U tragediji kakvu Beograd ne pamti izgubljeno je šest života. Odneo ih je požar na Novom Beogradu.
Umrli su, ugušili su se zagrljeni. Tako su ih vatrogasci našli na podu sobe. Sin je bio u papučama, a snaha u spavaćici.
- Nije im bilo spasa jer je dim ulazio kroz ventilaciju kupatila - kroz suze priča Branislav Nesimovski, koji je izgubio sina Aleksandra (45) i snahu Mariju (47) u vatrenoj stihiji u subotu, ranom zorom, u soliteru na Bulevaru Milutina Milankovića 110 u Novom Beogradu.
Ovaj stariji Novobeograđanin još ne može da shvati šta se desilo i kako je u jednom momentu izgubio i sina i snahu.
- Vatrogasci su mu ispričali da ne pamte takav požar. Vatra je izbila u stanu ispod njihovog, ali ne sa njihove strane. Neki idiot nije ugasio cigaretu, bacio je pikavac, a u stanu je imao i bocu sa kiseonikom i benzin. Vatra je krenula nagore, ali je plamen bio prejak, topio je gvožđe, jer se bicikla mog sina potpuno istopila. Komšija je pokušao da ih probudi, lupao im na vrata, ali verovatno od premora nisu čuli lupanje. Aleksandar se verovatno probudio, obuo papuče i pokušao da izađe, ali nije uspeo zbog plamena. Vratio se, ali on i Marija nisu mogli da skoče sa desetog sprata. Dim se proširio i ušao u ventilaciju stana i ugušili su se. Zagrljeni, kao što su uvek i bili - kaže nesrećni otac.
Sina je poslednji put video u petak po podne, kada je Aleksandar došao do njegove zgrade.
Foto: Zoran Sinko
- Imam više od 65 godina i ne smem da izlazim iz kuće, zbog vanrednosg stanja. Aleksandar je došao do zgrade, a ja sam izašao na terasu i pričali smo. Zanimalo ga je šta mi treba i bacio sam mu spisak potrepština i novac. Kupio je i ubrzo se vratio, a trebalo je da ode do majke koja stanuje na Bežaniji i nju snabde potrebnim namirnicama - kaže neutešni Branislav.
Branislav je tada dao sinu i novac da napuni rezervoar da bi u svakom momentu mogao da obiđe njega i majku.
- Rekao mi je da nije još primio platu, pa sam mu dao pare da ima za svaki slučaj. Kasnije su u stanu našli te pare, odvojio ih je da bi platio račune. Toliko je bio svestan i savestan - napominje Branislav.
Aleksandar i Marija bili su u braku 12, 13 godina, a 18 godina u vezi. Živeli su u stanu koji je Marija nasledila od roditelja.
- Moja snaha je bila jedinica. Roditelji su joj umrli kada je bila mlada. Nažalost, nisu imali decu. Pokušavali su. Išli su na neke tretmane. Da li su i skoro išli, ne znam, jer su bili tajnoviti. Nisu želeli da pričaju, da im se nešto ne izjalovi. Možda je snaha i bila trudna. Ko zna, saznaću kada stigne obdukcioni izveštaj - tihim glasom priča Aleksandrov otac.
Aleksandar i Marija biće sahranjeni na Centralnom groblju.
- Tamo su sahranjeni Marijini roditelji, imaju porodičnu grobnicu - kroz suze kaže neutešni otac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Penzionisana tužiteljka Jasmina Paunović je budućnost Srbije, ona je elita elitna, najelitnija moguća, pa je baš zato, jelte, i izabrana za drugu na blokaderskoj, tzv. studentskoj listi, odmah iza pape Vladana Đokića. Gospođa Paunović prošla je sve krugove blokaderskog votiranja i vetiranja, saslušavali su je silni "studentski" plenumi i zaključili da je ona najbolja moguća, dostojna najviših državnih funkcija. I to je sasvim okej, njihovo je to pravo - njihova lista, njihovi kriterijumi, njihova pravila, njihov plan i program.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustovao je svečanosti povodom promocije najmlađih oficira Vojske Srbije u kasarni „General Jovan Miškovic" na Banjici.
Sukobi među blokaderima ne jenjavaju, a sada je iz Zeleno-levog fronta (ZLF) stigla poruka da "bloakderska" lista ostaje bez njihove podrške, čime su dodatno produbljene podele .
Jasmina Paunović u svojoj biografiji masno slagala i izmislila da je dobila "Zahvalnicu za pružanje podrške studentima u blokadi 2025. godine" od Pravnog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu a onda se oglasio dekan tog fakulteta i brutalno demantovao njene laži.
Štandovi SNS-a osvanuli su jutros širom Beograda, a aktivisti i simpatizeri vladajuće stranke razgovarali su sa gradjanima, čime su svi zajedno pokazali šta je ono što većinska Srbija želi - mir, stabilnost, razvoj i uspeh naše države.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost zahteva od Tužilaštva za organizovani kriminal da, posle teksta u dnevnom listu 'Politika', odmah sasluša Vladana Đokića na okolnost da je Reviziona komisija, čiji je on bio član, pre šest godina uvećala vrednost radova na brzoj pruzi za više od 200 miliona dolara, kako bi se otkrila njegova uloga u enormnom uvećanju prvobitnih troškova.
Podela vaučera penzionerima za letovanje u Srbiji počinje za manje od deset dana, a pravo na njih imaju najstariji sugrađani čija mesečna primanja ne prelaze 80.000 dinara. Najveće interesovanje je već dugo za odmor u Vrnjačkoj banji, Sokobanji, na Zlatiboru, kao i za banje u Topličkom okrugu,
Ako kupujet auto sa dizel motorom ovih 5 stvar morate da proverite - turbopunjač, kompresiju motora, DPF filter, dizne i servisnu knižicu sa kilometražom.
Nemački i evropski proizvođač automobila Folksvagen i dalje se bori sa prodajom u Kini, neto profit je opao za trećinu u drugom kvartalu, a više od 37.000 radnika već je potpisalo sporazume o dobrovoljnom otpuštanju sa kompanijom.
Na društvenim mrežama osvanula je fotografija Frikom "Quattro" sladoleda sa odštampanim bar-kodom na samom proizvodu, što je izazvalo brojne reakcije, ali i zabrinutost potrošača.
U Lazarevcu je danas održana manifestacija "Lazarevac - nekad i sad", na kojoj su građanima predstavljeni planovi za unapređenje Lazarevca, kao i projekti realizovani u ovoj beogradskoj opštini prethodnih godina.
Iran je sastavio novu listu meta u Izraelu za slučaj bilo kakvog izraelskog napada, izjavio je danas za Al Džaziru neimenovani iranski bezbednosni izvor.
Francuski premijer Sebastijan Lekorni zatražio je danas da voji transportni avion A400M bude angažovan u gašenju velikih šumskih požara u oblasti Žironda odakle dolaze apokaliptične scene.
Kina je uvela izvozne restrikcije za 14 organizacija iz Evropske unije kao direktan odgovor na odluku Brisela da isti broj kineskih kompanija uključi u 21. paket sankcija protiv Rusije.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Finska kompanija Nokia saopštila je danas da je u drugom tromesečju ostvarila veću operativnu dobit od očekivane, zahvaljujući snažnoj potražnji kupaca iz oblasti veštačke inteligencije i računarstva u oblaku, zbog čega je povećala prognozu poslovanja za celu godinu.
Uz prirodnu metodu bojenja sa kesicom za čaj, drvo dobija tamniju nijansu, a njegova tekstura postaje još izraženija, bez upotrebe skupih hemijskih premaza.
Pevačica Ana Bekuta u ekskluzivnom intervjuu za Informer progovorila je o sećanjima na pokojnog supruga Milutina Mrkonjića, povlačenju iz javnosti, ali i podršci koju pruža koleginicama sa javne scene.
Iako su brojne javne ličnosti godinama bile verne estetskim korekcijama, trend prirodnog izgleda sve je zastupljeniji, a tom putu pridružila se i pevačica Maja Berović, koja je odlučila da ukloni silikone iz usana.
Kontroverzna superfinalistkinja "Elite" Sofija Janićijević po izlasku iz rijalitija otkrila je da će tužiti Daneta (70) iz Makedonije sa kojim je bila bliska pre ulaska u Belu kuću.
Fudbaler Nemanja Gudelj nekoliko dana nakon rođenja sina oglasio se emotivnom porukom na Instagramu i istakao koliko je zahvalan što mu je Bog podario naslednika.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.