"HOMOLJSKI ARKAN" SE SVETIO ZBOG 12.000 DINARA I SLOMLJENOG SRCA Isplivali detalji OTMICE, žena jedva preživela
Podeli vest
Otmica koja je šokirala Srbiju!
Srđan M. (37), zvani Homoljski Arkan, iz Laznice kod Žagubice danima je, kako se sumnja, planirao otmicu bivše devojke D. S. (53) iz Bora, a prijateljima je pričao da mora da joj se osveti jer mu je slomila srce i ispraznila novčanik.
S. M. (36) uhapšen je u Boru zbog krivičnog dela protivpravno lišenje slobode, zlostavljanje i mučenje.
25.04.2020
13:34
Srđan M. je osumnjičen da je 21. aprila oteo D. S. ispred borske bolnice, odveo je u kolibu u šumi, brutalno je pretukao i ostavio vezanu bez hrane i vode. Dok ju je tukao, navodno joj je rekao "da će sada imati dovoljno vremena da razmisli kako se on osećao kada ga je ostavila". Nesrećna žena je posle tri dana uspela da odveže konopac s ruku i potraži pomoć u policiji.
Poznanici uhapšenog Srđana M. kažu da je on sa D. S. bio u vezi duže vreme i da su živeli zajedno.
- Međutim, ona je iznenada odlučila da ostavi Srđana i iselila se iz stana. Njega je to baš povredilo, danima posle toga je po selu pričao da će joj se osvetiti i da će ga zapamtiti - priča poznanik osumnjičenog.
Prema njegovim rečima, Srđan M. je pričao da će na društvene mreže okačiti golišave fotografije svoje 16 godina starije bivše devojke.
- Na taj način je želeo da je osramoti. Imao je čak ideju da te slike dostavi medijima. Ogovarao ju je po selu, nazivao je kurvom i kovao osvetu. Nažalost, izgleda da se odlučio za najdrastičniju i najbrutalniju varijantu - otmicu i mučenje - pričaju meštani sela Laznica.
Kako kažu, njihov komšija, koji sebe naziva Homoljskim Arkanom, pričao je i da ga je D. S. pokrala.
Foto: Informer - Zoran Sinko
+
- Pričao je da se jednog jutra probudio i da D. S. nije bilo u stanu. Ubrzo je shvatio da ga je napustila, ali i da mu je uzela 12.000 dinara. Govorio je da je mnogo povređen, da mu je srce slomljeno i da ne može da shvati zašto ga je ostavila bez reči - kažu sagovornici Kurira.
Mogla da umre
Prema rečima izvora iz istrage, sumnja se da je Srđan M. detaljno i danima planirao otmicu.
- Sve je izveo kao na filmu. Unapred je obezbedio kolibu u koju je odveo žrtvu. Znao je da tamo nema nikoga i da niko neće ni čuti, ni videti šta se dešava. Bio je brutalan, a o tome svedoče povrede na ženinom telu. Jadna žena, tri dana vezana u šumi, bez hrane, bez vode i još premlaćena. Mogla je da umre - kaže izvor.
Srđan M. je na saslušanju u Osnovnom tužilaštvu u Boru priznao krivično delo zlostavljanja i mučenja i određen mu je jednomesečni pritvor.
Imao pomagača
Srđan M. je prilikom otmice imao pomagača. Naime, on je zamolio jednog druga da ga odveze iz Bora do Žagubice, a kada je ugledao D. S. kod doma zdravlja, naredio je prijatelju da stane, a on je izašao i preteći gasnim pištoljem ugurao ženu na zadnje sedište, a prijatelju rekao da vozi.
- Preplašen čovek odvezao ih je do početka šume i ostavio, ali Srđana nije prijavio policiji jer ga se plaši - kaže izvor i dodaje: - Voli da mafija po selu, kači neke zlatne krstove oko vrata, kajle, naziva sebe Arkanom. Hapšen je više puta i osuđivan.
Tri dana bila vezana bez hrane i vode
D. S. je posle tri dana provedena vezana u straćari, duboko u šumi, ispričala policiji kroz kakvu je torturu prošla.
- Stavio mi je gasni pištolj na bradu i ugurao u kola. Molila sam ga da me pusti, ali se još više razbesneo. Kada smo stigli do kolibe u šumi, vukao me je po podu, vređao, psovao... Bacao me je na zid, šutirao, udarao pesnicama. Na kraju me je vezao i ostavio. Ne znam šta je hteo, da umrem od gladi i žeđi - ispričala je žrtva.
Ona je po telu imala brojne povrede, podlive, rane i ogrebotine, a odeća joj je bila iscepana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Zozo
pre 5 godina
Taj arkan nije ni blizu pravog.Svi znamo daje pravi odkupio iz Austrije i nakon toga ozenio svoju zadnju zenu.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
Broj ljudi koji su napustili Sjedinjene Američke Države tokom 2025. godine prvi put je premašio broj onih koji su se doselili, što se, prema pisanju lista Volstrit džurnal (WSJ), nije dogodilo još od vremena Velike depresije (1929–1939).
Najveći nosač aviona na svetu, američki USS "Džerald R. Ford", napustio je grčko ostrvo Krit i kreće se ka Bliskom istoku, prenosi Bi-Bi-Si, u trenutku kada SAD pojačavaju vojno prisustvo u regionu.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar