HAOS NA ROLAN GAROSU! Evo šta je Arina Sabalenka uradila pred početak turnira
122. 05. 2026. u 19:10
222. 05. 2026. u 19:10
Vesti
Ljubomir Marković Kića (39) iz Beograda, jedan od vođa navijača Partizana, ubijen je u petak jer je pokušao da formira novu navijačku frakciju "Grobara" kako bi preuzeo prevlast na tribini, pokazuju prvi rezultati istrage.
Kića se tako zamerio moćnim narko-kartelima, jer im je preuzimanjem navijača oteo i "vojnike" koji drže kontrolu nad uličnom distribucijom droge u Beogradu!
Prema rečima našeg izvora iz istrage, Marković je likvidiran u klasičnoj mafijaškoj sačekuši, koju su izveli dobro obučeni profesionalci.
Kića je imao pištolj, ali nije ni stigao da potegne oružje i da se odbrani jer je ubica bio spremniji i brži Izvor iz istrage
- Kobne večeri, oko 20.30 Marković je bio na sastanku u balonu za fudbal u Ulici Grčića Milenka. Kad je izašao iz balona, začula se pištaljka sa karakterističnim zvukom, čime je jedan od napadača dojavio ubici da je Marković krenuo ka svom autu. Kića je tad primetio u mraku tamnu siluetu čoveka koja mu se približava, pa je počeo da trči ka obližnjoj benzinskoj pumpi. Ubica ga je tada pogodio sa četiri hica, usled čega je Marković pao, a ovaj mu je prišao i "overio" ga sa još dva hica u glavu - navodi naš izvor.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Ubica je zatim utrčao u BMW X5 sa šabačkim tablicama, u kom ga je čekao još jedan saučesnik, i pobegli su.
Foto: Informer DN
Ljubomir Marković Kića ubijen je na sličan način kao i još jedan vođa navijača Partizana, Aleksandar Stanković zvani Sale Mutavi. Stanković je, kao i Marković, praćen pre nego što je likvidiran, 13. oktobra 2013. Neposredno pre napada bio je u teretani u Bačvanskoj ulici, a zatim je izašao napolje i seo u svoj "audi A6". U tom trenutku začuo se zvuk pištaljke i iznenada mu je prišao BMW iz kog je ispaljen rafal u Saletovom pravcu. Napadači su zatim pobegli i do danas nisu uhvaćeni. Međutim, iako ovo ubistvo zvanično još nije rasvetljeno, postoje ozbiljne indicije da je Stanković bio samo jedna u nizu žrtava rata između zavađenih narko-klanova - "škaljarskog" i "kavačkog".
- Celu likvidaciju snimilo je desetak kamera sa obližnjih objekata. Na snimku se vidi da je ubica imao crni kratki kaput, iz kog je izvukao oružje, kao i crnu kapu, ali nije imao "fantomku". Međutim, sasvim je moguće da je imao silikonsku masku kako bi sakrio svoj lik od kamera - objašnjava naš sagovornik.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Govoreći o mogućim motivima ubistva, naš sagovornik ističe da je najverovatnije reč o prevlasti na tribini, ali da se iza svega, praktično, krije kontrola nad distribucijom droge u glavnom gradu.
metaka je ubica ispalio u Ljubomira Markovića, od čega dva u glavu
- Jedan veliki broj navijača iz sve tri Partizanove frakcije umešan je u uličnu prodaju droge u Beogradu, i to je već javna tajna. Ti navijači su direktno odgovorni svojim vođama, a ovi su pod direktnom kontrolom narko-kartela. Nakon što je Kića izašao iz zatvora 2017. godine, počeo je da radi na formiranju četvrte frakcije, koju bi činili nezadovoljni navijači iz sve tri grupe. Time bi uzeo pod svoje i brojne vojnike moćnih narko-kartela, pa im se tako umešao u posao i stao im na žulj. Samo su ti karteli mogli da finansiraju tako dobro obučene plaćenike da likvidiraju Markovića - istakao je naš izvor.
Na pitanje koji su to moćni klanovi, naš sagovornik je kratko rekao:
- Dva najmoćnija klana u regionu - "škaljarski" i "kavački". Marković je i jednima i drugima zasmetao, ali je pitanje ko je dao naređenje za likvidaciju.
Da se Marković plašio za svoj život, govori i činjenica da je nosio pištolj sa sobom. Međutim, profesionalni ubica je bio spremniji i brži, pa Kića u trenutku napada nije ni stigao da potegne oružje i da se odbrani.
13. oktobar 2016. - Aleksandar Stanković (29) zvani Sale Mutavi, vođa "Janjičara", likvidiran je u trenutku dok je ulazio u svoj automobil u blizini centralnog zatvora. U toj pucnjavi povređena je jedna osoba.
Foto: Informer DN
14. avgust 2016. - Alen Kostić Kubi (31), jedan od vođa "Zabranjenih", izrešetan je u dvorištu kuće u Ulici radnih akcija u naselju Železnik, nekoliko stotina metara od svog stana. Njega je ubio poznanik nakon što mu je Kubi uništio automobil.
Foto: Informer DN
29. septembar 2015. - Aleksandar Joksić (34), vođa navijačke grupe "Jang bojs", ubijen je na ulici u klasičnoj mafijaškoj sačekuši u beogradskoj opštini Rakovica.
Podsetimo, Marković je bio kik-bokser i jedan od vođa navijačke grupe "Alkatraz", zajedno sa Milošem Radisavljevićem Kimijem, Đorđem Prelićem i Aleksandrom Vavićem.
Šira javnost za Kiću je čula 2009, kada je uhapšen zbog ubistva francuskog navijača Brisa Tatona u septembru 2009. na Obilićevom vencu u Beogradu. Za to je 2011. osuđen na 30 godina zatvora, ali mu je kasnije ta kazna smanjena, pa je iz zatvora u Sremskoj Mitrovici pušten 2017.
Iza njega su ostali supruga i dvogodišnje dete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građani širom prestonice spontano se okupljali uz poruke podrške stabilnosti, miru i kraju svakodnevnih tenzija na ulicama.
22.05.2026
22:48
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do šokantnih informacija u vezi sa blokaderskim protestom koji je zakazan za sutra, na beogradskom trgu Slavija.
22.05.2026
17:40
Administracija Donalda Trampa mogla bi uskoro da imenuje penzionisanog brigadnog generala Ronalda Džonsona za novog ambasadora SAD u Bosni i Hercegovini.
22.05.2026
21:35
O aktuelnim političkim i društvenim temama u emisiji na Kurir televiziji govorili su Branislav Lečić, glumac i Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu.
22.05.2026
23:00
Crna Gora je sinoć koncertom Rikija Martina proslavila 20 godina od referenduma kojim je izašla iz državne zajednice sa Srbijom.
22.05.2026
22:06
Posle 18 godina, Er Srbija uspostavila je zvanično, letom JU342/3, direktnu avio-liniju između Beograda i Minhena.
22.05.2026
22:30
Kompanija Ekspo 2027 saopštila je danas da su sproveli otvoreni međunarodni postupak javne nabavke za usluge globalne PR agencije, čiji je cilj međunarodna promocija specijalizovane izložbe Ekspo 2027 na ključnim svetskim tržištima, ali i Beograda i Srbije kao domaćina, na globalnoj sceni.
22.05.2026
21:42
Završena je 51. epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer TV, koja je gledaoce do samog kraja držala kraj malih ekrana.
22.05.2026
19:20
Hitna pomoć u Kragujevcu pono je imala pune ruke posla u prethodna 24 sata.
22.05.2026
18:04
U podnožju Jelice, manastir Ježevica svečano je obeležio prenos moštiju Svetog Nikole, u narodu poznatiji kao Mladi Nikola ili Letnji Nikoljdan.
22.05.2026
17:34
22.05.2026
19:05 >> 22:51
Evropsku uniju i Ujedinjeno Kraljevstvo mogao bi da pogodi novi talas energetske krize, ocenio je Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i generalni direktor Ruskog fonda za direktne investicije.
22.05.2026
23:00
Anita Orban, ministarka spoljnih poslova Mađarske, izjavila je da je otvorena za susret sa šefom ruske diplomatije Sergejom LavrovIm, s obzirom na to da je Rusija važan partner Mađarske.
22.05.2026
22:32
Američki predsednik Donald Tramp najverovatnije neće napasti Kubu, već će tamo pokušati da ponovi venecuelanski scenario, rekao je bivši američki diplomata Džim Džatras u intervjuu za RIA Novosti.
22.05.2026
21:50
Portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei istakao je danas u poruci upućenoj nemačkom predsedniku Frank-Valteru Štajnmajeru da rat Sjedinjenih Američkih Država i Izraela protiv Irana flagrantno krši Povelju Ujedinjenih nacija.
22.05.2026
21:16
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
22.05.2026
16:01
Legendarni srpski glumac Petar Božović kaže da je nakon jedne burne noći zajedno sa pokojnim kolegom Josifom Tatićem pijan spavao na klupici u parku.
22.05.2026
14:01
Glumac Miki Krstović pridružio se ekipi serije "Plava krv" i psole dužeg vremena stao pred filmske kamere.
22.05.2026
13:05
Danas se navršava deset godina od smrti glumca Velimira Bate Živojinovića koji je preminuo 2016. u 82. godini.
22.05.2026
12:07
Glumac Slaviša Čurović dobio je niz uvreda i pretnji smrću na Fejsbuk profilu zato što je podelio stavove o referendumu 21. maja 2006. godine i nezavisnosti Crne Gore, koji su su suprotni crnogorskim ekstremistima.
22.05.2026
11:00
Na crvenom tepihu prestižne "amfAR Gala Cannes" pojavila se manekenka Hajdi Klum i još jednom potvrdila zašto važi za jednu od najhrabrijih ikona stila u Kanu.
22.05.2026
15:00
Tanka kosa ne mora da bude problem ako znate kako pravilno da je negujete i stilizujete. Uz odgovarajuću frizuru, lagane preparate i nekoliko jednostavnih trikova, čak i ona može izgledati gušće i mnogo raskošnije.
22.05.2026
18:00
Na prestižnoj "amfAR Gala Cannes", glumica i rediteljka Eva Longorija još jednom je pokazala zašto važi za jednu od najzapaženijih dama Holivuda.
22.05.2026
17:15
Pileća krilca iz rerne odličan su izbor za brz i ukusan obrok.
22.05.2026
16:30
Svi znamo koje namirnice moramo da izbegavamo ako želimo da zadržimo bele zube - kafa, crno vino, tamni čajevi i bobičasto voće prvi su na crnoj listi svakog stomatologa. Ali da li ste znali da se prvi koraci prema blistavom osmehu mogu napraviti upravo za stolom?
22.05.2026
14:00
Domaći mediji objavili su prepisku učesnice Elite Sofije Janićijević i njenog, kako se navodi, sponzora Daneta Angelovskog (70).
22.05.2026
23:07
Pevačica i spisateljica Nives Celzijus ponovo je privukla pažnju javnosti fotografijama na kojima pozira u bikiniju.
22.05.2026
22:34
Denseri Gagi Đogani i pevač Ivan Gavrilović za Informer otvorili su dušu o svojim životima, te se Gavrilović tom priikom dotakao i pomirenja sa suprugom Marinom.
22.05.2026
21:01
Pevačica Sanja Maletić pre dve godine uspela je da se ostvari u ulozi majke u 52. godini, a na tome se i dan danas zahvaljuje Bogu, te je sada posetila sveto mesto.
22.05.2026
20:33
Pevačica Jelena Rozga progovorila je o svom životu i tom prilikom otkrila šta je najviše negativno uticalo na njeno zdravlje.
22.05.2026
19:31
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar