera, Novica Popović, otkrio je večeras jedan od svojih skrivenih talenata tokom velikog božićnog veselja naše televizije.
07.01.2026
21:16
Republički hidrometeorološki zavod izdao je najnovije upozorenje za novi najjači ledeni talas ove sezone koji će trajati do 13. januara.
09.01.2026
17:40
Tokom povlačenja 1915. godine srpska vojska, pritisnuta od strane brojčano najmoćnijeg neprijatelja, povlačila se ka jugu zemlje očekujući pomoć saveznika, ali pomoć nije stizala, osim jedne male, ali dovoljne formacije vojske Irske!
09.01.2026
19:30
Majka i dete, inače strani državljani, izgubili su se tokom šetnje na Fruškoj gori zbog čega su intervenisali vatrogasci - spasioci koji su ih pronašli.
09.01.2026
16:02
Miodrag Jovanović iz Leskovca, čiji je nestanak prethodnih dana prijavila supruga, pojavio se u Policijskoj upravi u Leskovcu, gde je dao izjavu da nije bio nestao, već da je, kako se nezvanično saznaje, svojevoljno napustio porodični dom zbog narušenih odnosa sa suprugom.
09.01.2026
16:15
Plavo-crvena zastava sa trouglom i crvenom zvezdom, koju je koristilo separatističko Južno prelazno veće (STC), koje podržavaju Ujedinjeni Arapski Emirati, skinuta je sa institucija u jemenskom granu Adenu, što se tumači kao jasan znak promene odnosa snaga u gradu.
09.01.2026
22:40
Napad hipersoničnom raketom „Orešnik“ izveden je demonstrativno u blizini granice sa Evropskom unijom i predstavlja jednaku poruku i upozorenje za Poljsku, Rumuniju i Mađarsku, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
09.01.2026
22:10
Iranski opozicioni lider Reza Pahlavi, sin pokojnog poslednjeg iranskog šaha, uputio je otvoreni apel američkom predsedniku Donaldu Trampu, pozivajući ga da bude spreman da interveniše i pomogne iranskom narodu usred novih protesta.
09.01.2026
21:40
Odluka Iraka da nacionalizuje naftno nalazište Zapadna Kurna-2, u kome je ruska kompanija Lukoil od 2009. godine imala 75 odsto vlasništva, izazvala je snažne reakcije i otvoreno nezadovoljstvo u ruskim političkim i finansijskim krugovima.
09.01.2026
20:40
Avion E-4B Najtvoč, poznat kao takozvani „avion sudnjeg dana“, uočen je u četvrtak na nebu iznad Los Anđelesa, što je odmah izazvalo talas spekulacija na društvenim mrežama.
09.01.2026
20:10
Milja Vujanović, nekadašnja Mis Srbije i filmska diva imala je život dostojan filma. Nakon uspeha u glumi napušta taj poziv zbog astrologije ali tragično strada nakon što ju je verenik upucao, ostavivši je paralizovanu do smrti 2005. godine.
09.01.2026
15:23
Pevačica Britni Spirs objavila je da više nikada neće nastupati u Sjedinjenim Američkim Državama.
09.01.2026
14:54
Umesto Holivuda, glumac Angus T. Džons se okrenuo mirnijem životu daleko od reflektora, a u javnosti nije snimljen još od januara 2024. godine.
09.01.2026
14:20
Dvorac porodice Dunđerski - Sokolac u Novom Bečeju ispreda legende dostojne filmova.
09.01.2026
13:45
U današnje vreme pored novih modernih jela, zaboravljamo na jednostavne, ali hranljive obroke koji su obeležili detinjstva naših roditelja.
09.01.2026
18:20
U zimskim mesecima, kada je imunitet često oslabljen, prirodni napici poput "ognjenog meda" mogu biti pravi saveznik u borbi protiv prehlade i gripa.
09.01.2026
19:40
TikTok trikovi postaju hitovi širom sveta, a jedan od najnovijih je način kako da uklonite ogrebotine sa obuće koristeći pastu za zube.
09.01.2026
16:20
Ako vam je ponestalo hleba, ova brza pogača je idealno rešenje.
09.01.2026
15:40
Buhtle su mekane, vazdušaste poslastice koje osvajaju svojom teksturom i slatkim punjenjem, bilo džemom ili kremom.
09.01.2026
21:40
U večerašnjoj epizodi najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona došlo je do tenzije između Anabele Zonai i Aleksandra Miljevića.
09.01.2026
22:16
Na samom startu Exatlona takmičari Crvenog i Plavog tima pokazali su snagu, istrajnost i borbeni duh.
09.01.2026
18:44
Reporterka Informera Kristina Vasić uključila se u Kolegijum iz Dominikanske Republike, gde se snima najveći sportski rijaliti program Exatlon.
09.01.2026
18:09
Poznata srpska influenserka Mila Nađ porodila se i na svet donela sina.
09.01.2026
17:06
Otac Matije Radulovića, estradnog frizera koji je iznenada preminuo, strašnu vest o smrti sina saznao je na Badnje veče.
09.01.2026
16:36
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar