Advokat Marko Vujošević (40) sa telohraniteljem Stefanom Š. (28) ulazio je u zgradu, kad im je prišao napadač i ispalio osam metaka u njihovom pravcu * Stefan je skočio ispred advokata da ga zaštiti telom i pogođen je u nogu
Telohranitelj Stefan Š. (28) juče je ranjen u nogu u Resavskoj ulici u Beogradu, kad je telom zaštitio advokata Marka Vujoševića (40) od nepoznatog napadača!
Maskirani napadač prišao im je u ulazu u zgradu, gde Vujošević ima kancelariju, i ispalio ukupno osam hitaca ka njima. Međutim, Stefan je skočio ispred advokata i tad je pogođen u nogu, dok je Vujošević ostao nepovređen. Napadač je pobegao, ali su ga snimile kamere video-nadzora, pa se očekuje da će ga policija brzo identifikovati i uhapsiti.
Šokirani advokat ispričao je policajcima tokom uviđaja da se napad dogodio oko 10 sati ujutro, kada je zajedno sa telohraniteljem ušao u zgradu.
- Dok smo stajali u prizemlju, ispred lifta, maskirani muškarac je iznenada zapucao na nas. Stefan je stao ispred mene da me zaštiti i doslovno mi spasao život - rekao je Vujošević.
Stefan je prevezen kolima Hitne pomoći na Ortopedsku kliniku na Banjici, gde je zbrinut, i nije životno ugrožen.
Očevici tvrde da je napadač imao plavu jaknu, kapu, naočare i crne pantalone. - U trenutku kada sam prolazio pored ulaza u Resavskoj ulici čuo sam više pucnjeva. Zatim je iz ulaza istrčao neki krupan muškarac, koji je pobegao ka Crkvi Svetog Marka. U prvom momentu sam mislio da je opljačkao menjačnicu koja se nalazi pored ulaza u tu zgradu - rekao je očevidac i dodao:
- Ubrzo zatim sam čuo kako neko jauče u ulazu. Ušao sam i video jednog mladića kako leži na podu i drži se za nogu, iz koje je liptala krv. Drugi muškarac je bio pored njega, unezvereno je nekog zvao telefonom, mislim da je pričao sa policijom.
Foto: Informer
Povezivan sa ubistvom
Inače, ranjeni Stefan Š. odranije je poznat policiji jer je 2017. bio saslušavan zbog pucnjave ispred diskoteke "Nana", kada je ubijen vođa navijača FK Rad Aleksandar Savković (27). Stefan je bio uspešan kik-bokser i u vreme Savkovićevog ubistva radio je kao obezbeđenje u tom klubu. Kobnog dana Savković i njegovi prijatelji potukli su se sa obezbeđenjem "Nane", a tom prilikom desila se pucnjava. Policija je ubrzo uhapsila šefa obezbeđenja "Nane" Nedeljka Grbovića zbog sumnje da je pucao u Savkovića, a sa Nedeljkom su privedena četvorica njegovih kolega, među kojima je bio i Stefan.
Tužilaštvo je tražilo od suda da Grbovića osudi za krivično delo teško ubistvo, dok je njegova odbrana tražila da bude oslobođen optužbi. Viši sud u Beogradu je zatim, prošle godine, osudio Grbovića na 13 godina zatvora, a trojica optuženih za učestvovanje u tuči, Stevan D., Stefan Š. i Miloš T. oslobođeni su optužbi.
Vujošević negirao da je pretučen 2020.
Advokata Marka Vujoševića su u januaru prošle godine fizički napala petorica mladića i lakše ga povredila. Advokat je tada negirao da je pretučen, već da je "došlo do manje čarke oko parkinga".
- Parkirao sam auto, krenuo i nakon 20 metara se okrenuo jer sam zaboravio da zaključam vozilo. Tada sam video mladića kako se mota kod mojih kola. Vratio sam se i pitao ga u čemu je problem i došlo je do koškanja, ništa ozbiljno - rekao je Vujošević za beogradske medije.
Stefan Š, telohranitelj advokata Marka Vujoševića ranjen je danas u Resavskoj ulici. Prava meta napada bio je sam advokat, a napadač je pobegao sa lica mesta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stefan Š, telohranitelj advokata Marka Vujoševića ranjen je danas u Resavskoj ulici. Prava meta napada bio je sam advokat, a napadač je pobegao sa lica mesta.
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Ugledna agencija Blumberg, pozivajući se na poverljive izvore, prenosi da je kardinalna greška američke obaveštajne službe rezultirala stravičnim napadom na školu za devojčice u iranskom gradu Minabu.
Bitkoin je beskorisna, spekulativna imovina bez unutrašnje vrednosti koja je nestati, upozorio britanski milijarder Džeremi Grentam, suosnivač investicione firme GMO.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.