ELEZ U SRBIJI BIO NA POLIGRAFSKOM TESTIRANJU! Upitan o pokušaju ubistva Aleksandra Vučića i Milorada Dodika!
Podeli vest
Senad Kreho, advokat Darka Eleza, potvrdio je danas za sarajevski Avaz da je njegov branjenik pre dolaska u BiH prošao poligrafski test u Beogradu na svih 10 pitanja
- Elez je na poligrafu pitan i o pokušaju ubistva Aleksandra Vučića, Milorada Dodika, o relacijama Veljka Belivuka ili kako ga zovu Velja Nevolja. Test je uredno prošao. Imamo zapisnik o tome - rekao je Kreho.
Duško Tomić, advokat Darka Eleza, rekao je Srni da je ročište o izjašnjenju o krivici njegovog klijenta, koje je bilo zakazano za jutros, odloženo i da ni on nije obavešten kada bi moglo da bude održano.
04.03.2021
10:20
Na pitanje šta Elez zna o ubistvima sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, jer se ranije dok je bio pritvoren u Beogradu tvrdilo da bi mogao imati neke informacije, Kreho je rekao da o tome ne zna ništa.
Foto: tuzilastvobih.gov.ba
- O tome nije ni pitan u Beogradu, ali jeste o tome govorio u Tužilaštvu BiH. Rekao je da o tome ne zna ništa, ni o događaju, ni o ubicama. Pa čovek ne zna ni ko je ministar policije u Sarajevu. Kaže fino, ljudi ja s tim nemam veze, niti znam ko su ubice - rekao je Elezov advokat.
Kreho je rekao i da će ročište o određivanju pritvora njegovom branjeniku biti najverovatninje održano sutra.
Tužilaštvo BiH, najavilo je danas da će uputiti predlog Sudu u zakonskom roku. Elez je izručen BiH sinoć u 18.30 sati, a predat Tužilaštvu oko 18.50. Tužilaštvo ima rok od 24 sata za zadržavanje.
Kreho je rekao i da je Tužilaštvo BiH mislilo da se Elezu može suditi i za premet Lutka, što, kaže, nije tačno.
- Ministarka pravde Srbije u rešenju za izručenje jasno je napisala samo ''za druga dela'', a to su ove nove okolnosti - kaže Kreho.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Možda mu je Zapisnik dao onaj isti što je davao i reg.tablice. Sada me ne može ništa iznenaditi, nakotilo se antidržavne bagre mnogo. Hoće silom na vlast a neznaju vladati nego samo krasti. Bio Tito u pravu, tako treba i sa ovim sada, po kratkom postupku, po postupku kojeg su oni koristili i hteli koristiti nad legalno izabranom predsedniku.
Duško Tomić, advokat Darka Eleza, rekao je Srni da je ročište o izjašnjenju o krivici njegovog klijenta, koje je bilo zakazano za jutros, odloženo i da ni on nije obavešten kada bi moglo da bude održano.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada izglasali su odluku kojom se omogućava izgradnja verskog objekta na Limanu I kao trajnog obeležja sećanja na nevine žrtve zloglasne racije.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
General Sergej Surovikin postavljen je u samo središte ruskog bezbednosnog angažmana u Africi, smatraju ruski stručnjaci. To se dogodilo u trenutku kada pokušaj zauzimanja međunarodnog aerodroma u glavnom gradu Nigera razotkriva razmere sve oštrijeg geopolitičkog sukoba Moskve i Zapada na tom kontinentu.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar