"AKO UKRAJINA PREĐE GRANICU..." Minsk zapretio: Belorusija će primeniti sve vojne kapacitete
129. 06. 2026. u 13:12
229. 06. 2026. u 13:12
Vesti
Petar Mošić (64) iz Bavaništa uhapšen je u petak oko podneva, ubrzo nakon što je na autobuskoj stanici u centru Pančeva nožem ubio suprugu Desanku (60)!
Monstrum je od februara proganjao nesrećnu ženu, koja je tada pobegla od njega zbog nasilja. Čim ju je u petak ugledao na stanici, prišao joj je i bez reči, naočigled mnogobrojnih ljudi, izbo je po vratu i leđima!
Stravičan zločin dogodio se u Ulici vojvode Radomira Putnika, na glavnoj autobuskoj stanici u Pančevu. Izvor iz istrage kaže da se Petar s leđa prišunjao Desanki i počeo zverski da je ubada.
- Žena je vrisnula i pala, a vozači "Autotransporta Pančevo" skočili su na Petra, razdvojili ga od Desanke i zadržali do dolaska policije - naveo je naš izvor iz istrage i dodao:
- Desanka je odmah prevezena u bolnicu, gde je hitno operisana, ali izgubila je mnogo krvi i preminula je na operacionom stolu.
Petar Mošić je dobro poznat policiji i nekoliko puta je osuđivan, uglavnom zbog krađa. U Bavaništu drži auto-plac i preprodaje polovna vozila i delove. Meštani Bavaništa, gde je poznat pod nadimkom Tamango, kažu da je on prgav i ume da bude agresivan. Zato su ga mnogi i izbegavali, plašeći se sukoba s njim.
Očevici, koji nisu želeli da im objavimo ime, kazali su da se sve desilo munjevito.
- Jedan prosedi stariji čovek je bez reči prišao ženi s leđa i brzo je nekoliko puta ubo nožem po vratu i telu. Sva sreća da su vozači autobusa bili toliko prisebni i hrabri, pa su skočili na tog monstruma i savladali ga. Oni su ga oborili, oduzeli mu nož i čvrsto ga držali dok nije stigla policija - priča svedok tragedije.
Drugi očevidac dodaje da je nesrećna žena ležala u velikoj lokvi krvi, a nekoliko prolaznika je priskočilo da joj pomogne.
- Doneli su neke marame ili krpe da joj pritisnu rane, pokušavajući da joj zaustave krvarenje. Bilo je mnogo krvi... Hitna pomoć je brzo stigla, preuzeli su je lekari i odvezli. Bilo je jezivo - kazao je ovaj očevidac.
Inače, Desanka je u februaru pobegla od Petra zbog nasilja i jedno vreme je provela u Sigurnoj kući u Pančevu. U međuvremenu je pokrenula i brakorazvodnu parnicu.
- Petar ju je sve vreme tražio, proganjao ju je, ali ona nije htela da mu kaže gde je. Plašila ga se. Petra je to još više ljutilo, pa se u maju dosetio da prijavi policiji suprugin nestanak, kako bi mu oni pomogli da je nađe! Međutim, to mu nije prošlo, pa je Petru u junu izrečena i zabrana prilaska i komuniciranja sa Desankom. Ni to ga nije sprečavalo da je proganja, pa je nastavio da je traži. Na kraju ju je pronašao u Pančevu i krvnički joj presudio - naveo je naš izvor.
Petru je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti doveden na saslušanje kod tužioca, uz krivičnu prijavu za teško ubistvo, za šta mu preti do 40 godina zatvora.
Govor bivše poslanice Jelene Pavlović na protestu u Kraljevu izazvao je ozbiljne podele i rasprave među blokaderima i opozicijom.
29.06.2026
13:57
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao vaćnu poruku građanima Srbije na Instagram nalogu kroz video objavu na kojoj se vide kadrovi jučerašnje posete predsednika porodici Veljković iz Senjskog Rudnika.
29.06.2026
14:33
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
29.06.2026
09:18
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
29.06.2026
11:45
Nakon što su je saborci žestoko opleli – i to zato što je isplivao snimak na kojem poziva narod da aplaudira predsedniku Aleksandru Vučiću – Pavlovićeva je potpuno izgubila živce i brutalno izvređala sopstvene saborce.
29.06.2026
14:27
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
29.06.2026
13:55
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI) apelovalo je na sve poslodavce i zaposlene u oblasti građevinarstva da usled najavljenih visokih temperatura u narednom periodu dosledno primenjuju propisane mere bezbednosti i zdravlja na radu prilikom obavljanja poslova na otvorenom.
29.06.2026
11:10
Naizgled bezazleni predmeti u prtljagu, na graničnim prelazima mogu biti zaplenjeni, ili da u najboljem slučaju, zbog njih dobijete visoku novčanu kaznu.
29.06.2026
14:30
Naučnici su otkrili da ljudski smeh ima mnogo dublje evolutivne korene nego što se verovalo. Novo istraživanje sugeriše da isti ritam smeha delimo sa velikim čovekolikim majmunima već 15 miliona godina.
29.06.2026
12:30
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je u 11 sati najtoplije bilo u Kikindi, sa izmerenih 36 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku, 23 stepena Celzijusove skale.
29.06.2026
11:45
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
29.06.2026
14:10
Više od 1.300 smrtnih slučajeva zabeleženo je u Evropi od 21. juna zbog ekstremnih vrućina, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija, dok se kontinent suočava sa jednim od najtežih toplotnih talasa poslednjih godina.
29.06.2026
13:40
Sjedinjene Američke Države i Iran postigli su dogovor o obustavi međusobnih napada i planiraju sastanak u utorak u Dohi, gde će se razgovori nastaviti oko najopasnije tačke nove krize — bezbednosti plovidbe kroz Ormuski moreuz.
29.06.2026
13:10
Ruska Spoljnoobaveštajna služba objavila je da Kijev, prema njenim tvrdnjama, pojačava saradnju sa meksičkim narko-kartelima i da Ukrajina sve više postaje tranzitni koridor za prebacivanje droge iz Latinske Amerike ka evropskom tržištu.
29.06.2026
12:40 >> 12:31
Filmovi "Niske strasti", "Širom zatvorenih očiju" i "fatalna privlačnost" samo su neki od savršenih erotskih trilera za vrele letnje noći.
29.06.2026
12:01
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
29.06.2026
09:02
Glumica Iva Štrljić, još jednom je pokazala da važi za jednu od najzgodnijih dama na domaćoj javnoj sceni.
29.06.2026
12:50
Dama Penelope Kit, najpoznatija po ulogama u serijama "Dobar život" i "Do vlastelinskog dvorca", preminula je od raka u 86. godini.
29.06.2026
12:32
Na Vidovdan, dan kada se sećanje pretvara u zavet, premijerno je objavljena pesma "Jednog dana", u izvođenju mlade Lene Nikolić.
29.06.2026
11:49
Ukoliko vam pivo nije u frižideru, a gosti su već pred vratima, potrebna vam je samo obična kuhinjska so kako bi ga brzo rashladili.
29.06.2026
13:30
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
29.06.2026
12:45
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
29.06.2026
12:00
Psi sa malo krzna ili svetlom kožom mogu da izgore na suncu, bez obzira što krzno štiti kožu od UV zračenja, rekla je veterinarka Maja Firle.
29.06.2026
10:00
Zbog bogatstva začina koji prate čorbu od morske ribe ovo jelo nudi eksploziju ukusa i idealno je za post.
29.06.2026
09:00
Pevač Šeki Turković nedavno je otvorio dušu i progovorio o susretu sa majkom koju godinama nije video.
29.06.2026
14:24
Sin pevačice Goce Božinovske Mirko Šijan nedavno se bacio sa porodični biznis sa porodicom njegove supruge Bojane Rodić.
29.06.2026
12:41
Folk pevačica Dara Bubamara otišla je na Mikonos sa svojim dečkom koji je mlađi od nje pre 20 godina, a sada se oglasila sa odmora.
29.06.2026
11:57
Spomen-obeležje posvećeno Halidu Bešliću svečano je otkriveno na Knežak izvoru, mestu koje je legendarni pevač zauvek proslavio pesmom "Romanija".
29.06.2026
11:32
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
29.06.2026
11:07
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.