Saslušane direktorka jednih novina, kao i poznata starleta. Policija sumnja da je Velja Nevolja preko njih legalizovao keš koji je zaradio od šverca droge, reketa, iznuda...
Policija je u okviru finansijske istrage protiv Veljka Belivuka (35), zvanog Velja Nevolja, saslušala direktorku jednih novina zbog sumnje da je prala novac za njega, ekskluzivno saznaje Informer! Iz stana ove devojke zaplenjeni su laptopovi, telefoni, bankarske kartice i celokupna dokumentacija njene firme koja je nađena prilikom pretresa!
Osim ove direktorke, saslušane su jedna poznata starleta i još jedna devojka, jer postoje indicije da je Velja Nevolja i preko njih legalizovao keš koji je zaradio od dilovanja droge, reketa, iznuda...
Legalni tokovi
Dobro upućen izvor Informera kazao nam je da su inspektori praćenjem finansijskih tokova Veljinog klana utvrdili da je on prebacivao velike iznose novca na račune direktorke jednih novina. - Za te uplate nije bilo realnog pokrića u poslovanju, što ukazuje da je Veljina prijateljica iz medija praktično uzimala njegov novac od kriminala i ubacivala ga u legalne tokove - objašnjava naš izvor.
Kako je dodao naš sagovornik, postoje operativna saznanja da je ona u nekoliko banaka zakupila sefove i to će sve biti prekontrolisano, po nalogu suda.
- Ova devojka inače dugo radi u medijima, ali na njeno ime je otvoreno i nekoliko firmi, koje su sad sve pod kontrolom. Belivuk je, očigledno, imao puno poverenje u nju, pošto je preko njenih firmi plasirao ogromnu količinu novca u legalne tokove. Ne bih ulazio u to da li su bili i u ljubavnoj vezi, to nije toliko bitno za ovu istragu - kazao je naš sagovornik.
Prema njegovim rečima, policija je u protekle dve nedelje detaljno pretresla stanove još dve devojke, za koje je utvrđeno da su bile u stalnoj komunikaciji sa Belivukom ili njegovim najbližim saradnicima.
- Reč je o jednoj poznatoj starleti, koja je nedavno hapšena u drugoj zemlji. Ona je bila verena za Veljinog bliskog saradnika, ali je i više puta snimljena kako odlazi u Belivukov "bunker" na stadionu Partizana, gde su prilikom pretresa nađeni oružje, droga i brojni drugi dokazi protiv ovog opasnog klana. Druga osumnjičena devojka nije poznata javnosti, ali je često komunicirala sa Veljom, zbog čega je pretresen i njen stan - napominje naš sagovornik.
Podsetimo, policija je, po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal, u okviru finansijske istrage protiv Veljinog klana saslušala i brojne biznismene i vlasnike najpoznatijih ugostiteljskih lokala za koje se sumnja da su poslovali sa Belivukom. Budući da je ekipa Velje Nevolje obezbeđivala gotovo sve veće klubove i restorane u Beogradu, spisak biznismena koji će morati da daju iskaz je podugačak.
Osim toga, Belivukova banda zaradila je ogroman novac i od reketiranja i dilovanja droge, a sve te pare su preko raznih firmi ubacivane u legalne tokove, najčešće u kupovinu nekretnina. Zbog toga je na policiji sada veoma komplikovan zadatak da raskrinka celu finansijsku šemu ovog klana i da utvrdi ko je sve prao pare za njih.
Kasapili žrtve
Podsetimo, policija je u saradnji sa BIA, posle višemesečnog praćenja, 4. februara uhapsila Veljka Belivuka, vođu Partizanove navijačke grupe "Principi", kao i Marka Miljkovića Mareta (29) i još 20 njihovih najbližih saradnika.
Belivuk i njegova banda terete se, za sada, za tri ubistva, iznude, reketiranje i preprodaju droge, ali se sumnja da je broj likvidiranih mnogo veći. Mučenja i egzekucije su se, kako je pokazala istraga, dešavali u "bunkeru" na stadionu Partizana, zatim u kući u Ritopeku i u još nekoliko "štekova" širom Srbije. Tela žrtava su sečena na komade, a potom su rastvarana u kiselini, spaljivana i zakopavana ili bacana u Dunav.
Baka Prase 'porše' i 'lamborgini'
kupio preko Belivukovih firmi!?
Foto: instagram baka prase
Poznati jutjuber Bogdan Ilić (24), zvani Baka Prase, kupovao je skupocene automobile preko firme iza koje stoji Velja Nevolja, sumnjaju u policiji! Među tim vozilima su i "porše karera" i "lamborgini urus", koji su Baki početkom ove sedmice privremeno oduzeti zbog carinskog prekršaja.
Mediji su, inače, ranije spekulisali da je Belivuk dugo reketirao poznatog jutjubera. Prema poslednjim saznanjima iz istrage, Velja je naterao Praseta i da kupuje automobile preko njega, najverovatnije po nerealno naduvanim cenama.
Podsetimo, patrola Žandarmerije je 22. februara na Novom Beogradu zaustavila automobil "porše karera" kojim je upravljao Bogdan Ilić, a s njim u autu bio je i njegov "kolega" jutjuber Danilo Badnjar, poznatiji kao Čoda. Utvrđeno je da Ilić, iako ima prebivalište u Srbiji, vozi automobil registrovan u inostranstvu, i to bez prisustva vlasnika, što nije dozvoljeno. Vozilo je privremeno oduzeto zbog carinskog prekršaja i policijske kontrole. Samo dva dana kasnije, 24. februara, policija je u Ulici Jove Ilića na Voždovcu zatekla automobil "lamborgini urus", sa nemačkim tablicama, koji je bio nepropisno parkiran, na pešačkom prelazu. Utvrđeno je da je taj auto tokom večeri vozio i parkirao Bogdan Ilić. Zbog činjenice da je "lamborgini" registrovan u inostranstvu i da ga je Ilić vozio bez prisustva vlasnika, protiv jutjubera je podneta nova prekršajna prijava i skupoceni auto mu je privremeno zaplenjen zbog provere i carinskog prekršaja.
Narodni poslanik SNS Milenko Jovanov odgovorio je doskorašnjem potpredsedniku FK Partizan Vladimiru Vuletiću na najnovije komentare o slučaju Veljka Belivuka, uhapšenog u akciji SBPOK-a i o izveštavanju o tom slučaju
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Micc
pre 5 godina
Kao do sada to sto je on radio niko nije znao u Beogradu... Svi ste znali sta je on radio samo je trebalo neko da ima onu stvar u to vreme..... sada je lako biti heroj...
Narodni poslanik SNS Milenko Jovanov odgovorio je doskorašnjem potpredsedniku FK Partizan Vladimiru Vuletiću na najnovije komentare o slučaju Veljka Belivuka, uhapšenog u akciji SBPOK-a i o izveštavanju o tom slučaju
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
Most na graničnom prelazu Gradiška između Hrvatske i Bosne i Hercegovine oštećen je tokom noći, zbog čega je saobraćaj u potpunosti obustavljen, videćemo da li će Mila Pajić u voljenoj Hrvatskoj da diže obojenu revoluciju i zloupotrebljava tešku situaciju zarad ličnog interesa, kao što je to činila u Srbiji.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je o skandaloznoj politici koju vodi tzv. rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji je upravo pokazao način na koji se bori za svoje "studente".
Potpredsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) i narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije, Boris Bajić na sednici Skupštine objasnio ko su i šta su blokaderi.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Кompanija NIS nastavila je sa značajnim ulaganjima u oblast istraživanja i proizvodnje nafte i gasa, te je u prvom kvartalu 2026. godine u ovaj segment biznisa investirano 4,9 milijardi dinara, odnosno 78 odsto ukupnih ulaganja NIS-a u navedenom periodu.
Ruska vojska preuzela je kontrolu nad Volohovkom u Harkovskoj oblasti, nakon što su jurišne jedinice 126. motostreljačkog puka grupe „Sever“ potisnule poslednje ukrajinske snage iz ovog naselja, tvrde ruski izvori.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Bigl po imenu Fin, koji je čitav život proveo u laboratorijskom kavezu, prvi put je osetio slobodu. Njegova reakcija kada je ugledao more je zapalila internet.
Zova je sada u punom cvetu, a budući da vrlo brzo prođe, iskoristite lepe dane da odete u prirodu, naberete je i napravite sok koji možete piti tokom vrelih dana.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar