IVAN KONTIĆ DVA SATA SASLUŠAVAN U SUDU! Evo šta je rekao na optužbe o sakrivanju u Crnoj Gori!
Podeli vest
Ivan Kontić, koji je sumnjiči da je 24. avgusta brutalno pretukao Miljana Mandića i tako pokušao da ga ubije, juče je, dan pošto je izručen iz Crne Gore, saslušan pred sudijom za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu
On bi u petak pred tužiocem trebalo da se izjasni o krivici i optužbi koja mu je stavljena na teret, a juče su se tokom dvočasovnog saslušanja odbrana i tužilaštvo izjašnjavali o pritvoru, koji mu je određen zbog opasnosti od bekstva
Ivan Kontić, koji je u utorak izručen Srbiji iz Crne Gore, sproveden je danas pred sudiju za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu radi odlučivanja o pritvoru koji mu je određen dok je bio u bekstvu.
09.12.2020
14:10
Podsetimo, posle tuče koju su zabeležile sigurnosne kamere jednog lokala, Mandiću je konstatovana naprslina žlične kosti.
- Tužilac smatra da postoji pritvorski razlog opasnost od bekstva, a odbrana je osporila postojanje bilo kog razloga za pritvor, jer pre svega ne postoji osnovana sumnja da je Ivan Kontić izvrsio krivično delo pokušaj ubistva, jer je ta optužba samo mrtvo slovo na papiru bez i jednog jedinog dokaza - kaže za Kurir Kontićev branilac, advokat Zora Dobričanin Nikodinović. Ona navodi i da je krivična prijava protiv njenog branjenika podneta u "haotičnoj atmosferi pod ogromnim pritiskom".
Foto: Uprava policije
- U subotu 12. septembra je napisana i podneta krivična prijava bez dokaza, napisan je poziv za okrivljenog da istog dana dođe na saslušanje, naređeno je policiji da ga dovede, napisan je izveštajj policije da su ga navodno tražili pa ga nisu našli, i istog dana doneto je i rešenje o određivanju pritvora i izdata poternica, čijem je prekršena prezumpcija nevinosti na štetu okrivljenog Kontića milion puta - kaže on i podseća da je Kontić sam tražio da bude izručen iz Crne Gore po skraćenom postupku "kako bi što pre došao u sud i dokazao da je u pitanju smišljen scenario".
- Dokazaće da su organi gonjenja naseli na stručno izveden spin protiv njega od strane očigledno nekog uticajnog pojedinnca ili centra moći. Kako drugačije objasniti toliku paniku koja počinje tog 12. septembra, dvadeset dana nakon dogadjaja. Petnaest dana nakon događaja je Kontićboravio u Novom Sadu i vodio normalan život i niko ga povodom toga nije tražio, a u Crnu Goru kod roditelja je otišao u vreme kad nije bilo nikakvog krivičnog postupka protiv njega. Nigde nije bezao - tvrdi Zora Dobričanin Nikodinović za Kurir i dodaje:
- Apelujem na postovanje prezumpcije nevinosti koja je brutalno prema njemu mnogo puta prekršena od gotovo svih koji su se dohvatili njegovog imena u prethodna tri meseca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovo se vrlo brzo i dobro moze desiti.Naci jos jednog poput kontica da na isti nacin premlati , unakazi advokata koji uzasno filozofira i stvar zavrsena.E da vidimo posle njegove komentare.
Zoro uz svo poštovanje kako prezupcije tako i prava optuženog, nepobitna činjenica je lomljenje ruku nepokretnom telu žrtve, koja je vidljivo bez svesti. Bivši sportista, otežavajuće je i to što je svoju veštinu koristio za nanošenje povreda. Hipotetički, kako bi bilo da lekari umesto lečenja počnu da povređuju, ili apotekar da truju?
Ivan Kontić, koji je u utorak izručen Srbiji iz Crne Gore, sproveden je danas pred sudiju za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu radi odlučivanja o pritvoru koji mu je određen dok je bio u bekstvu.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Predsednica Skupštine Srbije reagovala je na tekst blokaderskog medija, kojim su sami dokazali da ne postoje paralelni birački spiskovi, kao i da građani glasaju po svojoj volji, a ne pod pritiskom.
Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.
Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.
Opozicija i blokaderi će zajedno osvojiti manje glasova nego na izborima nego 2023. godine, jer su se u ovoj godini silno iskompromitovali, zbog čega će ih narod kazniti na biračkom mestu. Sa druge strane, SNS će biti nagrađen jer je uspeo da spasi Srbiju od građanskog rata.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sasvim nesvakidašnja scena dogodila se juče ispred jedne prodavnice na Zlatiboru, gde j, usred decembra i snega, doletelo jato malenih ptica, poređanih u kolonu.
Pre više od 10 godina, japanska amigrumi tehnika pletenja, postala je hit na internetu. Tražene su bile igračke, od kojih su neke imale i terapeutsko dejstvo.
Nova ski sezona na Kopaoniku donosi i potpuno novo iskustvo za sve ljubitelje zimskih sportova, ali i kvalitetne nege. Lilly Drogerie po prvi put predstavlja Lilly make-up studio na snegu, jedinstvenu postavku koja će biti otvorena za sve posetioce planine do 1. aprila 2026. godine.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Nova američka strategija nacionalne bezbednosti poziva na "negovanje otpora" u Evropi, upozoravajući da Stari kontinent podriva demokratiju, blokira mir u Ukrajini i suočava se sa "civilizacijskim brisanjem" zbog visoke migracije i pada stope nataliteta.
Nemački kancelar Fridrih Merc sam je sebe izbacio iz procesa mirovnih pregovora o Ukrajini svojom „beskrajnom glupošću“, izjavio je specijalni predstavnik ruskog predsednika za ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Kersti je na svom TikTok profilu podelila trik gde uz pomoć svetlucavih traka (grilandi), popunjava prazan prostor i čini jelku bujnijom i prirodnijom.
Ovako možete utvrditi da li su vaš mejl ili lozinke završili u rukama hakera. Brza reakcija može sprečiti zloupotrebu vaših naloga i zaštititi vaše podatke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar