BILI SU NERAZDVOJNI, ZAJEDNO OTIŠLI I U SMRT! STRAŠNO JE TO KAD VAM JAVE DA VAM JE DETE NASTRADALO Potresni detalji iz života mladića poginulih kod Tivta!
Podeli vest
Stefan Milošević (20) iz Gramađa kod Vladičinog Hana i Petar Krstić (25) iz Jelašnice kod Surdulice, koji su u subotu poginuli u saobraćajnoj nesreći kod Tivta, bili su primer svima po dobroti i vaspitanju, kažu njihovi prijatelji.
Od detinjstva su bili zajedno, družili se i izlazili. Prijatelji nastradalih mladića za njih imaju smao reči hvale. Većina njih kroz suze priča kako su bili primer svima zbog svoje dobrote i vaspitanja.
U Ulici aleja Maršala Tita, u subotičkom naselju Radijalac u centru grada, dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubila jedna osoba, muškarac star 66 godina.
31.05.2020
09:55
Meštane Gramađa i Jelašnice u subotu ujutru šokirala je vest o stradanju dvojice drugova, koji su pre pandemije koronavirusa, otišli u Crnu Goru da rade kao elektroinstalateri.
Prema priči radnika koji su radili sa nastradalim mladićima, veče pre tragedije svi su primili plate i trebalo je za vikend da krenu za Srbiju.
- Neki su otišli u stanove, a njih dvojica u još jedan izlazak, ne sluteći da je poslednji.
Svi smo u neverici. Nismo se dugo videli sa porodicama, kao ni oni, ne možemo da verujemo kako se ovako nešto desilo i to pred sam povratak u Srbiju - kaže jedan od radnika sa juga Srbije koji je video mladiće veče pre tragedije.
Foto: Informer/ S.T.
Dvorište Miloševića bilo je puno rodbine, prijatelja i komšija koji su došli da izraze saučešće. Stefanov stariji brat Filip, kaže da se sa bratom poslednji put čuo juče.
- Bili smo stalno na vezi, poslednjih sedam meseci radio je tamo. Ne mogu da verujem šta nam se desilo.
Veća grupa ljudi odavde je otišla da radi u Crnu Goru, nisu mogli da se vrate zbog zatvaranja granica.
- Njih dvojica su bili nerazdvojni, zajedno su otišli i u smrt - priča stefanov brat Filip.
Foto: Informer/ S.T.
Porodice su obavešteni da će nakon obdukcije, tela nastradalih biti dovezena u Novi Pazar, odakle će moći da ih preuzmu za nekoliko dana, te se zbog toga još uvek ne zna tačan datum sahrane dvojice mladića.
Porodica Milošević u Gramađu važi za veoma dobru i poštenu. Reč je o izuzetnim ljudima, vrednim i radnim.
U susednoj Jelašnici, na ulici ili seoskoj prodavnici, svi kažu da su o udesu saznali iz medija.
Foto: Informer/ S.T.
Petar je kažu imao teško detinjstvo, kao bio razvedenih roditelja.
Majka nastradalog Petra Gordana Krstić, došla je da pripremi kuću u kojoj je mladić živeo sam, kako bi mogla da se organizuje sahrana.
- Policija nas je obavestila šta se desilo, strašno je to kad vam jave da vam je dete nastradalo. Ne dao Bog nikom ovako nešto - kaže Gordana.
Njen suprug Jovica Marinković, a Petrov očuh, dodaje da je na vezi sa vlasnikom firme za koju su nastradali mladići radili.
- Rečeno nam je da će tela biti dovezena do Novog Pazara, gde bi trebalo da odemo da ih preuzmemo. U šoku smo svi, a najviše Petrov straiji brat koji je u Slovačkoj, kao i polubrat, koji živi sa nama u Hanu - kaže Marinković.
Foto: Informer/ S.T.
Krstić i Milošević poginuli su oko dva sata iza ponoći, kada je automobil “Pežo 307”, srpskih registarskih oznaka, u kome su bili mladići iz Surdulice i Hana, naleteo je na gradilište u mestu Kukuljina.
Automobil je udario u jedan deo betonskih blokova kojim se formiraju pešačka ostrva na novoj raskrnici, a u silovitom udaru oba mladića koja su se u njemu nalazila ispala su iz vozila i zadobila teške telesne povrede.
Stefan je premunuo na licu mesta, dok je Petar sa teškim telesnim povredama prebačen u bolnicu u Kotoru, ali je mu nije bilo pomoći.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
milosobilic1389
pre 5 godina
ОПОМЕНА ОД БОГА...Не седајте за волан после "журке"...Премор за воланом - опаснији је од АЛКОХОЛА...!
U Ulici aleja Maršala Tita, u subotičkom naselju Radijalac u centru grada, dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubila jedna osoba, muškarac star 66 godina.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa ministrom za Evropu i spoljne poslove Francuske Žan-Noelom Baroom, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Takozvano Kosovsko specijalno tužilaštvo pod kontrolom lažnog premijera Aljbina Kurtija podiglo je optužnicu protiv 21 pripadnika Vojske Jugoslavije i MUP-a Srbije zbog navodnog ubistva najmanje 42 albanska civila u Račku 1999. godine.
Takozvana vlada u Prištini najavila je da će zakon o strancima i zakon o vozilima početi da se primenjuju od 16. januara, a vest je objavio vršilac dužnosti potpredsednika vlade privremenih prištinskih institucija, Besnik Bisljimi, navodeći da će prva faza, do 15. marta, biti informativna, a da će se onda zakoni primenjivati u punoj meri.
Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je danas u Skupštini Srbije da izmene pravosudnih zakona koje je predložio poslanik SNS Uglješa Mrdić predstavljaju korak u unapređenju rada i efikasnosti pravosuđa.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičarka Plavih u Exatlonu Srbija, Sanja Kalinović, iznenadila je sve učesnike fer-plej potezom kada je oba tima zamolila da ne smetaju dok se bore na poligonu.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Ministarstvo spoljnih poslova danas je pozvalo sve državljane Republike Srbije koji se nalaze u Iranu da napuste zemlju zbog pogoršane bezbednosne situacije i povećanog rizika po ličnu bezbednost.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
U dragačevskom selu Glog najbrojnija je porodica Milić. Pod jednim krovom živi čak njih 13 i na svom primeru najbolje pokazuju onu narodnu poslovicu "kad čeljad nisu besna, kuća nije tesna“.
U Beču je vozač Ajhan Č. dobio kaznu od 600 evra jer je na ledenoj hladnoći držao upaljen motor tri minuta kako bi odledio vetrobransko staklo. Incident je izazvao javnu debatu o slepoj primeni propisa i zdravom razumu u modernoj Evropi.
Evropske zemlje raspoređuju vojne snage na Grenlandu u okviru misije “Arktička izdržljivost”, dok SAD pod predsednikom Donaldom Trampom razmatraju jačanje kontrole nad arktičkim ostrvom, nakon sastanka američkih, danske i grenlandske delegacije u Vašingtonu.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Tužilaštvo se oglasilo o slučaju političara Čedomira Jovanovića koji nije želeo da napusti stan na Novom Beogradu kada su došli izvršitelji, a u kom nelegalno živi sa prijateljem Aleksandrom Kosom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar