STRAHINJINOG UBICU ODALA DVA DETALJA! Evo kako je "pao" ubica sa Novog Beograda Milivoje Lovrenović!
Podeli vest
Milivoje Lovrenović (50), ugostitelj iz Gradiške osumnjičen da je 13. septembra ubio Strahinju Stojanovića (30) na Novom Beogradu, identifikovan je na osnovu tetovaža i ožiljaka koji su se videli na snimcima kamera video-nadzora! Lovenović je, kako se vidi na tim snimcima, na dan zločina koristio električni bicikl, a eksploziv je nosio u rancu na leđima
Kako bi bomba bila ubojitija, ubica je u nju stavio matice od šrafova.
U eksploziji koja se dogodila u nedelju u ulici Omladinskih brigada na Novom Beogradu ubijen je Strahinja Stojanović (30), a povređena je Kolumbijka Sonja Suarez Gomez (45)
15.09.2020
15:02
Stan na Vračaru
Izvor iz istrage kaže da je Lovrenović kobnog dana snimljen još u ranim jutarnjim časovima, kako napušta "štek" stan na Vračaru.
- Imao je na sebi kompletnu biciklističku opremu, uključujući i kacigu i naočare za sunce. Međutim, majica mu je bila sa kratkim rukavima, pa su se na njegovim rukama videle karakteristične tetovaže. Električnim biciklom je prošao pored Hrama Svetog Save, a zatim se kroz centar grada spustio do reke Save, gde je preko mosta prešao na novobeogradsku stranu - objasnio je naš izvor.
Prema njegovim rečima, Lovrenovića je usput snimilo desetak kamera, uključujući i onu u elitnom naselju "Vest 65" na Novom Beogradu, gde je ubica u podzemnoj garaži podmetnuo bombu pod Strahinjin džip BMW X5.
- Osumnjičeni se nakon podmetanja bombe vozio biciklom oko Strahinjinog naselja i čekao ga je da izađe džipom na ulicu. U vozilu su tad bili Stojanović i njegova devojka iz Kolumbije Sonja Suarez Gomez (45). Čim su odmakli niz Ulicu Omladinskih brigada, ubica je telefonom aktivirao eksploziv, koji je ubio Strahinju i ranio Kolumbijku - kazao je naš sagovornik.
Lovrenović se zatim odvezao do Save i bacio bicikl u vodu.
- Na obali se presvukao i kamera ga je tad uhvatila bez kacige i jasno mu se videlo lice na snimku. Ista kamera snimila je i Lovrenovićev ožiljak na nozi. Nakon što se presvukao, osumnjičeni je pobegao i od tada ga kamere više nisu "uhvatile". Pretpostavlja se da je odmah pobegao iz Srbije, ilegalno preko Drine - rekao je naš izvor.
On dodaje da se i u ovom slučaju pokazalo koliki je značaj najmodernijih kamera za video-nadzor, koje su odlukom Vlade Srbije i Ministarstva unutrašnjih poslova postavljene širom Beograda.
Inače, Lovrenovića su, pored snimaka, razotkrili i njegovi biološki tragovi nađeni na esksplozivu i u "štek" stanu na Vračaru, što je juče potvrđeno i u Višem tužilaštvu u Beogradu.
- Efikasnom saradnjom policije i Višeg javnog tužilaštva, kao izvršilac krivičnog dela identifikovan je Milivoje Lovrenović, državljanin Srbije i Bosne i Hercegovine koji, takođe, poseduje i ličnu kartu Hrvatske. Osumnjičeni ima prijavljeno prebivalište u Srbiji, u kom ne boravi od 2006. Njegov identitet utvrđen je antropološkim veštačenjem sa snimaka i izolovanjem bioloških tragova - saopšteno je u Tužilaštvu.
Kako se dodaje, osumnjičeni je koristio bombu koja je, osim eksplozivnih materija, sadržavala i određenu količinu metalnih matica od šrafova, kako bi se povećalo razorno dejstvo i ubojitost.
Podsetimo, Lovrenović je vlasnik više ugostiteljskih objekata u BiH, a dobro je poznat tamošnjoj policiji zbog nasilničkog ponašanja, iznude i pokušaja ubistva. Dobro barata eksplozivom, što je najverovatnije naučio tokom rata devedesetih. Poslednji put je bio u žiži javnosti u decembru 2019, kad je snimljen kako ide ulicom u Gradiški i puca u vazduh iz dva pištolja! Navodno je tada slavio rođenje unuka!
Veze sa Bojovićem
Što se Strahinje tiče, i on je bio dobro poznat našoj policiji, a u medijima je ranije povezivan sa braćom Branislavom i Slobodanom Šaranovićem iz Crne Gore, koji su likvidirani u mafijaškom ratu crnogorskih klanova. Stojanović je povezivan i sa Lukom Bojovićem, koji služi 18-godišnju zatvorsku kaznu u Španiji zbog organizovanog kriminala. Takođe, Strahinjino ime dovođeno je i u vezu sa likvidacijom poznatog beogradskog advokata Dragoslava Miše Ognjanovića, braniocem Luke Bojovića, ali Stojanović nikad nije odgovarao na sudu za to.
Kolumbijka teško podnosi tragediju
Strahinjina devojka, Kolumbijka Sonja Suarez Gomez, teško podnosi smrt svog ljubavnika, pa redovno na Instagramu objavljuje njihove zajedničke slike i snimke. Na jednom snimku vidi se Strahinjina ruka dok vozi džip u kom je nastradao, a na slikama su cveće i dve šolje čaja, što je podseća na trenutke u kojima su uživali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U eksploziji koja se dogodila u nedelju u ulici Omladinskih brigada na Novom Beogradu ubijen je Strahinja Stojanović (30), a povređena je Kolumbijka Sonja Suarez Gomez (45)
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Blokader i kvazivoditelj Ivan Ivanović udario je nikad žešće na svoju bivšu kompaniju kojom se toliko dičio - tajkunsku Novu S, optuživši je, verovali ili ne, da širi laži.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
Posle više od 50 godina, "mercedes benz" se vratio na tron evropske automobilske industrije, pošto je model "CLA" na sajmu automobila u Briselu proglašen za Evropski automobil godine.
Desetine uginulih svinja bačenih u sneg zatekli su veterinarski inspektori u selu Metković kod Bogatića i naložili hitno uklanjanje i transport u kafileriju.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministarstvo spoljnih poslova danas je pozvalo sve državljane Republike Srbije koji se nalaze u Iranu da napuste zemlju zbog pogoršane bezbednosne situacije i povećanog rizika po ličnu bezbednost.
Na poziv sindikata više od 70 traktora krenulo je ka centru Liona u Francuskoj u znak protesta protiv sporazuma sa Merkosurom i niskih cena koje ugrožavaju poljoprivrednike.
Na Karibima je danas izvršena zaplena još jednog tankera povezanog sa Venecuelom, potvrdila su dva američka zvaničnika, neposredno pred sastanak predsednika SAD Donalda Trampa sa venecuelanskom opozicionom liderkom Marijom Korinom Mačado.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas u Kremlju, tokom ceremonije prijema akreditiva novih ambasadora, da se međunarodna situacija pogoršava i da mir zahteva svakodnevnu izgradnju kroz saradnju država i poštovanje međunarodnih normi.
Iranski izaslanik u Pakistanu Reza Amiri Mogadam izjavio je da je predsednik SAD Donald Tramp obavestio Teheran da ne namerava da napadne Iran i zatražio od iranskih vlasti da pokažu uzdržanost.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Kefir dijeta poslednjih godina sve češće se pominje u stranim lijfstajl medijima kao kratkoročni način da se telo "resetuje", smanji nadutost i ubrza gubitak kilograma.
Ako imate masno vlasište, verovatno se susrećete sa slepljenom kosom, peruti, svrabom i ubrzanom proizvodnjom sebuma. Srećom, uz odgovarajuće proizvode i navike, možete značajno poboljšati stanje.
Isključite automatsko primanje MMS poruka na Ajfonu i Android-u, jer mogu da predstavljaju sigurnosni rizik. Moderni sistemi poput RCS-a, iMessage-a i aplikacija za dopisivanje ostaju potpuno sigurni.
Tužilaštvo se oglasilo o slučaju političara Čedomira Jovanovića koji nije želeo da napusti stan na Novom Beogradu kada su došli izvršitelji, a u kom nelegalno živi sa prijateljem Aleksandrom Kosom.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar