PLAKAO, DRŽAO SE ZA GLAVU, ALI... DA LI JE VOZAČ AUDIJA SMRTI BIO SVESTAN NAKON NESREĆE? Šestorica policajaca svedočili o njegovom ponašanju nakon stravične nesreće u Nišu! /FOTO/
Podeli vest
Šest saobraćajnih policajaca koji su danas saslušani pred Osnovnim sudom u Nišu u krivičnom postupku protiv Beograđanina Nemanje S. (19), optuženom za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, posvedočili su da je nakon nesreće u kojoj je stradalo dvoje ljudi, bio uplašen, držao se za glavu i plakao. Njihovo svedočenje nije podržalo stav odbrane, koja je i insistirala na njihovom saslušanju, s obzirom na to da su oni listom kazali da se okrivljeni ponašao kao bilo koji drugi vozač nakon saobraćajne nesreće u kojoj je neko stradao
Nemanja S. se tereti da je 4. januara ove godine na Bulevaru Medijana, vozilom „Audi A6 Qatro“ izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj su stradali dvanaestogodišnji Andrej P. i Dejan I. (48). Saobraćajac Branimir Jovanović koji je prvi stigao na mesto nesreće, kazao je da je Nemanja potpuno racionalno postupao. - Pitao sam ga da li je on vozač, on mi je to potvrdio, dao mi je dokumenta, došla je druga patrola, u čije vozilo sam ga smestio. Delovao mi je uplašeno ali potpuno svesno – opisao je situaciju neposredno nakon tragedije Jovanović.
Beograđanin Nemanja Stamenković (19) koji je 4. januara ove godine izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Nišu što je života koštalo pešake dvanaestogodišnjeg Andreja Prenkljušaja i Dejana Ilića (48), danas je pred Osnovnim sudom izjavio da se ne oseća krivim
26.03.2021
15:49
Njegov kolega Saša Milosavljević je kazao da je primetio da se Nemanja drži za glavu.
- Bio je u stanju da normalno razgovara, znao je ko smo, stavio nam je dokumenta na uvid. Međutim, u vozilu je počeo da plače – rekao je saobraćajac.
Miloš Stojiljković takođe nije video ništa neuobičajeno u držanju vozača nakon nesreće. - Sedeo je na zadnjem sedištu našeg vozila, bio je uplašen ali to je manje više uobičajeno ponašanje vozača koji izazovu tešku saobraćajnu nezgodu – objasnio je Stojiljković.
Današnji glavni pretres nastavljen je saslušanjem saobraćajnog veštaka Dejana Bogićevića, čijim nalazom nisu zadovoljni ni odbrana ni punomoćnici oštećenog. Milan Vujanić, koga je u svojstvu stručnog saradnika angažovala odbrana, predočio je navode iz saobraćajne literature, kojom je potkrepio tvrdnje da brzina od 131 km/h kojom se kako veštak tvrdi, optuženi kretao u trenutku nesreće, nije dobro proračunata. On je tvrdio da pri brzini od 130 km/h, vrednost usporenja nikako ne može biti 5.4 m/s. Međutim, veštak je istakao da su njegovi proračuni pravilni s ozbirom na to da „audi“ koji je učestvovao u nesreći ima ABS sistem. Vujanić je nastavio da insistira na pojašnjenju ovog nalaza, pa se Bogićević u jednom trenutku požalio sudiji da ga stručni saradnik „iznuruje“. Bogićevića nije poštedeo ni punomoćnik oštećenih, koji ga je optužio da čak nije uradio ni kompjutersku simulaciju nesreće te je zatražio da se veštačenje poveri Fakultetu za tehniku u Novom Sadu.
Foto: Privatna arhiva
Nemanju S. dovode u sud
Novu buru na današnjem suđenju izazvao je predlog Nemanjinog branioca Saše Kneževića da se njegov klijent podvrgne psihijatrijskom i neurološkom veštačenju, s obzirom na to da odbrana insistira na zdravstvenim problemima njihovog klijenta koji su se ispoljili u trenutku nesreće. Pre nego što je odlučila o ovom zahtevu, sudija Gordana Petrović je upitala Nemanju da li se ikada obraćao lekaru zbog navodnih zdravstvenih problema, te da li je ikada imao neke ozbiljnije poremećaje zdravlja na šta je on odgovorio negativno. Predlogu da se izvrši ova vrsta veštačenja oštro se suprotstavio tužilac Vladimir Stanojević istakavši da je zakon jasan, te da se veštačenje vrši samo kada postoji sumnja u uračunljivost okrivljenog što ovde nije slučaj.
- Ne postoji istorija bolesti optuženog, nije lečen ni ambulantno ni hospitalno zbog takvih zdravstvenih problema. Navodni poremećaj mu se prvi put u životu javio u toj kritičnoj prilici – objasnio je Stanojević.
Foto: Privatna arhiva
Nemanju S. dovode u sud
Sudija Petrović je ipak odlučila da se komisiji veštaka Zavoda za sudsku medicinu poveri neurološko, psihijatrijsko i veštačenje duševne zrelosti vozača audija s obzirom na to da je mlađe punoletno lice. Takođe, kako je precizirala sudija, na sledećem glavnom pretresu zakazanom za 28. april biće ispitani i stručni saradnici saobraćajne struke, koje je angažovala odbrana. Do ovog datuma, niška Policijska uprava treba da se izjasni da li su istiniti navodi građana da je Nemanja S. pre kobne nesreće, pet puta viđen kako velikom brzinom vozi po Nišu.
Tužilaštvo za okrivljenog traži osam godina zatvora.
Nemanja je maratonski glavni pretres koji je trajao šest časova, pratio pognute glave, zagledan u lisice na nogama. Osim sudske straže, o njegovoj bezbednosti starala se uniformisana ali i policija u civilu, s obzirom na to da je sudnica bila puna rodbine i prijatelja stradalih ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Baki
pre 4 godine
Kakvih crnih 8 g. robije , ubio je dete i odraslu osobu on mora da dobije najmanje 30 g . Bahati klinci i ostali vozači moraju da se više nauče pameti i dovedu u red . Svi gradovi i sela moraju da dobiju kamere za snimanje brzine koje odma alarmiraju nasilničku vožnju . Pare uložene u kamera za nedelju dana će se vratiti i zaraditi ogromne pare .
Zasto samo osam godina ? Voznjom iz obesti je pocinio dva teska krivicna dela ubivsi decaka i jos jednog coveka , treba da odgovara za svako ubistvo od ta dva , sto po zakonu znaci 8 godina za jednog i jos osam za drugog , i obzirom da je iz obesti ( 131 km-h) a ne slucajno bez prava na pomilovanje . 16 godina , a i to je smesno malo .
Beograđanin Nemanja Stamenković (19) koji je 4. januara ove godine izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Nišu što je života koštalo pešake dvanaestogodišnjeg Andreja Prenkljušaja i Dejana Ilića (48), danas je pred Osnovnim sudom izjavio da se ne oseća krivim
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa episkopom bihaćko-petrovačkim Sergijem, u 11.00 časova, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike i tom prilikom primio Orden Novomučenika bihaćko-petrovačkih.
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Institut upućivanja koji je zamišljen kao privremeno rešenje i izuzetak, ubrzo je u rukama Zagorke Dolovac postao pravilo i jedno od glavnih alatki za ucene i manipulaciju.
Takmičari Crvenog tima u Exatlonu Srbija, sabirali su utiske nakon ispadanja Jovana Radulovića Jodžira, kada se Aleksa Erski našalio da nikome ne nedostaje, osim njemu.
Nakon što je napustio rijaliti Exatlon, Jovan Radulović Jodžir ostao je nekoliko dana na Dominikani i tom prilikom stigao da se kladi sa voditeljkom Kristinom Vasić.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Republički hidrometeorološki zavod izdao je tri nova upozorenja na sneg na istoku Srbije, ledenu kišu u Homolju i Pomoravlju, kao i olujni vetar u košavskom području.
Grčko ostrvo Siros nudi plaćene troškove i besplatan smeštaj mesec dana, ukoliko želite da volontirate u azilu za mačke pet sati dnevno, pet dana u nedelji.
Orden Novomučenika bihaćko-petrovačkih, kojim je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odlikovan danas, dodeljuje Eparhija bihaćko-petrovačka Srpske pravoslavne crkve.
Pas koji maše repom ili mačka koja prede u krilu pružaju naročito zadovoljstvo jer se osećamo korisnima i voljenima. Ljubimci će najviše uživati u našem društvu i zato budite jedni drugima podrška i radost u zimskim danima.
Rok za podnošenje prijava za upis bespravnih objekata, na osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima "Svoj na svome" istekao je u ponoć.
Izrael je jasno stavio do znanja Sjedinjenim Američkim Državama da je spreman da samostalno izvede vojne udare na Iran ukoliko Teheran pređe takozvane „crvene linije“ u razvoju balističkih raketa, piše list Džeruzalem post pozivajući se na izvore upoznate sa zatvorenim konsultacijama između Tel Aviva i Vašingtona.
Rusija je prihvatila predlog Sjedinjenih Američkih Država o rešavanju sukoba u Ukrajini, izjavio je ministar spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Lavrov, navodeći da su odgovarajući dogovori postignuti tokom pregovora u Enkoridžu.
Američki Federalni istražni biro (FBI) saopštio je, nakon višegodišnje istrage, da ne poseduje dokaze da je Džefri Epstin upravljao organizovanom mrežom za podvođenje maloletnih devojaka uticajnim i moćnim ljudima, iako je, kako navode, nesporno da je seksualno zlostavljao maloletnice
Zapadne nevladine organizacije pripremaju novi talas antivladinih protesta u Belorusiji, koji bi mogli biti tempirani tako da se poklope sa predsedničkim izborima 2030. godine, upozorila je u ponedeljak ruska Spoljna obaveštajna služba (SVR).
Bed Bani, koga je više od 135,4 miliona gledalaca pratilo dok nastupa na Superboulu, za svoj nastup neće dobiti nije dobio jedan jedini cent jer tradicionalno NFL ne plaća izvođače koji imaju priliku da tokom pauze za poluvreme promovišu svoj muzički opus.
Pevačica Nataša Alimpić kratko se viđala sa kolegom Harisom Džinovićem na koga je sada ljuta i tvrdi da je ženskaroš, ali i džentlmen koji voli da ugodi ženama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar