U ZORU JE NA GRANICU STIGAO MERCEDES Kada su ga carinici pregledali, ostali su ZABEZEKNUTI
Podeli vest
Carinici na prelazu Gradina su danas, za samo nekoliko sati, sprečili dva pokušaja nelegalnog prenosa deviza u ukupnom iznosu od nepunih 73.000 evra.
Prvi slučaj je otkriven u zoru, oko 5 časova, kada je na red za redovnu izlaznu kontrolu pristigao mercedes holandskih registarskih oznaka u kome su iz Holandije ka Turskoj putovala trojica turskih državljana.
Iako su carinicima rekli da sa sobom nose samo lični prtljag, detaljnim pregledom automobila ubrzo je otkriveno da je automobil pun neprijavljenog novca.
Carinici su u saradnji sa policijom na prelazima Gradina i Batrovci otkrili preko 50.000 neprijavljenih evra i gotovo 20.000 neprijavljenih švajcarskih franaka
05.06.2020
16:19
U torbama koje su se nalazile u prtljažniku vozila, carinici su otkrili čak 86.950 neprijavljenih evra, dok su sva trojica putnika u odeći koju su nosili na sebi imali još po 6.000 evra.
Foto: Uprava Carina
Kao vlasnik novca prijavio se 48-godišnji vozač, rekavši da je novac poneo radi kupovine kuće u Turskoj.
Dobro poznati iznos od po 10.000 evra koji može bez prijavljivanja da se prenese preko granice, vraćen je svakom putniku, dok je ostatak od 62.950 evra privremeno zadržan do okončanja prekršajnog postupka.
Sličan pokušaj sprečen je na istom prelazu samo nekoliko časova kasnije, kada je oko 9 časova jedan holandski državljanin turske nacionalnosti u jastuku pokušao da prokrijumčari neprijavljene evre.
Foto: Uprava Carina
Ovoga puta carinike je pokušao da zavara 54-godišnji vozač koji je putovao sam iz Holandije ka Turskoj u automobilu folksvagen polo holandskih registarskih oznaka.
Tvrdio je da sem ličnog prtljaga kod sebe ima i 3.000 evra, ali se to ubrzo pokazalo kao netačno.
Carinici su utvrdili da je pored prijavljenih 3.000 evra koje je imao u džepu, ovaj putnik još 17.000 sakrio u jastuk koji se nalazio na zadnjem sedištu.
I ovom putniku je vraćen dozvoljeni iznos od 10.000 evra, dok će ostatak od 10.000 biti predmet prekršajnog postupka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Carinici su u saradnji sa policijom na prelazima Gradina i Batrovci otkrili preko 50.000 neprijavljenih evra i gotovo 20.000 neprijavljenih švajcarskih franaka
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije Dušan Kozarev najoštrije je juče kritikovao bivšeg diplomatu Nebojšu Vujovića zbog njegovih optužbi na račun predsednika Aleksandra Vučića i ministra spoljnih poslova Marka Đurića.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku gde već mesecima organizuje planove protiv sopstvene države. Odavno je poznato da joj je pevačica Severina Vučković glavni saborac u toj zemlji, a sada je to još jednom dokazano.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Takmičarka Milica Ohman ispala je dan pred polufinale Exatlona, ostavivši snažan utisak na publiku, ali i na one koji su je pratili od samog početka takmičenja.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Posle hladnog jutra, tokom dana očekuje se pretežno sunčano vreme, ponegde uz prolaznu umerenu oblačnost, navodi se prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Temerature od minus 4 do 16 stepeni.
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas slave sećanje na prepodobnog Avksentija, hrišćanskog svetitelja koji je živeo u 5. veku prvo u Carigradu, a potom i na gori blizu Halkidona.
Autor TikTok profila "The Viral Archive" objavio je kartu u kojoj je srpski jezik svrstan u crvenu, odnosno zahtevnu kategoriju, sa oko 44 nedelje potrebne za učenje.
Na talasima ruske radio stanice UVB-76, poznate kao "Stanica sudnjeg dana", ponovo su se čuli neobični signali. U četvrtak su emitovane reči "majnostjag" i "kovari" u 12.32 i 13.55 po moskovskom vremenu
Nemački sud usvojio je žalbu desničarske partije Alternativa za Nemačku (AfD) i naložio obaveštajnoj agenciji da za sada ne označava ovu stranku kao "ekstremističku", dok ne bude doneta konačna odluka u tom postupku.
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar