OTKRIVENO ZA ČIJU JE LIKVIDACIJU DATO POLA MILIONA EVRA! Sve je planirano iz osvete zbog ubistva u KRVAVOM RATU KLANOVA KOJI SE VODI I U SRBIJI
Policija je sklopila ceo mozaik krvave zavere.
03.10.2020
09:26
Vesti
Tamara Zvicer (35), supruga Radoja Zvicera (37), vođe zloglasnog "kavačkog klana", sumnjiči se da je preko svog restorana u Poltavi u Ukrajini prala novac koji je banda njenog muža "zaradila" švercovanjem kokaina. Istraga je započeta ubrzo nakon što je 23. maja u Kijevu suparnički "škaljarski klan" pokušao da likvidira Zvicera, koji je tom prilikom teško ranjen.
Kako su preneli ukrajinski mediji, Tamara Zvicer je u novembru 2018. godine otvorila luksuzan restoran u Poltavi, a Zvicerov brat i snaja postali su ortaci u tom poslu.
Osim toga, utvrđeno je da su oni i vlasnici više preduzeća registrovanih u Ukrajini.
- Niko tada nije povezao Tamaru sa Radojem Zvicerom, jer je on u Ukrajini boravio pod imenom Piter Raduj Znicer. Takođe, on je pod tim lažnim imenom imao i moldavski pasoš, a aplicirao je i za ukrajinsko državljanstvo - prenose tamošnji portali i dodaju:
- Ipak, kada je Zvicer 23. maja teško ranjen u luksuznom naselju Lipki u Kijevu, u kom je živeo i gde kvadrat košta i do 15.000 evra, policija je tek tada utvrdila da je čovek na koga su pucale čak četiri ubice zapravo vođa "kavačkog klana".
Slobodan Kašćelan (57), jedan od vođa "kavačkog klana", uhapšen je u subotu uveče u Kotoru jer je pretio smrću sugrađaninu Branku Radonjiću. On je uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
Protiv Kašćelana je, podsetimo, u Crnoj Gori podignuta optužnica zbog sumnje da je u maju 2010. godine, zajedno sa Igorom Božovićem, koji je u bekstvu, napravio kriminalnu organizaciju koja se bavila zelenašenjem, davanjem mita, iznudama. Kašćelan je izašao iz pritvora u decembru prošle godine, nakon što je Viši sud u Podgorici prihvatio njegovo jemstvo od 444.000 evra i odredio mu meru zabrane napuštanja Kotora. Međutim, isti sud je pre samo nekoliko dana Kašćelanu odredio meru elektronskog nadzora nakon što je napustio Kotor i prekršio meru zabrane napuštanja mesta boravišta.
Ubrzo nakon tog pokušaja ubistva ukrajinsko tužilaštvo je pokrenulo finansijsku istragu protiv njegove žene Tamare, brata i snaje.
- Sve firme koje su u vlasništvu članova ove porodice, nakon otkrića pravog identiteta Radoja Zvicera, pod finansijskom su istragom. Postoji sumnja da su restoran, ali i druga preduzeća samo paravan iza kog je "kavački klan" prao novac stečen švercom kokaina. Osim toga, sumnja se da je u legalne tokove preko tog lokala uveden i ogroman novac stečen drugim kriminalnim poslovima - pišu ukrajinski mediji.
Podsetimo, napad na Radoja Zvicera dogodio se dok je on džogirao, a sigurne smrti spasila ga je supruga Tamara, koja je zapucala i oterala napadače. U ovoj sačekuši vođa "kavčana" sa pet metaka je pogođen u grudi i stomak, ali uspeo je da preživi napad. Samo dan kasnije ukrajinska policija je uhapsila četvoricu osumnjičenih iz Srbije i Crne Gore.
Među uhapšenima bio je i Petar Jovanović, zvani Peca Pitbul iz Niša, kog je srpska policija identifikovala kao ubicu Marka Vukovića (41), kuma Radoja Zvicera, koji je 17. januara ove godine ubijen ispred Osnovne škole "Borislav Pekić" u Beogradu, dok je čekao decu.
Inače, Zvicer je ranjen u višegodišnjem krvavom ratu između dva crnogorska klana "škaljaraca" i "kavčana", koji su do 2014. godine činili jednu moćnu narko-bandu, poznatu po švercu kokaina iz Južne Amerike.
Međutim, posle nestanka 300 kilograma koke u španskom gradu Valensiji, banda se pocepala na dva klana, koji su dobili nazive po naseljima u Kotoru. Tada je počeo surovi rat. Jedni za drugim, "škaljarci" i "kavčani" ubijani su ispred svojih kuća i na javnim mestima. Pucano je u vođe, njihove bliske saradnike, ali nisu bili pošteđeni ni članovi njihovih porodica. Do sada je u međusobnim obračunima likvidirano više od 50 ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kakve se akcije odvijaju iza paravana i zašto je Zagorka Dolovac, vrhovni javni tužilac, otputovala van Srbije.
04.12.2025
21:32
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
04.12.2025
23:13
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je najavio izbore za kraj novembra ili decembra 2026. godine.
04.12.2025
19:42
Andrijana Nešić, kojoj je doneta presuda kojom joj je zabranjeno vršenje funkcije glavnog urednika, otkrila je detalje pristrasnog suđenja.
04.12.2025
21:13
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
01.12.2025
10:21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
04.12.2025
19:34
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
04.12.2025
17:00
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
04.12.2025
14:56
Zimski period donosi niske temperature, vlagu i čestu pojavu zamagljivanja stakala u automobilu, što predstavlja pravu noćnu moru mnogih vozača.
04.12.2025
15:00
Kevin P. (36), bivši vatrogasac, osuđen je na tri godine i devet meseci zatvora zbog podmetanja najmanje deset požara širom Nemačke.
05.12.2025
00:00
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
04.12.2025
23:30
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
04.12.2025
23:00
Vreme je da Evropljani prestanu da slepo prate američkog predsednika Donalda Trampa i umesto toga izrade sopstveni mirovni plan za Ukrajinu, izjavio je danas evropski komesar za odbranu Andrijus Kubilijus.
04.12.2025
22:30
Bivšoj kraljici lepote Triniti Poug, kojoj je titula Mis Donalsonvil oduzeta nakon hapšenja, ove nedelje započelo je suđenje za ubistvo osamnaestomesečnog sina njenog dečka, Romea Anhelesa.
04.12.2025
22:00
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
04.12.2025
15:51
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
04.12.2025
14:29
Glumica Ivana Žigon prošla je kroz jednu od najtežih životnih borbi kada joj je sa samo 38 godina dijagnostikovan rak dojke.
04.12.2025
14:14
Ćerka glumca Nenada Nenadovića, Mina Nenadović dobila je ulogu Maše u jedanaestom nastavku "Žikine dinastije".
04.12.2025
13:10
Astrolozi su najavili da za Škorpije i Jarčeve u decembru kreće potpuno nov život, oslobađaju se starih tereta i stižu im dugo očekivane nagrade.
04.12.2025
19:00
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
04.12.2025
18:20
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
04.12.2025
17:40
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
04.12.2025
16:20
Kolagen je izuzetno važan za kožu, zglobove i kosu, ali malo ko zna koje namirnice zaista mogu pomoći telu da ga proizvodi više.
04.12.2025
17:00
Pevačica Katarina Grujić žestoko je prokomentarisala sukob sa reperom Dragomirom Despićem, poznatim kao Desingerica.
04.12.2025
23:57
Pevačica Zlata Petrović otvoreno je govorila o ljubavi sina Jovana Pejića Peje i Ene Čolić, koja se rodila u "Eliti 8".
04.12.2025
23:21
Pevačica Jana Todorović jednom je priznala da je njen suprug Ivan ime njihove ćerke Kristine odabrao po devojci koju je nekada ludo voleo.
04.12.2025
22:41
Tea tairović izdala je novi album "Aska 2", sa kojim je pokorila trending u Srbiji i regionu, a komentari u vezi pesama i spotova ne prestaju.
04.12.2025
22:00
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović oglasila se povodom optužbi koleginice Nataše Alimpić.
04.12.2025
21:15
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar