MAJSTOR IGRE, JOKIĆ! Ne mogu ga nikako zaustaviti: Pogledajte najbolje Nikoline poteze protiv Atlante (VIDEO)
106. 12. 2025. u 08:35
206. 12. 2025. u 08:35
Vesti
Maksimović se trenutno nalazi u pritvoru koji mu je određen 25. marta, a Više javno tužilaštvo protiv njega vodi istragu zbog sumnje da se bavi trgovinom ljudima. Kod makroa je, kao i prilikom prošlog hapšenja 2014. godine, pronađena uredna dokumentacija o vođenju njegovog "biznisa", a pojedini podaci koji se nalaze u evidenciji su šokantni.
Devojke koje su radile za Maksimovića morale su da se drže pravila koje je radi boljeg poslovanja određivao. Tako se na spisku našlo obavezno osmočasovno spavanje i zdrav način ishrane. Kako bi ostale u formi i privlačnog fizičkog izgleda, devojke su morale da odlaze u teretanu i redovno vežbaju.
Foto: Informer DN
Takođe, Maksimoviću je bilo važno i kako će se devojke oblačiti, te im je kao jedna od obaveza nametnut i odlazak u kupovinu garderobe.
Prilikom ovog hapšenja obelodanjene su i pojedine informacije o tome kako je biznis funkcionisao. Naime, Maksimović bi, kako se sumnja, najpre iznajmio stanove na određenim lokacijama. Potom bi devojke koje rade za njega odlazile u te stanove i čekale zainteresovane muškarce koji su klasifikovani kao VIP klijenti.
Dobrostojeći klijent bi potom odlazio u stan gde bi mu prostituka za novčanu naknadu pružala seksualne usluge.
Inače, Maksimović je našim pravosudnim i policijskim organima odavno poznat po svom biznisu. On je još 2014. godine zaustavljen prilikom jedne rutinske saobraćajne kontrole, a policija je ubrzo saznala da on rukovodi dobro razvijenom mrežom elitnih prostitutki.
Njegov "tim" tada je činilo sedam devojaka, od kojih je pet uhapšeno dok se za preostale dve sumnja da su pobegle u Bosnu i Hercegovinu.
I prilikom tog prvog hapšenja, kod njega je pronađen lap top i četiri mobilna telefona. Tu je bilo i drugih 16 telefona sa takozvanim zlatnim brojevima, kao i tabelarni prikaz svih zarada devojaka, odštampan plan za proširenje biznisa i uputstva o ponašanju i obavezama devojaka.
Takođe su pronađeni katalozi sa golim devojkama, kao i lični podaci njihovih klijenata - ime, prezime, adresa, podaci o uplaćenim novčanim sumama...
Foto: facebook
Koliko je Maksimović do tančina razradio posao govori podatak da je imao poseban spisak na kom je evidentirano kada koja devojka ima slobodan dan, koja od njih ne može da radi zbog mesečnog ciklusa i slično.
Prilikom tog hapšenja, policija je privela još trojicu muškaraca koji su bili njegove "desne ruke". Naime, radi se o punoletnim muškarcima koji do tada nisu bili osuđivani - S. V, B. S. i Ž. B. Njihov zadatak u dobro razgranatom biznisu bio je da brinu o prostitutkama, budu njihovo obezbeđenje, dogovaraju se o cenama.
Ti muškarci bi odlazili na sastanke sa klijentima i dogovarali se oko cene i lokacije na kojoj će se naći sa prostitutkom. Oni i Maksimović imali su unapred smišljen plan ukoliko ih policija uhvati u trenutku kada prevoze devojke - govorili bi da su oni njihovi rođaci ili drugari koji su ih slučajno u tom trenutku prevozili.
Kako je ranijom istragom otkriveno, Maksimović bi od devojaka uzimao trećinu zarade, retko polovinu.
Foto: Informer
Neka od "najzvučnijih imena" koja su karijeru gradile radeći za Maksimovića, svakako su Milica Živanović koju javnost poznaje po nadimku Mimi Oro i Anabela Šćekić Tigrica. Na spisku su se našle i Tijana Štrulović za koju mediji navode da se bavi manekenstvom i da je iz Bosne i Hercegovine, kao i Banjalučanka Božana Vujinović, poznata i po vezi sa Acom Lukasom.
I sve one našle su se pod lupom istrage jer su na više načina dovođene u vezu sa prostitucijom. Tako je Anabela Šćekić Tigrica uhapšena u društvu svoje koleginice Anabele jer su od Beograđanina tražile 20.000 evra da bi mu vratila telefon u kom su se nalazili njegovi pornografski snimci.
Anabela se takođe teretila da je od oštećenog zahtevala dodatnih 300 evra da bi vratila navodno izgubljeni telefon u kojem su se snimci nalazili. Posrednik između prostitutke i Beograđanina bio je Radovan Lukajić, od ranije poznat policiji.
Svi oni uhapšeni su na montiranom sastanku u jednom beogradskom ugostiteljskom lokalu, gde je Beograđanin trebalo da im preda novac. Umesto toga, prostituke i Lukajića su sačekali operativci.
Maksimović je potom sredinom 2015. godine sklopio nagodbu sa Prvim osnovnim tužilaštvom o priznanju krivice i sud ga je osudio uslovno na deset meseci zatvora, sa rokom provere od tri godine. Takođe, Maksimović je pristao i da plati i novčanu kaznu od 120.000 dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 6 godina
Policija samo treba svako drugo veče da zaređa po klubovima i napuniće zatvore, što prostitutkama (starletama) što dilerima droge. Problem je što im ne pada na pamet da tamo zađu jer su svi ti klubovi i splavovi pod direktnom zaštitom visokih oficira policije i "van jusrisdikcije" generalnih inspektora i policajaca. Da se ne zanosimo, ovog Maksimovića hapse jer ugrožava posao drugih gazda u Beogradu umesto da se drži samo svog grada Šapca.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
06.12.2025
08:05
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
06.12.2025
07:29
Vuka R. (13) iz Kraljeva, koji se bori sa ozbiljnim zdravstvenim problemima, fizički i verbalno je zlostavljala grupa vršnjaka iz njegove škole.
05.12.2025
22:05
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
05.12.2025
21:48
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec komentarisao je najavljene izbore u Srbiji i poručio da će "borba biti teška i neizvesna zbog toga što blokaderi i opozicija imaju ogromnu finansijsku pomoć iz inostranstva".
06.12.2025
07:18
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Zbog planiranih radova na mreži Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
06.12.2025
06:30
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
05.12.2025
22:00
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
05.12.2025
21:00
Nakon što je država ograničila kamate na stambene kredite, kupovina stanova na kredit u Srbiji porasla je za 12 odsto.
05.12.2025
20:30
05.12.2025
19:05 >> 22:05
Rusija je donela odluku da raskine sporazume o vojnoj saradnji sa tri zapadne zemlje - Francuskom, Kanadom i Portugalom!
06.12.2025
07:58
Rat u Ukrajini, 1382. dan.
06.12.2025
07:26
Pakistan i Avganistan sukobili su se večeras duž međusobne granice, samo nekoliko dana nakon neuspešne runde mirovnih pregovora.
05.12.2025
23:43
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
05.12.2025
23:40
Ukrajinski antikorupcijski biro NABU i SBU saopštili su da su razbili kriminalnu grupu na čijem čelu je poslanica Ana Skorohod iz stranke „Za budućnost“.
05.12.2025
23:20
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
05.12.2025
13:33
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama. Evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
06.12.2025
08:57
Zima je period kada se mnoge žene žale da im se kosa masti brže nego ikad, nekima već nakon jednog dana izgleda slepljeno i beživotno.
06.12.2025
07:00
Iako to najčešće neće priznati, postoje mali signali kojima vam žena stavlja do znanja da želi s vama da se upusti u seksualni odnos.
05.12.2025
23:20
Dženifer Lopez (56) je živi dokaz da su godine samo broj. Podigla je temperaturu kada je na Instagramu objavila snimak sa nastupa u minijaturnom kostimu.
05.12.2025
22:20
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
05.12.2025
21:40
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
06.12.2025
06:03
Pevač Peđa Jovanović progovorio je o pomirenju sa suprugom Anom i putovanju na koje su se nedavno otisnuli.
05.12.2025
23:44
Pevačica Vesna Zmijanac prebačena je sa intenzivne nege u bolničku sobu, gde će nastaviti dalja ispitivanja.
05.12.2025
23:14
Miloš Stojanović Tigar, novi dečko Jovane Jeremić, izazvao je veliku pažnju javnosti, a često se komentarišu i voditeljkini bivši partneri.
05.12.2025
22:59
Manekenka Sunčica Travica podelila je fotografiju na kojoj jaše konja u vodi, a objava je odmah izazvala lavinu komentara na njenom profilu.
05.12.2025
22:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar